Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vallásosság mindenkinek jól...

A vallásosság mindenkinek jól áll?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sokan csak képmutatásból, a társadalom szemében bizonyos előnyök reményében mutatják magukat annak, mint régen a párttagok. Igazán mélyen hívő ember a keresztény közösségeken belül sem túl gyakori, legalábbis én ifikben így tapasztalom. Lehet úgy tűnik bárki megy a templomba, mindenkit pozitív szemben tüntet ez majd fel.

Jézus is igazából a farizeusokat szidta legtöbbet, mert hiába ismerték a törvényt és hirdették a népnek, ők maguk nem úgy éltek.



2021. okt. 26. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a vallásosság terén van képmutatás, hanem az élet más területein is. Elég csak ide feljönni az oldalra, mindenki emberbarát, mindenki szeret mindenkit, aztán kimész az utcára és a valóság teljesen mást mutat.


A vallásos emberek is csak emberek, semmivel nem jobbak, mint az átlag.


Én pl nem vagyok vallásos, mégis igyekszem úgy élni, hogy közben ne ártsak másoknak. A normális viselkedés nem vallás kérdése.


Nyilván vannak teljesen agymosott fanatikusok is, akik szektákba járnak és vallásosak, de nem róluk szólt a kérdés.

2021. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nekem azok után amiket műveltem nem állna valami jól, minimum elmebetegnek néznének, hogy mi ez a pálfordulás. De így is sokakon látom, hogy bizony ők is élnék korlátok nélkül az életüket, de ott az a fránya vallás, meg majd mit szól ez, meg mit szól az, ha kicsit bűnbe esek. De van akiken látom, hogy totál át vannak szellemülve, rájuk se mondanám, hogy jól áll, velük kapcsolatban mindig egy ilyen agymosottsági érzésem van, pl. ha valami felsőbb erő azt mondaná neki, hogy na ezt a gyereket égessétek el máglyán, mert a bűnös, akkor szó nélkül megtennék.
2021. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az olyan ismerőseimről és csak falubeliekről akik a legvallásosabbaknak mondták magukat, minden esetben kiderült hogy a leg alávalóbb, leg gonoszabb lények akiket ismerek.
2021. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kattant lesz tőle sokmindenki.
2021. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!