Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért egyre gyakoribb manapság...

Miért egyre gyakoribb manapság a nárcisztikus-téma? Régebben nem volt ennyi nárcisztikus?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokan mondják erre azt, hogy a közösségi média egyik hatása ez. Nem feltétlenül nárcizmus ez, de az tény, hogy sokkal hiúbbak lettek az emberek, köszönhetően annak, hogy megszokták, hogy válogatott képeken, történeteken, akármiken keresztül "jobbnak" mutathatják magukat, mint amilyenek valójában, aztán ez a "milyen jó vagyok" mentalitás aztán begyűrűzik a mindennapi életükbe is.

Nyilván nem mindenki ilyen, én szerencsére alig ismerek olyat, aki a fent leírtakhoz hasonlóan viselkedne.

2021. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Ma divat mindenkire ráfogni, hogy nárcisztikus, minden alap nélkül, ahogy 5-10 éve mindenki skizofrénnek lett nevezve - nem igazán tudják, mit jelentenek ezek a fogalmak, csak annyit, hogy beteges viselkedés jellemzö rá, ezért egyszerüen ezt mondják mindenkire, aki nekem valamiért nem passzol.
2021. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Folyton-folyvást jelennek meg róla a cikkek a bulvársajtóban, női magazinokban, mivel felkapott téma. Az emberek meg harapnak rá, mert rá lehet fogni szinte mindenkire. Akinek kicsit nem tökéletes az élete valakivel, máris van egy indok, amire rá lehet kenni, és a kognitív disszonanciát csökkenteni. Innentől meg öngerjesztő folyamat.
2021. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem eddig is voltak, csak nem nevezték ennyire meg, hogy X vagy Y nárcisztikus lenne; vagy hogy olyan jellemvonásai vannak. mostanában meg nagyon előtérbe került, felkapott lett ez a téma.

meg pl sokan nem is tudták azokról,akikkel együtt élnek, hogy ennek a jelenségnek van neve is, hogy ,,na, ez az.,, mármint hogy ez 'nárcisztikusság'

2021. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Viktorta és csapata erre is ad elég nagy példát, hogy miért fontos ez is ma.
2021. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!