Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőgyűlölő férfiak a férfiass...

A nőgyűlölő férfiak a férfiasságukban, intellektusukban és érzelmi intelligenciájukban való bizonytalanságukat akarják kompenzálni?

Figyelt kérdés

Mert én úgy vettem észre, hogy gyenge, elbizonytalanodott férfiak kisebbrendűségi érzéséből fakad ez a feltoluló gyűlöletet kiváltó félelem. Mert erős, fizikailag, szellemileg és érzelmileg egészséges, magabiztos férfiak nem félnek a nőktől, és nem bántják őket, sem szóval sem tettel.


Nektek mi a véleményetek erről? Milyen folyamatok vezethetnek ahhoz, hogy valaki ilyen emberré váljon?



2021. okt. 16. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Kiközösítés valamelyik formája az biztos fiatalkorból. Az anyja nem volt anya és az apáról nem is beszélve. A volt munkahélyéin sok nő vette körül és olyan amilyennek voltak. Rossz szerelmi kapcsolatak és az egyik válást miatt utcára kerülhetett.
2021. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan horror regényírót, aki speciel nőgyűlölő, és a regényeiben ezt nem is veti véka alá. :-D Neki bejött ez az egész, mert marha sokan olvassák. Szerintem az is lehet a dologban, hogy többen elutasítják ezeket a férfiakat, és idővel gyűlölet tárgyává válnak a szemükben a nők.
2021. okt. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Már bocs én azért gyűlölöm őkett mert sok rossz tapasztalatom volt.És azt vettem észre hogy, nők nem szelektálnak egymást közt.Ha van egy bunkó nő akit mindenki utál nem közösitik ki a nők.És emiatt az 1 nagy lesz az egoja és mindenki életét tőnkre vágja.Igen is a nők között is vanak borzalmas emberek de ezt nem mondja ki senki.Aki még is meg teszi azt le nézi a társadalom.
2021. okt. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer olvastam egy Virginia Woolf könyvet, amiben úgy volt összefoglalva ez az egész, amit nagyon igaznak tartok.


Kb így hangzik Virginia gondolatmenete:


Az élet nehéz, helytállni a világban nehéz, és ahhoz, hogy az ember akár a legalapvetőbb módon tudjon érvényesülni, az kell, hogy legyen önbizalma, önbecsülése. Ha egy senkinek érzed magad, akkor örökre egy senki leszel, ha viszont talpraesettnek és intelligensnek érzed magad, akkor nagyobb eséllyel boldogulsz.

Ehhez kellenek a nők a férfiaknak. A nők tükrök, amibe ha a férfi belenéz, kétszer akkorának látja magát, hiszen a nő a gyenge, aki nem tud kinyitni egy befőttes üveget sem, a nő a buta, hiszen a történelemben nem volt joga maradandót alkotni, a nő az, akinek be kell behódolnia.

Ha egy férfi bemegy egy szobába ahol már van 2 férfi és 2 nő, akkor automatikusan jobb kvalitásúnak érezheti magát a szobában lévő emberek felénél.

Márpedig (és itt jön be a képbe a te megfigyelésed, kérdező) ha a nő egy olyan tükör, ami kétszer akkorának mutatja a férfit, akkor a férfi önbecsülése a nőn múlik. Ezért van az, hogy általában a férfiak nagy része rosszul viseli a női kritikát, a női sikert, és a női elutasitást.

Ha a nő szót emel egy férfi ellen, ha jobban teljesít, mint ahogy azt a férfi várja, vagy csak simán elutasitja, akkor ez a számukra előnyös tükör eltörik.

Akinek csak akkor van önbizalma amikor a nők "tudják a helyüket" és férfi értékek szerint élnek, annak hatalmas csapást jelent minden emlékeztető a női emancipációra.


Szóval nagyrészt igen, ez a helyzet.

2021. okt. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Nincs nőgyülőlet, férfigyülőlet van.
2021. okt. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Részben igen, meg a szocializáció is nagy szerepet játszik. A teljes társadalomban, meg a mikrokörnyezetben is. Nálunk apám nagy nőgyülölő volt, így közelről nézhettem végig, ahogy a bátyám is az lesz. Jól átmosta az agyát...
2021. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mert erős, fizikailag, szellemileg és érzelmileg egészséges, magabiztos férfiak nem félnek a nőktől, és nem bántják őket, sem szóval sem tettel."


Vegyünk egy fizikailag hátrányos kinézetű férfit.Eleve sokkal nehezebb magabiztosnak lennie.Erre mondjuk elkezdik bántani beteg elméjű nők,mert könnyű áldozatnak látják,nincs önbizalma,nem is agresszív.Aztán ha mégis egyszer elpattan nála valami és megüti az őt provokáló nőt,ő lesz a nőverő,aki egy megvetendő,gyenge férfi.Na pl.ez pont elég a nőgyűlölethez.

2021. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7


Egyértelmű a visszautasítások következtében lesz nőgyűlölő az esetek többségében és nem fordítva. Senki nem kezd el jó kedvében gyűlölködni. Egyes férfiaknak sok megaláztatásban volt részük, ez természetesen kihat az érzelmi világukra is.

2022. jún. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Szerintem a legtöbb esetben sérült anya- fiú kapcsolat van a háttérben, ami miatt alapból bizalmatlan lesz a nőkkel szemben, akik ezt megérzik, és nyilván onnantól fogva ők is hűvösebben fognak hozzá állni az illetőhöz, és már meg is van az ördögi kör. Na, ha még aztán rátalál a red,- blackpill vonalra, onnantól aztán csak a jóisten segíthet egy nagyon jó pszichológus közreműködésével, hogy valamelyest helyre álljon az illető képe a nőkről.
2022. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9


Igen, de ez is abból fakadhat, hogy nincsenek Chadre utaló jellegzetességeid baba korodban így anyukád nem annyira meleg, bensőséges veled.


Minden visszavezethető a külsőre, Chadségre.

2022. jún. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!