Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigányok hogyhogy ilyen...

A cigányok hogyhogy ilyen mélyen hisznek Istenben?

Figyelt kérdés
sok roma ismerősöm van,beás,oláh és romungró is és mindegyik kivétel nélkül nagyon hisz Istenben.Miért?

2021. márc. 24. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Babona az, nem hit...
2021. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Hinni Isten kegyelméből lehet, nem egyéni akarat kérdése. Szóval szereti őket az Isten és ad nekik hitet.
2021. márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Atyaisten. Mondjuk talán HAGYOMÁNYOKRÓL hallottál már? Ez olyan kérdés, minthogy miért hisznek a zsidók, vagy az iszlámok a mai napig az Istenükben, miért nem halt ki a vallás. Azért, mert hagyománnyá vált. Nemzedékről nemzedékre ugyanaz hagyományozódik át, főleg mivel zárt közösségekben élnek.
2021. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Cigány vagyok,romungro. Hiszek istenben,de nem vagyok fanatikus,sőt...

Sok cigány magára tetováltatja jézust,a házuk tele van szobrokkal,némelyik még oltárt is csináltat.


A legjobbak az oláhcigányok,csinálnak valami kisebb vagy nagyobb "huncutságot",utána viszik a méteres gyertyákat a templomba vagy a mátraverebélyi szentkútra.

Úgy vannak vele,hogy az isten majd megbocsássa :D

2021. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8%

Mert Isten gyermekei, az utolsókból lesznek az elsők, és nem nyafognak, hogy nem kell nekik gyerek, mert olyan sok problémával jár.


Illetve van cigánypasztorizáció.

2021. márc. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
A cigányok istenhite félúton van a babona és valamiféle fura miszticizmus között. A kereszténységhez semmi köze, az Isten fogalmuk is egész más, mint a keresztényeké. Én templomban még egy cigányt se láttam, pedig gyerekkoromban hetente hurcoltak. Max ha a gyerekeiket keresztelik vagy esküvő van, akkor lépik át a templom küszöbét. Nem nevezhetők hívőknek.
2021. márc. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

2#:

"Hinni Isten kegyelméből lehet, nem egyéni akarat kérdése.":

De ahhoz nem kell elhatározás, akarat, hogy én azt az utat akarom járni? Az, hogy a "jóságos" nagyságos úr befogad-e a nyájába, az rajta múlik?

Mi ez, ha nem imádat?

2021. márc. 25. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező: "A cigányok hogyhogy ilyen mélyen hisznek Istenben?"


Ez most komoly???


A cigányok, hogyhogy félnek a kutyáktól???


Nos, ha és amennyiben a cigányok nagyon-nagyon mélyen hinnének IStenben, akkor nem az lenne rájuk a fő jellemző, ami...!!!


Szerintem mindenki tudja, hogy mi a cigányok fő jellemzői!!!


- Szeretnek dolgozni!

- Szeretnek tanulni!

- Becsületesek!

- Nem lopnak!

- Nem agreszívek és nem keresik a feltűnést!

- Nem igénytelenek!

- Nem akarnak senkit becsapni vagy lehúzni!

stb. stb. stb.


Az megint egy másik dolog, hogy minden második-harmadik szavuk Isten így-Isten úgy...!!!


Röviden szólva, ha valaki Istenfélő, az az életén is meglátszik és tükröződik!!!


Gondolom a te cigány ismerőseid között is nagy az Istenfélelem, alázat, tisztelet, adakozás, önzetlen szeretet, becsület, munkásság, erkölcsösség, tisztesség, parázna mentesség, tiszta szívűség stb... Ugye jól gondolom, hogy te is ezekre gondoltál, amikor azt állítottad, hogy a cigányok nagyon mélyen hisznek Istenben???????????????

2021. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Bűnözők,nem igazit istenhivok.
2022. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyesek biztos érzik, hogy azt a sok gazemberséget ember nem bocsátja meg csak Isten.
jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!