Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik a gyerekkor/gyereklét és...

Mik a gyerekkor/gyereklét és a felnőttkor/felnőttlét előnyei és hátrányai ? Én ezen nagyon sokat szoktam gondolkodni, többi lent.

Figyelt kérdés

Szerintem az, hogy valaki gyerek, vagy felnőtt, nyilván az életkor is meghatározza, ugyanakkor egyfajta attitűd, személyiség, viselkedésforma is társul hozzá.


Gyerekként az ember ki van szolgáltatva a szüleinek, akiktől elsajátítja az alapvető viselkedési normákat, mintákat, az iskolában megtanul szabályokat követni és parancsokat végrehajtani. Az autonómia és önálló gondolkodás véleményem szerint a felnőttkor sajátja, amikor az ember kezd leválni a szüleiről, munkája lesz, önellátóvá válik, érzelmileg és anyagilag függetlenné válik.


Nyilván egy gyereknek kényelmes, hogy mindent megvesznek a szülei, cserébe engedelmeskedni kell nekik és sok dologba beleszólnak. Egy felnőtt embernek senki sem fogja már a kezét, nagyobb a felelőssége és a súlya a döntéseinek.


Én nem élek a szüleimmel már, elköltöztem, van saját életem, ugyanakkor anyagilag támogatnak a szüleim, így igazából nem mondanám magam se teljesen gyereknek- mert mégsem élek már a családi házban, magam vásárolok be, főzök, takarítok, ugyanakkor mivel anyagilag támogatnak, felnőtt sem vagyok igazán. Úgy a kettő között, ilyen fele-fele.


Illetve az a kettőség van bennem, hogy egyrészt jó dolog a felnőttség, mert magam intézem az ügyeim, ugyanakkor sokkal több lett a napi elintéznivaló, teendő. Ha rosszul döntök, akkor a felelősség csak rajtam van. Ugyanakkor a gyerekkor is valamennyire hiányzik, amikor még naív és jóhiszemű voltam, tele lelkesedéssel és életkedvvel, nem volt annyi csalódás. Most felnőttként pedig a gyerekkori barátaim mind más élethelyzetbe kerültek, megnősültek, vagy barátnőjük lett, így a gyerekkor vége nálam konkrétan a barátságaim végét is jelentette.


Mi a véleményetek erről, mi az egyik, másik előnye, hátránya ?



2021. jan. 29. 15:24
A kérdező szavazást indított:
Jobb gyereknek lenni
Jobb felnőttnek lenni
25 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
És itt a gyerekség és felnőttség alatt nem feltétlen csak életkort értek, hanem mentalitást, életfelfogást és attitűdöt.
2021. jan. 29. 15:29
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekkor előnyei:


- A szervezeted friss, üde, sokkal több az energiád mindenre

- Sokkal tanulékonyabb vagy

- Nem kell dolgoznod, mert úgyis ellátnak

- Az iskola egy fokkal még mindig jobb, mint a munkahely

- Nem néznek hülyének, ha játszol

- Nem néznek hülyének, ha hiszel a természetfölöttiben

- Jóval kevesebb az egészségügyi problémád


Felnőttkor előnyei:


- Nem áll feletted senki, sokkal szabadabb vagy

- Vehetsz cigit és piát (ha valakinek ez pozitívum)


Na, gyereknek vagy felnőttnek jobb-e lenni? A döntést odabízom...

2021. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Én örökké siratni fogom a gyerekkorom. Gyűlölöm a felnőtt létet annak minden hozadékával.

Nekem nem ér annyit az előnye mint amennyi a hátránya és azt vettem észre hogy évről évre egyre boldogtalanabb is leszek.

Vagy pl. ott a karácsony, emlékszem gyerekként olyan varázslatos volt az egész, a várakozás, a hangulata, az ünnep, csodás volt. Mai fejjel már csak nyűg az egész.

Meg ahogy idősödik az ember, a szeretteit is sorba veszti el. Legyen az eltávolodott barát, vagy akár nagyszülő, szülő. Őszintén én semmi jót nem látok abban hogy felnőttem.

