Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyűlölheti meg valaki a...

Miért gyűlölheti meg valaki a tanulást?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 02:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Például mert nincs sikerélménye vagy mert nem következetes a tanítás-számonkérés folyamata. Főleg, ha meg is alázzák a próbálkozásaiért.


Én is átéltem ezt anno... A mai napig sokkal jobban megkérdőjelezem magam és szorongok, ha nekem kell okosnak lenni a csapatban, bármit is csinálok. Pedig azóta már megbecsült szakember vagyok. De annyit ignoráltak és cikiztek, hogy belém égett, hogy én akkor is hülyébb vagyok, ha jobban tudom, mit utólag ki szokott derülni.

2021. okt. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert elvégeztem a jogi egyetemet, erre kiderült,hogy annyit keresek mint amennyit bárhol kereshetnék nyolc általánossal is. Annyi különbséggel,hogy rengeteg energiám,szabadidőm,pénzem ment rá.
2021. okt. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk azt mondták 9 éve a középsuliban, hogy mi nem vagyunk alkalmasak, hogy fösulin tanuljunk érrttségi után. Programozni ne is programozzunk, mert az nagyon nagy matematikai és fizikai tudás kell.


Erre kb 2 év jöttem rá, hogy ezek az emberek a szocializmusban nevelkedtek és nem igazán tudtak (akkor) 2010-es fejjel gondolkozni. Persze értem én, hogy tanári fizetés meg akkor volt a hitelválság, de a jövö nemzedékét nem kéne igy elb@szni. 36-an voltunk egy osztályban, van akinek ma saját cége van, van olyan is aki egy húsüzemben dolgozik, én meg pincérkedem.


Hozzàteszem, egy müszaki szakközépiskola tanulói voltunk.


Nem szeretek tanulni, de van érdeklödési köröm. Igy olyan irányba kezdtem el tanulni. A tárgyak jorésze érdekel, igy kb nem is tanulom, de a magolós tölteléktárgyakat meg…mint az érettségi tételeket. Bemagolom, minimum 2-es szintre.

2021. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sikerélmények hiánya, nem következetes/nem megfelelő osztályzás és akár még a tanárok miatt is, ahogy a tananyag milyensége miatt is.


Nekem szerencsére végül nem sikerült megutálnom a tanulást, de volt sajnos olyan pont, amikor majdnem igen. Gimiben cikinek számított az, ha valaki tanult, beszólogatások és megjegyzések repkedtek, egy ideig nagyon magamra vettem, végül nem érdekelt már.

Valamint volt 2 olyan tanárom, akiknek nem volt valami jó személyiségük, egyikük direkt arra ment, hogy minél jobban beszólogasson és gúnyt űzzön a diákokból. Másikuk meg a kedvenceinek adott jó jegyet, teljesítménytől függetlenül, a többiekét pedig lehúzta, szintén teljesítménytől függetlenül.

2021. okt. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!