Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem érzem "magabiztosnak"...

Nem érzem "magabiztosnak" magam, mit tegyek? Hogy lehetek férfiasabb, beleállósabb a helyzetekbe? A küzdősport megoldaná a helyzetet, megerősödnék tőle?

Figyelt kérdés

Nem tudok kiállni magamért, nem érzem elég "ütőképesnek" magam, attól félek, hogy ha elmondom a véleményem, kitartok valami mellett, akkor nekem jönnek, elvernek stb...


Ha az utcán megyek mindig kihúzom magam és előre nézek, vagy bele az emberek szemébe, szóval igyekszem a magabiztosság látszatát fent tartani, de belül mindig mozgat, hogy vajon mit gondolnak rólam ...



Általános iskolában, mindig mindenért elvertek,megaláztak, leköptek, kiröhögtek, frankón én voltam a kis 40kg-os életképtelen, akivel mindent megcsinálhatnak...


Mostmár van egy önbizalmam és tudom, hogy nagyon helyes vagyok, egy ritka jó értékrenddel és különleges vagyok, viszont egy kicsit még mindig kisebbségi érzetem van, nagyobb társaságban nehezen nyílok meg, visszahúzódó vagyok és nem tudok önmagam lenni...


A küzdősport vagy a testépítés formálna, erősítene a lelkemen? 21/F


2021. okt. 25. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sok fiataltól hallottam már, úgyhogy ez valszeg ilyen generációs dolog lehet... "A neved kuss", "ne keresd a konfliktust", "ne provokáj" és társai, amit előszeretettel ismételgetnek az óvódában, iskolában, stb. Hát... akármennyire is dögunalmas és semmittelen a válasz, egy megoldás van: akkor is kimondod, amit gondolsz. Vagyis elkezded gyakorloni. Segít, ha meg tudod védeni az álláspontod tényekkel (ha mondjuk komplxebb dologról van szó, mint a kedvenc színed).


Küzdősport -de csak sima edzés is- nagyon sokat tud segíteni!

2021. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a küzdősport többet érek, mint a gyúrással... Köszönöm 😁
2021. okt. 25. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, társaságban leszel, barátokra is lelhetsz, ami szintén segít a gyógyulásban :)
2021. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Keresd a társaságot, barátkozz-ismerkedj.

Bármilyen sport jó, de ne feltétlenül olyan céllal tedd, hogy "jól kigyúrom magam, mert akkkor majd félnek tőlem".

Önbizalom terén és a múltban történtekkel kapcsolatban pszichológus is segíthet.

2021. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!