2021. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy a 3. válaszoló mondja :)


"Amíg tied, nem is tudod, milyen kincs a tulajdonod..."

"Megöregszel, akkor tudod, milyen nagy volt a vagyonod..."

2021. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk tény, hogy pl gyerekkor éa gyerekkor között is van különbség, pl mintaszülők, vagy alkoholista szülők, akik verik a gyereküket, vagy pl bullyingolt gyerek, vagy az osztály menője.
2021. jan. 29. 15:47
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

A véleményem szubjektív lesz, de a gyerekkorom tele volt kötöttségekkel. Iskola, különórák, szolfézs(!!!), és ha nem tanultam megfelelően, akkor jöttek azzal a szüleim, hogy majd megtudod a felnőttkoromban, milyen aranyéletem van most, mert akkor majd szörnyű rossz lesz.


Sokat köszönhetek a szüleimnek, nem szidni akarom őket, de maga a gyermekkor számomra a sok varázsával együtt is a megfelelésről és a felnőttkortól való félelemről szólt.


Ehhez képest rájöttem, hogy felnőttként bizonyos határok között az ember képes alakítani az életét, és ez a szabadság pótolhatatlan.

2021. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ kinek milyen volt a gyerekkora én tudnék jót is illetve rosszat is mondani, az biztos hogy nem érdekelt semmi már az ilyen alsós iskolás éveimre gondolok, pont múltkor gondolkodtam mert sok emlék felevenítődöt abból az időből emlékszem akkor még nem volt okostelefonom és mégis milyen jól elvoltam mindig vártam a tvben a sorozatokat a programom mindig az volt haza jöttem a suliból ha volt lecke megcsináltam ha nem pedig tvt néztem sok programok voltak, Jártam táncra, többet kikapcsolódtam nem érdekelt hogy nézek ki és mit gondolnak rólam, nem érdekelt hogy van kapcsolatom vagy sem. Ma már ez nem mondható el ahogyan felnőtté váltam minden apró cseprő dolog is szíven szúr. Szóval nekem az alsós évek voltak a jók, a felsős már nem, az osztálytársaim megváltoztak mindig volt valami vita az osztályban is, tovább tanulásnál rengeteg intézni való,középsuliban az újra való beilleszkedés 9.ben 1 hónap is volt mire mindent megszoktam nagyon furcsa volt még 15 évesen a nagyvilágba kerülni de legalább ezek is emlékek maradtak szintén voltak itt is viták. Felnőttkor meg szinte csak a munkáról szól a szabad idő is kevesebb. De az előnye hogy már nem vagy az a dedós kisgyerek és nem nevetnek azon amit mondasz, saját fizetésed van úgy alakítod a dolgaid ahogyan neked jó.
2021. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem messze a gyerekkor a legjobb.


Akkor még tényleg friss és üde az ember és egészséges, vagy legalábbis aránylag egészséges (nekem tinikorban már jöttek nyavalyák és azóta csak egyre több jön).


Gyerekkoromban (kb 14-15 éves koromig) nem volt kínzás a korán kelés, sőt, felébredtem magamtól.


Tele voltam reménnyel, sőt, álmodoztam, sőt, rózsaszín ködnek képzeltem el a felnőtt kort.


Lehet, hogy a szülők szabályoztak be, de nem jobban, mint most, felnőttként, amikor az időhiány és a kötelességek kötnek.


Lehet, hogy a szülők döntötték el, mit vesznek meg nekem és mennyi zsebpénzt kapok, de megvolt mindenem, most, felnőttként sokszor jobban beszabályoz a pénzhiány.


Volt nyári szünetem, sőt, őszi, téli és tavaszi szünetem.


Nem heti 40+ órában kellett UGYANAZZAL a dologgal foglalkozni, hanem az iskolában például mindig más óránk volt.


Lehet, hogy a szülők döntöttek helyettem (bár ideális esetben ez nem így van!! együtt döntenek!!), cserében nem mindenért én voltam a felelős. Felnőttként szenvedek a rossz döntéseim következményeivel.



28N

2021. okt. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!