Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyk, ha elképzelt...

Mit tegyk, ha elképzelt világban "élek" és nem akarok ezen változtani? Nem is tudnék szerintem. Baj ez egyáltalán? Beteges vagy egészséges?

Figyelt kérdés

Ez már olyan 7-8 éves korom óta így van. Felépítek fejben egy világot, amibe beleképzelem magam. Ez a világ és a világban élő szereplők bizonyos időnként változnak a fejemben. Nem szeretem a társaságot, introvertált típus vagyok, de nem vagyok megelégedve az életemmel.


7-8 éves koromban kezdődött az első ilyen világ, amikor is irigy voltam az egyik osztálytársamra, mert tetszett a fiúknak, szép hosszú és dús haja volt, míg engem a fiúk csúfoltak, hogy milyen csúnya vagyok, rövid és kevés hajam volt. Így felépítettem magamnak egy világot, amiben ő én vagyok. Azt képzeltem, hogy én vagyok az, ami ő. A hajamat még azóta sem sikerült megnöveszteni, mert csak egy bizonyos hosszig nő a hajam.


13 éves koromban volt egy osztálytársam, aki sportolt, atletizált. Nagyon gyorsan futott, több versenyt is megnyert, országos és nemzetközi versenyekre is kijutott. Ezzel szemben én mindenből alulteljesítettem, tesiből mindenben én értem el a leggyengébb eredményeket. Főleg futásból. Ott is azt képzeltem, hogy ő én vagyok.


Volt olyan, hogy történelmi sorozatokban képzeltem magam, hogy én vagyok a kiralynő, vagy én vagyok az egyik szultána.


Most már egy komplettebb világot építek fel magamban. Néztem egy sorozatot, aminek a címe Dynasty. Beleképzelem magam a sorozatba, mintha én is Blake Carrington egyik milliárdos gyereke lennék. A szereplők ugyanazok, és van, hogy órákon keresztül ebben a világban vagyok, erről elmélekedek. A külvilágot zenehallgatással próbálom kizárni. Abban a világban sokkal jobban érzem magam, mint a valóságban, mert a hibáimat tudom kompenzálni ott, míg a való életben nem.

Pl.:

A való életben csapnivaló a fejem, rossz az alakom, nem kellek senkinek, undorító a hajam - abban a világban szép vagyok, bitang jó alakkal rendelkezem, minden pasi oda van értem, a hajam hosszú, szép és dús.

A való életben egy kis törpe vagyok - az ottani életben viszont 170 cm körül vagyok.

A való életben be kell osztania a családunknak a pénzt, nem engedhetünk meg külföldi utazásokat - míg a kitalált világban magánrepülőgépekkel járkálok a nagy vilagban, és Hollywood-i hírességekkel bulizok.

A való életben nem vagyok stílusos, valamilyen szinten nincs is stílus érzékem, azt veszem fel, amit csak találok - de ott én vagyok a divat diktátor.

A való életben introvertált személyiségű vagyok, nem voltam még bulizni, csókolózni se csókolóztam, fiúm sem volt, unalmas az életem - de a kitalált világban egy erősen extrovertalt emberke vagyok, akinek az egész élete egy buli.

A való életben nem azt a szakmát tanulom, amit szeretnék csinálni, hanem egy olyat, amit szívből gyűlölök - az ottani világban híres színésznő vagyok, akiért sz egész világ odavan.


Nekem jobb a képzelt világban élni, és ha tehetném, akkor oda is költöznék. Tudom, hogy nem valós az, amit képzelek, de jól esik hinni benne. Nem őrültem meg, tudom mi a valóság és a valóság elől menekülök. Az elképzelt világban bármit tudok korrigálni vagy meg nem történtté tenni, míg a valósban erre nincs lehetőség.

Ez káros? És ha káros, akkor mennyire káros?



2020. máj. 29. 12:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem káros, de neked elég nagy önértékelési problémáid vannak.

Régebben voltam fent egy virtuális világban, lehetett öltözködni, saját lakást épiteni, dekozni, táncolni, ismerkedni, mindenki szép volt de a saját karakterét hozta mindenki. Tehát aki az életében kiálhatatlan-kötekedő személy az ott is olyan lett. Akikkel összeismerkedtem azok is nagyrészt önértékelési zavarokkal küzdöttek, nem merték a való életben felvállani magukat. Viszont a fb-profiljukra rátekintve számomra kiderült hogy a legtöbb teljesen hétköznapi kinézetű, nagyrészük kimondottan csinos ember.

2020. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
hany eves vagy?
2020. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
88%
Szia! Én is gyerkoromba egy elképzelt vilàgban szerettem élni,mert sajnos hasonló tulajdonságokkal rendelkeztem ahogy te. Számomra ez nagyon káros hatással volt mivel egy idő után már pánikbetegséggel kellett megküzdenem,ha el kellett mennem bárhová otthonról. Csak nagyon nehezen tudtam ebből kizökkenni. Ma màr van egy férjem aki elfogadott úgy ahogy vagyok. És van egy gyönyörű kis fiam is. Most már ott tartok,hogy baromira nem érdekel,hogy mások engem milyennek látnak mert a családomnak így is megfelelek. Ne akarj más lenni ami vagy. Fogadd el magad és próbálj ismerkedni emberekkel. Lesznek olyanok akiknek így is megfelelsz. Akik meg bántanak,csúfolnak nem kell velük foglalkozni. Sok sikert!
2020. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Maladaptív álmodozás / Maladaptive daydreaming - keress rá, ha eddig nem tetted volna. Nekem is ez van. Főleg ha tudsz angolul, írnak sokat az okokról, meg hogy meddig normális, és honnantól már nem. Önbizalomhiány, nagyfokú introvertáltság az oka nálam is.
2020. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Ezt nagyon sokan csinálják. Nem káros, amíg nincs hatással az életedre. Én felnőttként is csinálom zenehallgatás közben mert megnyugtat és kicsit ki lehet menekülni a mindennapokból. Nincs ezzel semmi baj mindaddig amíg nem erre pazarlod az életed. Ha el szeretnél érni valamit az életben akkor ne azzal töltsd az időd, hogy elképzeled, hogy elérted, hanem tegyél azért, hogy elérd.

