Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A keleti társadalmak hierarchi...

A keleti társadalmak hierarchikusságában dominál az ego?

Figyelt kérdés

A kérdés onnan jött, hogy külsősként, de sok koreai embert látok a munkám során. (Koreai cég, magyarországi telephelye.) Nekem csalódás volt, mert mivel jártam buddhista zen meditációkra (Eredetifény, Chong An Sunim), ahol pont a kedvesség, az egómentesség és a szenvedés megszüntetése volt a fókuszban, mint koreai kulturális átadási vonal, így engem őszintén meglepett, amit a saját szememmel láttam.

A nálunk dolgozó koreaiak eléggé pökhendinek, fölényesnek tűnnek (annak ellenére, hogy ők itt csak vendégek) és egymás között nagyon durván hierarchikusak. Jön a vezérigazgató, akkor mindent el kell tüntetni, stb stb. Kérdés: akik fenn állnak a hierarchiában, azok EGÓ-sok, egovezéreltek? Tehát kimondottan az egojukból fakadólag gyakorolják a hierarchikus felsőbbségüket? Néha már-már a rátarti öntelt büszkeség is ráillene. Vagy másként van, csak így látszik kívülről?



2021. okt. 30. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy nemzetre vagy társadalomra se húzható rá úgy alles zusammen hogy akkor ők csak kedvesek és empatikusak.

Mindenhol van, aki kedves, és nem magát helyezi előtérbe meg olyan is aki magát helyezi előtérbe meg egoista.

Max az arány lehet más.

2021. okt. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze az is lehet, hogy jobban megtartják a határokat a szerepek között a hierarchiában, és ezt a fajta szerephez való hűség vagy ragaszkodás tűnhet úgy mint pl egoizmus, önteltség, rátartiság.
2021. okt. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ázsiai társadalmakban alapvetően éles a határ az ingroup és az outgroup között. Te mint magyar, outgroup tag vagy, ezért távolságtartóbbak.

És igen, sokkal hierarchikusabban működnek, mint az európai társadalmak, ha jön a főnök, akkor mindennek vigyázzban kell állnia.

Viszont a hétköznapi értelemben vett "egoizmus" nem jellemző rájuk, kifejezetten kollektivisták, szemben a nyugati individualista társadalmakkal.

[link]

Ez egy híres inerkulturális szakértő kultúra összehasonlítási modellje, megadott dimenziók alapján (ki van fejtve, hogy melyik mit jelent). Érdemes átböngészgetni, nagyon érdekes.

Az interkulturális kommunikáció egy külön tudomány, ami nekünk elsőre furcsa, vagy bunkóság, annak ezer oka lehet ami a másik kultúrájából következik, és neki tök természetes.

2021. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!