Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gyűlölheti valaki tiszta...

Gyűlölheti valaki tiszta szívből a testvérét? Ha igen miért?

Figyelt kérdés
2020. júl. 21. 09:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
75%

Igen, pélául én is.

Van egy öcsém, aki 3 évvel fiatalabb nálam, tiszta szívemből gyűlölöm.

Ez úgy kezdődött, hogy 3 éves koromig a szüleim ágyában aludtam, aztán amikor megszületett az öcsém, akkor ki lettem onnan nagyon gyorsan paterolva, mivel ő volt a kisebb, ő aludt a szüleim között. Mindig mindenben kivételeztek vele, a legkisebb dolgokért is megdicsérték, de én még a legnagyobb dolgokért se kaptam egy rossz szót se. Ő volt, hogy a fejemet rugdosta a földön, de akkor is én voltam a hibás, ha visszaütöttem, ha nem ütöttem vissza, akkor is, mert ő volt a kicsi. Ezzel a mai napig elég durván visszaél, nem is tartom vele a kapcsolatot. Ez szépen lassan utálatba és gyűlöletbe fordult.

2020. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%

"tiszta szívböl" és "gyülölni" két ellentétes fogalom.

TELJES szívböl esetleg lehet, de aki GYÜLÖL más valakit, azzal komoly bajok vannal lelkileg.

2020. júl. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyűlölöm de a szüleim látványosan kivételeznek vele. Ha a sikereim tizedét eléri már szét van dícsérve, engem nem igazán dícsérnek meg. Ő mindent megkap, én nem. Neki a hibája is csak egy apró botlás, nekem a hibáim éveken át fel vannak hántorgatva (nem nagy hibák).
2020. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Házunkban is van egy 6,és egy másfél éves kisgyerek.Már most rugdalja,veri,lökdösi a nagyobb.Ha az anyukája a picivel játszik,a nagyobb nem hagyja,féltékeny lesz rá.Kineveti a testvérét,amikor az anyukája megszidja.Féltékeny.Az okok Káinig és Ábelig vezethetők szerintem vissza,ha mélyebbre akarunk ásni.Nem offolok.
2020. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Én is rühellem a nővéremet. Csak a rosszat tette az életem során, nem egyszer olyan csúnyán megkavarta a szart, hogy majdnem elpateroltak otthonról. Soha nem bocsátok meg neki, és én sem állok vele szóba, csak ha nagyon muszáj.
2020. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Én is gyűlölöm. Az indok, hogy létezik, pedig nem akartam tesót.
2020. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Off: minden testvérek közötti gyűlölet mögött ott van két nevelésre alkalmatlan szülő. Minden egyes alkalommal ezt látom és ez szomorú
2020. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Természetesen, de sokszor indokolatlanul gyűlölik egymást a testvérek, vagy nagyon pitiáner dolgok miatt.


Gyűlölném a tesómat, ha például megerőszakolná a lányomat(igaz nincs se tesóm, se lányom) de csak azért gyűlölni valakit, mert megszületett? Komolyan? Az ilyenek tudják egyáltalán mit jelent ez a szó, vagy csak dobálóznak vele?

16/L

2020. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Hat elég érdekes hozzá állása van annak aki azért gyűlöli a testvérét mert esetleg úgy érzitek hogy a szüleitek többet törődnek / törődtek vele mint veletek ez kinek a hibája ?

Szerintem a szüleiteké nem pedig a testvéreteké nyilván egy gyerek kihasználja ha törődnek vele

Hogy ki vel foglalkoznak többet ha van egy kicsi gyerek és meg annál is kisebb ?!?! hat nyilván a legkisebbel mert míg a nagyobb jobban alkalmazkodik a környezethez addig a kisebbikkel foglalkozni kell De

én is ismerek egy családot ahol a kisebbik fiút jobban szerettek mint a nagyobbik lányt mert régimódiak voltak a szülők és a fiú volt a minden hat ez a szülők problémája nyilván a lánynak rosszul estek dolgok de azért nem gyűlöli a testvérét inkább a szüleit okolja a diszkriminálásért

Nekem is van testvérem akit nagyon szeretek jól megértjük egymást

A szüleim soha nem tettek különbségeket és egy normális családban ez így jó persze volt hogy valamelyikük húzta a rövidebbet akinek amúgy igaza volt akkor de ezek már régi történetek ezek elmúlnak tovább kell lépni rajta

Jó biztos van olyan eset is ami átmegy a ló túloldalára de azért nem kell és nem is helyes tiszta szívből gyűlölni a másikat csak azért mert úgy érzitek többet törődnek vele mint veletek

2020. júl. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6/9 hány éves vagy ????

Ez nem helyes

nem a testvéred tehet arról hogy megszületett ahogy te sem

Most gondolj bele ha a szüleid azért gyülölnének mert létezel nem csináltál rosszat de mégis tiszta szívből gyulolnenek ?!?

Na akkor mi lenne a helyzet

Akkor ott a szülőkkel lenne probléma nem veled

Itt is ez a helyzet Ha csak azért utálod a testvéredet mert világra jött akkor veled van a baj

Vagy netán azért utálod mert foglalkoznak vele a szüleid

Gondolkozz el azon hogy veled is foglalkoztak ugye ?

Téged is szeretnek a szüleid ahogy a testveredet

nem tudom hány éves vagy De amikor felnősz rájössz hogy ugyanúgy szeretnek téged

2020. júl. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!