(jah és ne mond, hogy semmihez sem értesz mert képzelőerőd és fantáziád bizony kiemelkedő, mert anélkül ezt nem tudnád csinálni. Csak mondom. Ezzel már lehet kezdeni valamit)

2020. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
Káros mert teljesen elrugaszkodsz a valóságtól. Amíg nem választasz, hogy a jelenlegi élethelyzeted jobb legyen, addig maradni fog ez az álomvilág. A képzeletnek ugye nincsenek korlátai de ugyan úgy a valóságnak sincsenek. Ezt én is csináltam éveken keresztül a szobában. Introvertáltnak címkéztem fel magam, mert nem szerettem az embereket de ez nem volt valós csak azt hittem. (mert a címkét magamra öltöttem.) Itt a valóságban cselekedned kell hogy jobb legyen az életed, pontosabban választani. Nem úgy fog kinézni ahogy elképzelted (és itt hozzá tenném hogy ezért kell tudnod hogy a sorozat/film/mese az csak kitaláció nem a valóság hogy ne éld bele magad.) ez ugye menekülés a saját fejedbe de te nem a fejedben vagy, hanem itt. A valóságban sokkal jobb lesz megkapnod azokat a dolgokat, amiket elképzeltél mert itt kaphatsz olyat is amit el SEM tudsz képzelni. Több cselekvés kell és a gondolataidnak meg ne higyj mert nem valóságosak. Gyakorlattal, önmagadra oda figyeléssel, kérdések feltevésével (pl ez igaz?) kiléphetsz a fejedből és teremtheted az életed. Szóval nincs gond hogy introvertáltnak gondolod magad, de amíg ezeket a címkéket ragasztod magadra (csúnya vagyok, nem teszek semmit magamért, engem senki nem szeret) addig nem fogod látni ezeknek az ellenkezőjét sem, mert bevetted igaznak, ÉS hogy ha valakinek tetszeni fogsz azt sem fogod látni mert ezeket a címkéket elhitted valósnak magadról. Teljesen máshogy fog kinézni ez az egész mint ahogy elképzelted. Szóval hajrá szép lassan és ne ítélkezz magad felett.
2020. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Ja előző vagyok.

NEM ÚGY káros, ahogy te azt gondolod. Az előttem válaszoló leírta hogy mikor zenét hallgat akkor megnyugszik, kikapcsolódik. Így nem az. De ha a fejedben élsz és az élethelyzeted, körülményeden nem változtatsz, akkor lesz csak káros mert magába szív az hogy nem cselekszel és ez a "rossz komfortos zóna" magába szív. Ilyen szempontból értettem azt hogy káros lehet.

2020. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Én is kb ilyen vagyok, és ne tudd meg, hogy mibe került eddig nekem. Most próbálom hátrahagyni ezt az egészet, és ténylegesen élni.

Ne menekülj a valóság elől.

2020. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A valóságnak igen is vannak határai. És nem címkéztem fel magam, hogy csúnya vagyok, hanem ez az igazság. Most attól, hogy valakinek van önbizalma és azt mondja magáról, hogy szép, attól még nem lesz szép senki sem.

És nem én címkéztem fel magamnak, hogy introvertált vagyok, hanem ténylegesen az vagyok. Nem utálom az embereket, nem vagyok antiszociális, el vagyok én társaságban is (már akivel), csak ha tehetném, itthon lennék egész nap a 4 fal között és ábrándoznék.

A valóságban 2x annyi munkával fele annyira (se) megyek, semmilyen sikerélmény nem jut ebben. Ráadásul tök értelmetlenül, mert egy olyan szakmát tanulok, amit nem szeretek es nem arra a szakra akartam volna menni, anyámék írták be. Ha elmenekülök a fejemben lévő világba, akkor ott azt tanulom, amit szeretnék, vagy igazából ott sem tanulok, mivel egy dollár milliárdos ember lánya vagyok, akinek az élete tökéletes.

Ebben a világban nem érzem jól magam, egyetlen olyan dolog nincs az életemben, amiért érdemes lenne élnem. Egyetlen IGAZ barátom sincs, mert komoly vagyok és komoly dolgokról szeretek elmélkedni, egyetlen fiúnak sem tetszem, és tudom, hogy nemcsak az életem, de én magam is unalmas vagyok, nem hiszem, hogy ha lenne is valaki, aki hosszú ideig kibírná mellettem, hogy ilyen unalmas vagyok.

2020. máj. 29. 13:37
 10/17 A kérdező kommentje:
És emiatt, hogy unalmas vagyok, valamilyen szinten kóros hazudozó is, mert olyanokat találok ki, amik nem igazak, hogy valami színt vigyek a sivár életembe. (Pl.: van egy nővérem, meg egy húgom, az igazság az, hogy csak egy öcsém van, de mindenkinek azt mondom, hogy van egy nővérem meg egy húgom is. Nem tudom miért, de berögzült az, hogy hazudok a testvérem számairól)
2020. máj. 29. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!