Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon a lakosság...

Magyarországon a lakosság hány százalékának van kék szeme?

Figyelt kérdés
Nem találtam explicit ilyen jellegű statisztikát pedig érdekelne más színű szem esetén is. Nagy Britanniában olvastam, hogy 48% kék, 30% zöld és 22% barna, gondolom ez csak az őshonos lakosságra vonatkozik, nem a bevándorló közösségekre is. Nyilván az északi országokban ennél több is lehet.

2021. okt. 19. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Akiknek útlevele van, azokról garantáltan megvan ez az adat, az enyémben is szerepelt, hogy kék (pedig nem egyértelműen az, de mindegy, ők ezt írták be...).

De nem mindenkinek van már, amióta személyi igazolvánnyal is lehet az EU-ban utazgatni.

Tippelni sem tudnék egyébként, de hasraütésszerűen mondjuk legyen 28%. :)

2021. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1 Mikori az úleveled? Nekem nem szerepel benne szemszín, 3 éve csináltattam.
2022. jan. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi számít kéknek? Ha kék festékkel festem ki, akkor kék, ha zölddel, akkor zöld, de egyszer csináltak egy spéci felvételt róla szemészeten, ahol kiderült, hogy valójában szürke (annyira kevés benne a pigment, hogy az izom rostok szürkéje adja az írisz színét és a különböző fényviszonyok, illetve a pupilla tágassága adja a "kék" illetve "zöld" szín optikai illúzióját). Még sok más ember is így lehet, tehát elsőre azt kell eldönteni, hogyan definiáljuk a kék szemét.
2022. febr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Hát attól függ mi a domináns. Nyilván tiszta kék szem ritka, legtöbbnek inkább szürkével meg zölddel kevert árnyalata van, de akkor mondjuk úgy, hogy világos szem.

2022. febr. 8. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!