Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alábbi képességekkel...

Az alábbi képességekkel hogyan teremthetnék egzisztenciát? (25F)

Figyelt kérdés

Semmilyen (szakirányú) végzettségem nincs érettségin kívül és alapvetően semminek a konkrét megvalósításán nem szeretek dolgozni


Sokkal inkább a tervezésben szeretek részt venni. De abban is sajátos módon:

Meglévő, kialakulóban lévő projektek optimalizálásában vennék részt legszívesebben. Mindezt sokféle területen el tudnám képzelni, de a legotthonosabban az online és informatikai felületek, rendszerek kialakításában tudnék mozogni.


Hívhatnánk ezt kreatív szakembernek, kritikusnak, de én inkább olyan optimalizátorként tekintek erre a pozícióra.


Ezekkel az ambíciókkal, képességekkel szerintetek hogyan kereshetnék pénzt?

Egyáltalán van-e ilyen munkakör, szakterület?



2021. okt. 28. 12:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Van, persze hogy van, csak ahhoz szaktudás, végzettség, gyakorlat kell.
2021. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
Az a probléma, hogy végzettség, bizonyított tudás és tapasztalat nélkül senkit nem fog érdekelni a véleményed egy projekt kapcsán.
2021. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

a választ nem tudom, de az ilyen karaktert formáló-nak hívja a pszichológia, nekem is ez jött ki egy tesztben. Egy csoporttársam meg formáló és befejező minősítést kapott. Illik is ránk.

A userexperience, webdesign-ben van rá példa, hogy te csak kitalálod, és valaki majd lekódolja. De valami képzés azért növelné az esélyeid.

2021. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%

Pont ez az a szint, ahova nem lehet beesni érdemi tudás, tapasztalat nélkül.

Mert akkor csak megmondóemberkedés az egész.

2021. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem kreatív szakember, ne is haragudj. Leginkább projektmenedzser, bár annak a jellemző tevékenységi körét meg messze nem fedi le teljesen amit leírtál. Az a helyzet, hogy valami iskolai vagy legalább tanfolyami végzettséggel igazolt kompetencia nélkül, tényleges hozzáértés nélkül meg pláne nehezen fogsz ilyen területen munkát találni, mert véleménye mindenkinek van, csak éppen aki sem általában a menedzsmenthez, sem pedig konkrétan egy adott szakterülethez nem ért behatóbban, azé senkit nem fog érdekelni. Ha ilyen területen szeretnél elhelyezkedni, vagy valakinek a valakijének kell lenni, akit betolnak kamuszakértőnek meg kamumenedzsernek, vagy pedig szerezni szakirányú végzettséget, aztán elkezdeni alulról. Ilyen lehet egy gazdálkodás és menedzsment, vezetés és szervezés szak például. De említhetném konkrétan az én területemről (műszaki) azt is, hogy ilyen projektmenedzseri állásokra általában műszaki menedzser vagy valamilyen mérnöki végzettséggel szoktak felvenni embert. Pont egy ilyen nyitott állás van egyébként a cégnél ahol dolgozom, kérdezték is, hogy nem érdekelne-e, de számomra nem vonzó, jobban szeretem a jelenlegi beosztásom, hozzám a műszaki oldal áll közelebb, nem a menedzseri. 25/F
2021. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy (direktben) tanulni nem nagyon szeretnék.


Az eddigi tudásomat is tapasztalásból merítem és van egy nagyon egészséges rálátásom az összképre bármire vonatkozóan. Bár vitatható, hogy milyen szempontból egészséges.


Ha gazdaságilag nézzük, akkor próbálnék olyan konstrukciókat alkotni, amelyben ügyfél/vásárló - szolgáltató/gyártó a legkiegyensúlyozottabb módon elégett tud lenni.


Igazából minden csak "megmondóemberkedés" míg be nem bizonyosodik az adott állítás. Lehet jól érvelni és igazolni az állításokat.

Az említett megmondóemberkedés alatt értett stílus nem az én stílusom.


Az üzlet mindig is a kockázatról szólt...

Működhet ez úgy is, hogy akár a befektető meglévő projektjét tudom úgy reformálni, hogy az jobban tetszik majd neki, mint az eredeti.


Tények, szavahihetőség, végzettség, referenciák ide vagy oda...


Igazából egy fejlesztőcsapatban tudnám elképzelni magam, mint egy bizonyos láncszem, de a későbbiekben mindenképp, mint résztulajdonos.



De valóban jogosan hoztátok fel az állításaitokat. Csakhogy az élet nem egy megszokott séma szerint működik, ez a merev vállalkozók/üzletemberek hozzáálássa, ami ez életükre is kihatással van.

2021. okt. 28. 16:01
 7/27 anonim ***** válasza:
79%
ja, hát ha bejutsz a csapatba, akkor már tudsz ötletelni, és akkor azt valaki megcsinálja, csak nem biztos hogy elég, hogy te utána mész kávézni, amíg nem kell megint ötletelni, formálni. :-)
2021. okt. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nem kávézok... :P
2021. okt. 28. 16:07
 9/27 anonim ***** válasza:
akkor arra legalább nem lesz költsége a cégnek :-)
2021. okt. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Na megjöttek a "megmondóemberek"...


Úgy csináltok, mintha élődködni akarnék valakiken.

Egyáltalán nem.


Értékes dolgok létrehozatalának akarok a része lenni - mert azt érzem az tudnék lenni - ami felhasználóknak értékes az a cégnek is értékes (legtöbbször).


Szóval, esélyesen több pénzt hoznék a cégnek - amiben (nem feltétlenül) egyébként résztulajdonos is szeretnék lenni - mint vinnék.


Alkalmazotti viszonyban is benne lennék, olyankor tényleg kevesebb a motiváció az értékes munkára.

2021. okt. 28. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!