Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magukat rockereknek nevezők...

A magukat rockereknek nevezők mitől ilyen arcosak, beszűkűlt látásmódú emberek zene terén?

Figyelt kérdés

Magyarán ami nem rock az eleve szar, plusz b_zii is vagy ha diszkóba jársz vagy olyan zenét hallgatsz szerintük.

Normális ember az operett, musical, mulatós 3-ason kívül mindegyik műfajban megtalálja a magának valót, vagy legalábbis az elismerésre valót.

Eleve nem szánalmas ez a rocker titulus? Azért rocker mert csak azt hallgat? Én ha hallgatok a rock, metalon kívül mást is akkor már kevesebb vagyok rock terén? Óvodás és idősebb emberek is vannak ilyen gondolkodással, még talán jobban mint a fiatalok, mert régen még jobban kasztosítottak.



2021. okt. 19. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekem vannak rocker ismerőseim (30-45-ös korosztály), de ilyet nem tapasztaltam, ellenben azok, akik csak az épp aktuális popzenéket kedvelik, azoktól mindig is kaptam beszólásokat, hogy hát akkor én mit hallgatok, ha az nem tetszik? Vagy, hogy a szimfonikus zene unalmas.
2021. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Durván általánosítasz.
2021. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Példa, nemrég Nagy Ferót cikizték discos múltja miatt, hogy milyen rocker ő ha volt egy diszkó slágere, értem hogy van miért őt most támadni, de az miért baj hogy csinált diszkó zenét is, Főleg hogy igényes zenei alapja van? Egyből discopatkány.

Na most ezek az emberek kimondva kimondatlanul a többiről is nyilván így gondolkoznak.

2021. okt. 19. 15:24
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
főleg rockzenét hallgatok rock fesztiválra járok stb és van benne igazság amit elírtál de ez a hangos 1% ami szomorú nagy részük tényleg normális dolgozó ember, viszont az is tény, hogy én az előítélet inkább tapasztalom a discos popos elektos közösségből a minek van férfiként hosszú hajad a komoly gondok vannak veled, ha neked ez nem tetszik de ajánlom figyelmedbe a Balaton Swap Maraton cikket egy balaton soundos és egy rockmaratos fesztiválozót kicseréltek. [link]
2021. okt. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Mert általánosítasz.

Több rocker ismerősöm is van, de egyikük esetében sem tapasztaltam hasonló viselkedést.

2021. okt. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire Metált hallgatok. Én nem a popzene, elektronikus zene meg az ilyen populárisabb műfajok ellen vagyok, hanem a tucatzenék ellen márpedig amit szennyet én hallok az ilyen rádiókból, azok tucatzenék, ugyanaz az alap, ugyanaz a dallam, ugyanaz a dalszerkezet, csak kicsit átírva, más hangszereléssel, erről Youtube-on is bőven vannak videók, unalmas! Természetesen meglehet találni a jó popdalokat, a jó elektronikus zenéket, a jó hiphop zenéket is, de ezeket 99%-ban nem a mainstream zenék közt fogod megtalálni. De egyébként természetesen metálban is van rengeteg tucatzene, főleg a Metalcore műfajban, de azért az 500milliómodik Death Metál is unalmas már, szóval a Metálban is megkell találni a jó, egyedi bandákat, de azért egy Tool-Opeth-Dream Theater hármas után már nem lesz nehéz kiszűrni a tucatbandákat.
2021. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

A mai s*ggrázós pophercegnők imádóitól meg mi kapjuk meg, hogy mindenki, aki rockzenét hallhat, az nyomorék vagy szenvedélybeteg, aki kiszámíthatatlan és akiben nem lehet megbízni.

Nem ítélem el 100%-ban a pop oldalt, mert ott is akadnak tehetséges és értékes személyiségű emberek.

Nekem azzal az ÉRTÉKRENDDEL van bajom, amit rengeteg mai popzenész képvisel. Ma már mindenki sztárocska, influencerke akar lenni, mindenki “saját zenét” akar, és nem feltétlenül a legtehetségesebb és emberileg a legértékesebb emberek kerülnek előtérbe.

Rendkívül káros, hogy a jelenlegi zeneipar arra épül, hogy mindenki semmitmondó, öntömjénező szövegű dallamokat vernyog, amiket “már lecsengett” előadóktól LOPNAK (igen), csak “felgumizenésítik” a jelen kor tömegízlésére. A női előadók hiányos öltözetben vonaglanak, úgy öltözködnek, mint egy hivatásos, rosszabb esetben mint egy gyerekpr*sti.

A mai fiatalok már 18 év alatt egy szexuális tartalmú oktató vagy felvilágosító videót nem nézhetnek meg, nem kérhetnek gyógyszertárban egy csomag fájdalomcsillapítót, ha rosszul vannak, bizonyos helyeket már kávét sem adnak ki nekik, de az teljesen elfogadott, hogy hazamennek, és az ilyen szétplasztikázott Cardi B féle luxusringyóból lett popcelebek klipjeit lazán megtekintheti, és ez rendkívül káros.

Botrányt botrányra halmoznak csak azért, mert “megtehetik”, ha bárkitől jön egy építő jellegű kritika, annak az oka szerintük 100%-ban csak azért lehet, mert irigyek rá. 😵‍💫

2021. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Amiket leírtál 7-es ugyanúgy megvan a rockerek, metalosok közt, nézd meg a Mötley Crue-ről (azonos című) készült filmet.
2021. okt. 19. 17:50
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés valóban általánosítás, de nem tagadom: valóban létezik a rockerek körében ez a fajta hangos kisebbség, akik manapság a kommentmezőkben szeretnek nagyon garázdálkodni.
2021. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a rockot a metált, de szeretem a klasszikust, a jazzt, swinget, bluest, country-t, sőt ezeknél sokkal szélsőségesebb műfajokat és stílusokat és keverékeket is, de a pop-tól megfájdul a fejem.

És azok szólnak mindenhonnan (strandon, boltban, rádióban stb), és ez rohadtul zavaró. Gimis koromban én is személyes sértésnek vettem, hogy tesin lehetett (kellett) pop-ot hallgatni (vagyis bármit, amit akartunk, de valójában kikapcsolt a tanár mindent, ha nem az aktuális legnépszerűbb pop-sláger volt). Szóval igenis értem azt hogy "b@ssza meg a pop".

Értékelném én, (pl a rapet sem szeretem, de azt tudom értékelni, mert kell bele tehetség, ami nekem nincs), ha nem 4 akkord lenne és nem nyafognának benne magas frekvencián plusz nem lenne benne autotune. Tulajdonképpen mit kellene értékelni? Én is tudok olyat csinálni (egyébként tényleg, mert rohadt sok hangszeren tudok játszani egész jó szinten) zeneelméleti szemszögből az egész egy vicc, ha ilyet leírok még meg is buktatnak, pedig csak zenesulis alibi szolfézs. Szóval mint közönség nem tetszik, a technikai részén (általában) nincs mit értékelni. A marketinget tudom elismerni. Viszont benne van a is, hogy azért ír ilyet az illető, mert ezt veszik meg, nem azért, mert ilyet szeretne. Amolyan "eladja a lelkét" jelleggel.

A pop zenének egy nagy részét sok alkohollal tudom elviselni vagy akkor, hogyha játszok benne. Mert azért a zenélés öröme feljebb való, mint a pop-utálat (ami azért erős, mert nem tetszik, de hallgatom kell, mert mindenhol az szól)


Nem nevezem magam rockernek, nem járok bőrcuccban, vagy szegecses kabátban, nincs punk tarajam se semmi extra.

2021. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!