Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz az, hogy mindenki azt...

Igaz az, hogy mindenki azt kapja vissza másoktól, ahogy viselkedik?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy mindenki azt kapja vissza másoktól (előbb-utóbb), ahogy velük viselkedik?

Ismerek olyat, aki bármit megtenne a családért -> ki van használva, nem aggódnak érte, ha rosszullét miatt sürgősen kórházba került, alig ért haza a kórházból, de már ismételten elvárták hogy maximálisan szolgálja ki őket.

Ismerek nem egy embert, akik hangoztatják, hogy verbálisan erősnek kell lenni és bárkiről akiről úgy gondolják: gátolja őket, azt verbálisan piszkálják, kikezdik, rosszindulatúak vele, sőt már azokkal is, akiket önmaguktól jobbnak gondolnak bármiben, azzal foglalkoznak, hogy milyen hibát lehet az illetőben találni, hogy ócsárolhassák. Kemények, magabiztosak és úgy tűnik nem kapják vissza amit másokkal (nem fizikailag, verbálisan) tesznek.

Van egy ismert szakember, aki gyakran hangoztatja, hogy "mindenki csak azt kapja vissza, amennyit az életébe beletett", "ki mennyi energiát tesz életébe egy tizes skálán értékelve? Na pontosan ugyanannyit fog visszakapni."

Sokat gondolkodom ezen és nekem az "életbe tett energia" nem tűnik egyfajta "nyugdíjbiztosításnak" vagy nehéz ezt megfogalmazni.



2021. okt. 23. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem igaz.
2021. okt. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2021. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem igaz.
2021. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam gondolkozni ezen. Szerintem is max. csak részigazság az, hogy azt kapod vissza, amit adsz. Mert az általad felsorolt példák tök igazak, ez a hétköznapi tapasztalat. Egyszerűen muszáj néha határokat húzni, visszaszólni, különben nem jutsz egyről a kettőre, kihasználnak, stb... Az agresszív, gátlástalan emberek meg megkapják, amit akarnak. Max. hosszú távon járnak pórul, de nem mindig.

Az életbe tett energia kicsit mást jelent számomra. Az már igazabbnak tűnik. Ha folyamatosan keresed a lehetőségeket, és dolgozol az előrejutásért, az valóban megtérül.

2021. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért ennél sokkal összetettebb. Rengeteg például az olyan ember, aki mindenhol híreszteli, hogy ő mennyire jó, mindenkiért kiteszi a lelkét stb., közben pedig egy paszív-agresszív, mártír alak, aki mindenkit halálra idegesít a kéretlen önfeláldozásával, ezért aki csak teheti, kerüli. Így ő a maga szempontjából joggal mondhatja, hogy ő mindenkinek csak a jót adja, mégis csak bántás kap vissza.

Vagy vegyél egy erőszakos embert, akivel nem mer nyíltan szembeszállni a környezete. Ő, amíg ereje teljében van, nyeregben érezheti magát, viszont amikor idős lesz és gyenge, magányosan fog meghalni, mert mindenki mindig utálta.

Rengetegszer előfordul olyan is, hogy a bántalmazott gyerek felnőttként maga is bántalmazó szülő lesz, egyszerűen azért, mert nem ismer más megküzdési stratégiákat, és stresszhelyzetben csak így tud reagálni. Ez egy ördögi spirál, amiből nagyon nehéz kitörni, sajnos sok ilyet látok a környezetemben.

Talán ha valaki leéli az életét, és idősen hal meg, akkor a végére egyensúlyba kerülnek a dolgok, de ebben sem vagyok biztos.

2021. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Amit az említett szakember hangoztat, nem a többi emberről szól, hanem hogy pl. aki keményen küzd a céljáért, minden követ megmozgat, kitartó, előbb-utóbb eléri azt.

Se ezt, se a más emberekre vonatkozó dolgot nem tartom igaznak.

2021. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem
2021. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
En azt vettem eszre, hogy csak a rosszak jonnek vissza, hiaba teszek jot, az sose:D
2021. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem.
2021. okt. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.

Pl anyám mindig "palimadár" volt, mindenkinek segített, mindenki kölykére vigyázott. Amikor neki lettek gyerekei senki se viszonozta egy percre se. A testvéremet mindig pátyolgatta, az pedig cserébe meglopta, kihasználta.

Jót cselekedet, rosszat/semmit kapott cserébe.


Én fiatal koromban kedves, csendes ember voltam. Próbáltam segítőkész, alkalmazkodó lenni. Eredménye = kihasználtak, eltapostak, lenéztek. Most semmi kedvesség nincs már bennem, "ott rohadjon meg mindenki ahol van" az alapelvem és mégis több mindent elértem. Jobb munka, tisztelet, nyugalom.

Jó tett helyében ne várj semmit azt tapasztaltam. Max ha azt a jót egy állattal teszed, mert ők meghálálják a jó tettet szeretettel.

2021. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!