Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fél év kihagyása BSc után,...

Fél év kihagyása BSc után, mesterképzés előtt mentális egészség miatt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 22 évesen úgy érzem teljesen kiégtem. Utolsó félévemet nyomom az egyetemen, már csak a szakdoga van hátra, utána kézhez kapok egy elég haszontalan mérnöki diplomát. Szeretnék továbbtanulni (mérnökinfo, az alapdiplomám viszont más), viszont úgy érzem, nagyon jót tenne előtte fél év "pihenő". Nyilván nem a lábamat lógatnám, hanem nagyon erősen ráfeküdnék az önfejlesztésre. Azért döntöttem így, mert mentálisan nagyon megterhelő volt számomra az elmúlt fél-egy év. Kapunyitási pánik, szorongás, mindennapi sírások, öngyilkossági gondolatok, "rosszul döntöttem és elb@sztam az életem" érzés.... emellett nulla energiám volt, tényleg semmivel nem tudtam foglalkozni, se hobbikkal, se barátokkal, se munkával... Sokszor volt, hogy egész nap csak feküdtem, és még az is megterhelő volt. Semmi sem érdekelt. A lényeg, hogy 15 év tanulás és folyamatos elvárások teljesítése után (végig kitűnő jegyekkel....) azt hiszem kell egy kis pihenő. Végre kitaláltam, mit szeretnék tanulni, mit szeretnék csinálni, de úgy érzem, most jelenleg képtelen lennék elkezdeni a mesterképzést, nem vagyok ott mentálisan. Jelenleg az egyetemre/szakdogára/MSc felvételire gondolok, és összerándul a gyomrom.

Szerencsére anyagi szempontból megtehetem, hogy kihagyok fél évet és magamtól tanulok valamit, ugyanakkor tudom, hogy ez nagyon-nagyon luxusnak hangzik. Viszont máskor hasonlóra már nem nagyon lesz lehetőségem. Szerintetek ez jó ötlet? Származhat belőle hátrányom?



2021. okt. 11. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető, szerintem nyugodtan tedd ezt.
2021. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Miert ne tehetnéd? Nem értem, szerintem annyira bele vagy merülve, hogy észre sem veszed mennyire jelentéktelen egy év ide vagy oda.

Mondom ezt ugy hogy egyetemen tanítok, és foglalkozok diákok lelki állapotával is. Azt csináld ami szerinted most a legjobb neked, akár dolgozz egy két évet. Én egy neves kulfoldi egyetemen vagyok, és a mesterhallgatók átlagéletkora 27-28.

2021. okt. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazad van, valószínűleg tényleg nagyon bele vagyok merülve. Pedig nem csak ebből

az élet. Ennek leginkább családi oka van amúgy. Mindenesetre köszi a válaszokat:)

2021. okt. 11. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!