Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan nehéz átírni...

Miért olyan nehéz átírni felnőttkorban a rögzült lelki struktúrákat?

Figyelt kérdés
Vannak, akin látom, hogy már nem fognak változni, általában idősebbek. De én még viszonylag fiatalként is azt érzem, hogy még pszichológussal se nagyon tudok változtatni magamon. Pl. nem bízom gyakorlatilag senkiben, mindenkiben érdekembert látok és az egész világot barátságtalan helyként érzékelem. Az emberek nagy részét nem tartom sokra, magamat is beleértve. Tudom, hogy helytelen, de valahogy ezt érzem "normálisnak". Ha szenvedek ettől, akkor miért nem tudok változtatni rajta?
2021. okt. 25. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

"nem bízom gyakorlatilag senkiben, mindenkiben érdekembert látok és az egész világot barátságtalan helyként érzékelem."


Mi ezzel a gond? Leírtad a való világot.

2021. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Nekem akkor volt ilyen periódusom, amikor túl sok indexet olvastam. Folyton tele átverésekkel, csalásokkal, erőszakkal, stb.


Abba kell hagyni.

Már nem nyitom meg soha. Így, hogy nem azon keresztül látom a világot, minden sokkal barátságosabb. Amit az életben látok, az a családom, barátaim, munkatársaim, szomszédaim. Ők mind kedves, jó emberek.

2021. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem én a családomból hozom ezt a hozzáállást. Bár tény, hogy sok szkeptikus megmondóemberre hagyatkoztam, az se segített, hogy kevésbé pesszimistán lássak...
2021. okt. 25. 12:51
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen reálisan látod a dolgokat, nem kell ezen változtatni. De azért nehéz, mert évek, évtizedek alatt elég jól be tud rögzölni bármi.
2021. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
*rögzülni. Pl nekem az, hogy ö után mindig másik ö-t írok, pl török, görög, jövök, stb.
2021. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én szívesen beszélgetek erről, most így hirtelen nem tudok válaszolni, de kérlek: különösen lelki tanácsot, ne innen kérj
2021. okt. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért ne? Már akadtam olyanra, akivel sokáig leveleztem és nagyon sok értékes visszajelzést kaptam tőle.
2021. okt. 25. 13:39
 8/8 anonim ***** válasza:
7, Ez igaz. De legyünk őszinték' elsöprő többség elfogult, frusztrált, troll vagy épp neki is ilyen Nagyon rossz berögzült lelki világa van
2021. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!