Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, várandós anyukák,...

Szülők, várandós anyukák, gyermeket tervezők, egyszer majd gyermeket akarók. Nem féltek a mai világba gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a klímaváltozásról, a Föld túlnépesedéséről és ezek következményeiről gondolom, hogy ma elgondolkodtató kérdések lehetnek a gyermekvállalás során. (Emellett vannak egyéb fontos tényezők, de ezek elsősorban egyéni kérdések, mint például az anyagi háttér egy gyermek felneveléséhez.)

Bennem felmerül, hogy vajon a gyerekem 20-30-40 év múlva tudna-e normális életet élni. Ki fog-e tudni menni az utcára vagy nyáron olyan meleg lesz, hogy életveszély lesz kimenni? Lesz-e elég ivóvíz a Földön? Nem lesz-e a levegő annyira túlszennyezve, hogy friss levegőt is venni kell majd? Lesz(nek)-e a mostaninál sokkal súlyosabb járvány(ok)?



2021. máj. 23. 18:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
42%
Ha a földet súlytó járányok, háborúk alatt így gondolkodtak volna az emberek, már rég kihalt volna az emberiség.
2021. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
41%
A régi korok sem voltak jobbak.....
2021. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Az en ferjem havi szinten nyomaszt ezzel,hogy konrketan 25-30 ev mulva vege az emberisegnek,hat f@sza,mert tavaly szultem,jofej. :/ Remelem nem lesz igaza. A klimavaltozas,homersekelt emelkedes aggaszto.
2021. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
41%
Én se féltem. Most jó, most még nem vészes a helyzet. Ki tudja, lehet, hogy az én gyerekem lesz az egyik kulcsszereplője a klímaváltozás problémájának megoldásának. Meg úgy általában- akik most vannak szülő-korban, meg akiknek kisgyerekei vannak, azok már sokkal környezettudatosabbak (úgy általában), mint a mi szüleink korosztálya volt. Egy olyan nemzedéket nevelünk fel, akinek az a természetes, hogy vigyáz a környezetére. Miután kihalnak azok a mohó őskövületek, akik még a fenntarthatatlan folyamatos fejlődés és gyarapodás eszméjét követik, őket óhatatlanul is a mi gyerekeink fogják leváltani, akik sokkal inkább figyelembe veszik a világ egységét és egészségét. Szóval az nem megoldás, ha nem szülünk, inkább az a megoldás, hogy a gyerekeinket összességében jó elvek mentén neveljük. Ők lesznek azok, akik meg tudják váltani a világot, és nekik ez még csak nem is lesz majd akkora áldozat, mint nekünk lenne, mert nekik ez már természetesebb érzés lesz.
2021. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%

"Ha a földet súlytó járányok, háborúk alatt így gondolkodtak volna az emberek, már rég kihalt volna az emberiség."


"A régi korok sem voltak jobbak....."


Az megvan nektek, hogy sokszor a nőnek beleszólása se volt, hogy akar e egyáltalán szexelni és ha terhes lett, megakarja e tartani? Ahogy sok helyen a mai napig is így van.

2021. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
28%
Én azért bízom abban, hogy a "nagyok" sem akarják , hogy az unokáik szenvedjenek, így lesz valami megoldás.
2021. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
51%
De igen. Ezt a kérdést akartam én is feltenni. Konkrétan irtanak minket. Teljesen más problémák voltak régen, a világ megérett a pusztulásra. De sokaknak még mindig az a legnagyobb baj az hogy miket nincsenek pulyák...
2021. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#1

Talán a középkori gondolkozáson túljuthatnánk és racionálisabban is szemlélhetnénk a világot. Én azt látom, hogy a kutatások nem szép jövőt mutatnak.

A Földnek jobb lett volna, ha kihaltunk volna. De ha már csak jóval kevesebben lennénk sokkal jobb lehetne a helyzet. Szaporodási szempontból messze vagyunk a kihalástól.


#4

Szerintem nagyon kevés ember gondolkodik így. A legszegényebb, legnagyobb országok embereinek többsége nem foglalkozik ilyenekkel. Nem akarok tippelni, de bőven a Föld népességének a fele nem foglalkozik ezzel a kérdéssel. 10-20% pedig ebben a kérdésben félek nem tudja megváltani a világot.

2021. máj. 23. 19:14
 9/28 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem aki a mai világba szülni mer az pusztán önző, egy kis rövid távú boldogságért bealdozza a gyereke sorsát. Es ezt nevezi szeretetnek?! Én nem akarom hogy a gyerekek szenvedjen! Már 15 éve ismerősömnek megmondta a földrajztanára,hogy ők unokaban már ne gondolkodjanak.
2021. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
56%

"vajon a gyerekem 20-30-40 év múlva tudna-e normális életet élni"

Mit értesz normális élet alatt? Mikor pestis járvány dúlt Európában, az normális volt? Amikor 10 gyereket szültél (ha túlélted egyáltalán a szüléseket) azért, hogy örüljél, ha 2 megéri a felnőtt kort EGÉSZSÉGESEN, az normális volt? Mikor a 4 éves gyereket küldted ki libát őrizni, hogy ha egyet is elvisz a róka, jól el tudd verni, az normális volt? Mikor nem jutott az asztalra, csak egy kis száraz kenyér vagy hideg kása, az normális volt? Lehetne sorolni. Ráadásul egyik másik nem is volt annyira régen, az 1900-as évek elején még ismert betegség volt a torokgyík vagy szamárköhögés, jó sok gyerek belehalt. Majd jöttek a világháborúk. Majd a Rákosi-diktatúra.


Igen, én is klímaszorongok. Amit lehet, próbálok megtenni a mikrokörnyezetemben. Én hiszek abban, hogy sok kicsi sokra megy, és ami csak minimális energia befektetéssel jár a részemből, de megóvhatom vele a környezetemet, azt megteszem. Tudom, hogy nem lesz elég, mert elsősorban a multiknak, a gyáraknak, a légi közlekedésnek kellene visszavenniük. De nem lehet úgy sem élni, hogy folyamatosan attól kell szoronganom, hogy juj mi lesz. Ha az emberiség ilyen alapon gondolkodott volna, kihaltunk volna az őskorban. Csak reménykedni tudok, hogy még időben megoldódik a probléma. Egyébként Magyarországnak van pont a legkevesebb félni valója, szerencsés földrajzi elhelyezkedésünknek köszönhetően egy esetleges klíma katasztrófa minket érintene a legkevésbé/legutoljára.

2021. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!