Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, hogy én néha nem...

Miért baj, hogy én néha nem akarok részt venni ebben a "rohanó" világban?

Figyelt kérdés

Néha azt érzem jó lenne visszamenni 90-es, 2000-es évekbe, amikor még nem határozta meg a közösségi élet ennyire a mindennapokat.


Egy barátommal többször folytattunk már erről beszélgetést, hogy nem használom ki az időt rendesen, meg nem kell chillezni.


Ezeket azért mondja, mert én pl utazás közben szeretek beszélgetni és nem nyomkodni folyamatosan a telefont, szeretem nézni és csodálni a tájat, merengni. Nekem fontosak ezek az apróságok.


Ő azt vallja, hogy minden percet ki kell használni. Állandóan híreket olvas evés közben is, filmnézés közben facebookozik, ha épp olvas a telefonon valamit és hozzászólok, akkor kiakad. Ha azt mondom, hogy függő, akkor is kiakad, hogy ne legyek ilyen, mert ez a mindennapi létünk.


Én utálom. Sokkal jobban értékeltem azt, amikor valamit kerestem, akkor a könyvtárban tettem, ha elmentünk kajálni a barátokkal akkor nem azt kellett néznem, hogy egyik kezükben telefon, olvas és görget, a másikban meg a kaja.


Valahogy nem tudom megszokni ezt az egész pörgős, social mediás életet.


Velem van a baj? (24 éves vagyok)



2021. okt. 26. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul a függőségét akarja rád tolni mert neki az természetes
2021. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Èn 30 vahyok de az ilyen nekem sem tetszik. Ez pl amit te felvázoltál már tènyleg függősèg. Èn is szeretem, imádok mindent ami technológia. De bármikor le tudom tenni, ki tudom kapcsolni. Ha elmegyek kirándulni vagy kutyát sètáltatni akkor nem azèrt megyek hogy a telefont nyomkodjam. Nemtudom felfogni az ilye minek megy egyáltalán kirándulni? Pl állatkerben is vègig messengerezik, mèg egy kèpet se lő csak irkál vagy olvas. Az ilyen minek megy ilyen helyre? Pl volt egy haverom mèg tizenèvesen. Mindkettőnknek volt számítógèpe rajta játèkokkal meg minden. De vele mindig abból állt a nap ha átmentünk egymáshoz hogy pc, játèk. Èn meg jobban szerettem volna biciklizni esetleg focizni vagy horgászni.
2021. okt. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Mert okè játszunk mert èn is szeretek játszani gèpen. De ne mindig ugyan azt, ugyan azzal kössük le magunkat. Ő ha pl átmentem mert megbeszèltük sokszor a szülei engedtek be mert játszott. Annyira se tudta otthagyni hogy kijöjjön elèm mikor odaèrek. Volt hogy egyedül volt otthon ès mondta hogy menjek be csak úgy hogy neki ne kelljen kijönnie.
2021. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Oké, tehát vagy 24 éves, azaz 96-97ben születtél, kvázi halvány gőzöd nincs, mi volt a 90-es években, de még a kétezres évek végén is csak 13-14 éves voltál.


Magyarul semmiféle objektív képed nincs arról, hogy milyen is volt a kétezres évek, pláne a 90esek.


Szerintem élj még vagy 15 évet minimum, hogy a viszonylag felnőtten szerzett percepcióidat, tapasztalataidat és élményeidet hasonlítsd össze a majdani (2036) jelennel.

2021. okt. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Én '88-ban születtem és láttam a 90-es éveket. A 2000-es évek amit a kérdező visszasír az valójában a középút a rohanó fészbúkozó twitchelő mai online világ és a téglatelefonos internetmentes, 40 Ft-os fagyival a kézben a környéken bandázós, haverokkal a szomszéd barackfáját megdézsmázsolós világ között (amikor nem azért ordított az anyukád hogy menjél már ki a szabadba hanem este hogy gyere már befele, és az emberek még tudták magukról hogy pl. fiúk e vagy lányok).

Az én generációm (a korai Y-ok) mindkét világot megtapasztalták és csak nézünk hogy mi van manapság, pedig alig múltunk 30 évesek.

2021. okt. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs veled!
2021. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled kérdező. Szerintem jó dolog a modern technológia, de megvan a helye és korlátja. Jó esetben.
2021. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!