Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki csúszott félévet és...

Aki csúszott félévet és emiatt nem tudott mesterre jelentkezni mit csinált? Új alapszak, vagy egy év kihagyás?

Figyelt kérdés

A csúszás miatt az őszi félévben fogok végezni, ezért ekkor már nem jelentkezhetek mesterképzésre, keresztfélévben meg nem indul semmi. Ha ez számít, társadalomtudományokról van szó, 6 félév.

Új alapszakra akarok jelentkezni más egyetemen, mert nem akarok egy évet kihagyni és más irányba is akarok tanulni.

De félek, ha elmegyek más egyetemre, nem fogok mesterre menni és tudjuk két alapszak se biztos, hogy ér annyit. A második alapszakon is a végén fizetnem kellene (2 félévet), mert elfogy az államim, szóval még ott is kiakarom deríteni, van e értelme a mesternek, mert sokkal drágább, mint az első egyetemen. Igazából nem szeretném teljességgel otthagyni az első egyetemem, szeretnék mester diplomát szerezni, (akár párhuzamosan két egyetemet végezni) de az is már idő és pénz (szülők támogatnak, viszont nem akarok plusz egy évet húzni még az egészen). Okosan akarom, ezért próbálok előre gondolkodni, még ha sok időm is van addig.

Szívesen várom a tapasztalatokat ebben a kapunyitási pánikos világban :D



2017. aug. 19. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne 1 évet kihagyni? Január körül államvizsgázol, beadod a jelentkezésedet és szeptemberben kezdesz.

A kettő között elmennék pihenni,önkénteskedni külföldre stb.

2 alapszak nem ér annyit, mint 1 mester.

2017. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, 2018 tavasszal kellene végeznem, ehelyett az őszi félévben fogok, az a plusz félév. Az alapszakos diplomámat akkor kapom meg, amikor már a mesterképzést kezdeném.
2017. aug. 19. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az első válaszoló teljesen érti a helyzetedet, te értettél félre valamit. Nem kell egy évet kihagynod, csak egy felet. Ha az őszi félévben végzel, akkor januárban fogsz végezni, ahogy az első is írja. Februárig kell felvételizni a szeptemberben induló képzésekre, egy féléved marad üresen, mert utána szeptemberben már kezdheted is a mestert. A fennmaradó időben pedig csinálhatsz nagyon sok hasznos dolgot, csak néhány hónapról van szó: nyelvtanulás, készülés a mesterképzés felvételijére (van, ahol elég kemény a felvételi), dolgozhatsz is (március 31-ig diákmunkán is), külföldre mehetsz, önkénteskedhetsz stb. Fél év pillanatok alatt elrepül, legalább jól át tudod gondolni, hogyan tovább.


Én amúgy hasonló helyzetben úgy döntöttem, még egy félévvel kitolom a diplomázást, és meghagytam egy tárgyat a következő tavaszi félévre. Nálunk is csak ősszel indul a mester, viszont számomra érvágás lett volna az a néhány hónap hallgatói jogviszony, diákmunka és diákkedvezmények nélkül. Ezért rááldoztam egy plusz államis félévemet, így egy évet csúsztam félév helyett.

2017. aug. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos a nyár miatt ez még többnek tűnik, ezért írtam az egy évet :c

Nem tudom, én sajnálnám az időt lébecolással tölteni, mert tbh ilyenre, hogy nyelvtanulás vagy önkéntesékelésre szánható idő: nincs szükségem. Most is csinálom. Gondoltam, hogy kimegyek félév erasmusra addig, ami soha nem érdekelt, de az is csak buli :D Legszívesebben folytatnám azonnal a tanulást, ha tudnám.

2017. aug. 21. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!