Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire normális dolog az,...

Mennyire normális dolog az, ha egy gyermek nem a szülei, hanem a keresztszülei vallását kapja/örökli meg? Ez mindig is így volt rendjén?

Figyelt kérdés

2020. febr. 5. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor én mit mondjak.

Anyám református. Apám római katolikus. Bátyám Görög katolikus, én evangélikus vagyok, öcsém nincs megkeresztelve.

Sok helyen nem a szülők vallását kapja a gyerek.

24/N

2020. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Èn ilyenről még nem hallottam, pedig falun nőttem fel, ahol azért tisztelték a hagyományokat.
2020. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valaki magyarázza el hogyan lehet vallást kapni. Ugy értsem h miben kell majd hinnie? És ha nem fog? És ha nem érdeklni majd az egész? Melyikőtök tagadja ki először?
2020. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülőség, az vallási indíttatású. Lehet, hogy a szülő ragaszkodik, hogy XY-t ezzel bevonja a családba, vagy erősítse a köteléket de felekezethez tartozik, az is lehet, hogy ők maguk nincsenek megkeresztelve.

Én mondjuk nem igazán szeretném a gyerekemet egyik felekezethez se kötni, persze tanul a Bibiláról, de én rá szeretném bízni, hogy hova akar tartozni, ha akar egyáltalán. Ha ő református akar lenni, akkor legyen az, ne legyen olyan akadálya, hogy babakorában egy katolikus pap "vizezte be".

2020. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vallást sem kapni, sem örökölni nem lehet. Egy gyereket valamilyen vallásúvá keresztelnek vagy nevelnek, és felnőttként eldönti, hogy ezt folytatja, vagy sem.


Egyébként szinte mindig a szülők vallását követte a gyerek és ebben is nőtt fel, akinek ez fontos, az ma is. A keresztszülő mindig valamelyik szülő vallásán volt.


Az az igazi baj, amikor a két szülő két különböző vallást vall, ÉS ebben állandó veszekedést, baj, cirkuszt látnak és csinálnak. Mint az én katolikus nagyanyám és protestáns nagyapám. Annak nehéz következményei vannak az utódokra nézve.

2020. febr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem meg megkereszteltek, vallásos nevelést kaptam, és felnőttként úgy döntöttem, hogy nincs szükségem vallásokra, hogy a hitemet megéljem. Én nem értek egyet a csecsemőkereszteléssel, mert fel sem fogja, mi történik vele, és később lehet, hogy nem is akarja követni. Engem az tántorított el, hogy nagyon sok mocskot és álszent dolgot láttam, ami hiteltelenné tesz sok vallásos embert, és jobbnak láttam, ha a hitemet függetlenítem az ilyen közösségektől.
2020. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!