Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak a verekedési képessége...

Férfiak a verekedési képességeiket nem túlozzák el?

Figyelt kérdés

Ha egy férfitól megkérdezik, hogy ha arra kerül sor, meg tudja e védeni a szeretteit vagy a szerelmét, akkor erre egyetlen válasz lehetséges, hogy igen.


Egyszerűen nem mondhatod ki a valóságot, hogy még soha senkivel nem verekedtél és hogy egy önvédelmet igénylő helyzetből győztesen kikerülnöd kb. annyi esélyed van mint egy maratont lefutni úgy hogy soha nem futottál még életedben.


Be kell látni hogy ilyen helyzetekben is azok vannak előnyben akiknek van benne tapasztalatuk: balhézós rendszeresen bunyózó emberek, kidobók, bűnözők, börtönviselt emberek, küzdősportolók stb.



2020. okt. 14. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Helyesek a megállapításaid, tényleg eltúlozzuk. Ez olyan, mint amikor megkérdezed egy férfi péniszének a méretét: biztos, hogy nagyobb méretet fog mondani a valóságosnál.


Én úgy gondolom, hogy ha ezt a kérdést ("Meg tudja-e védeni a szeretteit vagy a szerelmét?") felteszik egy férfinek, akkor az a leghelyesebb válasz a részéről erre, hogy: "Mindent meg fog tenni ennek érdekében."

2020. okt. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Testalkat függõ, de ha kell oda állok annak tudatában is hogy én jöhetek ki belõle rosszabbul.
2020. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Amikor a hírekben olvassa az ember, hogy hogyan rendezte le egyik férfi a másikat, akkor onnan nézve valóban eltúlozzák...
2020. okt. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Miért kell feltétlenül a védelmet a verekedéssel azonosítani? Ha időt adsz a családodnak, hogy elszaladjanak/segítséget hívjanak akkor is megvédted őket. Ha kiállsz magabiztos kiállással megfutamítod őket, vagy szóval tartod a támadókat, majd egy jó pillanatban elszaladtok akkor is. Gyáva vagy mert nem álltál bele egy olyan helyzetbe ahol tuti elkalapálnak (utána ne adj isten a csaáládot is), vagy okos mert felmérted a helyzetet és sikerült megpattanni mindannyiótoknak?

Ha fegyverrel támadnak akkor meg tökmindegy hogy mennyire tudsz verekedni, nagy eséllyel úgyis alul maradsz, szóval akkor a legtöbb amit tehetsz, hogy bízol a magabiztos kiállás erejében, vagy megpróbálsz valahogy egérutat nyerni magatoknak.

2020. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Felnott eletben ez mar nem annyira szempont, fiatalon meg persze, hogy kakaskodik mindenki.


Amúgy elarulom stressz helyzetben senki nem viselkedik a megszokott vagy elvarhato modon es igen is meg a nyulbelak is sokszor kiallnak magukert. Senki nem verekszik akciofilmbe illo modon, de lokdosodni es hadonaszni meg a benak is tudnak. Reszegek verekedese csak hozonges … egyedul talan a fociszurkolok szoktak jokat verekedni.

2020. okt. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Erről eszembe jut egy régebbi gyk-s beszélgetésem pár emberrel, akik erősen preferálták a régi nemi szerepeket.

Feljött persze, hogy a férfi dolga megvédeni a családját, a nőé pedig elvégezni a házimunkát. Felvetettem, hogy a modern világban nem lenne-e több értelme ha mindketten végeznék a házimunkát, hiszen nem túl gyakori (mondhatni nemlétező jelenség) hogy a férfinak tényleg meg kéne védeni a nőt, mire megkaptam, hogy minek eldobni egy ilyen magasztos, szép gesztus lehetőségét azért, hogy megússzam a mosogatást.


A verekedés, önfeláldozás és dominancia erősen összekapcsolódik a férfi nemi szerepekkel, így sokan nem éreznék férfinak magukat, ha nem tulajdonítanák maguknak ezeket a tuladonságukat. Hiszen ők az "erősebbik nem" vagy mi.. Ha bevallanák, hogy elfutnának pár izmosabb nyolcadikos elől is, ha elkezdenének keménykedni, akkor hol marad a maszkulinitás? Hol marad a férfi büszkeség?

2020. okt. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért kényszer helyzetben mindenki kifordul magából.

Ha nincs semmi tapasztalat, akkor is alárasztja az embert az adrenalin. Ráadásul ha valaki kötekszik, az az ő döntése, csak úgy "elvan", aki meg hirtelen ki kell, hogy álljon valamiért, annak sokkal nagyobb a stresszhelyzete.

És tudod, egy nyuszi az életéért küzd, egy oroszlán meg csak a vacsoráért.

2020. okt. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Senkit nem vedek meg. A nok akartak ferfiak lenni, akkor tessek vedjek meg magukat. Evtizedek ota tamadjak a ferfiakat a ferfias viselkedes miatt, mert minden ferfibol not akarnak csinalni, ugyhogy akkor ebben is lehet bizonyitani.
2020. okt. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ahány férfivel beszéltem, mindegyik mindenkinél többet meg tudott inni, minden nőt megkaphatott, akivel nem volt dolga, azzal is csak azért nem, mert ő nem akarta, de különben meglehetett volna neki, ja és mindenkit meg tudott volna verni. Meg még a kedvencem, amikor mondogatják, hogy nekik csak egy telefon, és jönnek. Rengetegtől hallottam. Amúgy meg szerintem egyenjogúság van, mindenki védje meg saját magát, aki nem tudja, hogy kell, az meg tanulja meg. A felnőtt ember magáért felelős, akármilyen nemű.
2020. nov. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!