Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A keleti blokkban csak a...

A keleti blokkban csak a diktatúra működőképes?

Figyelt kérdés

Több ismerősömtől hallottam hogy például Magyarországon csak a diktatúra vagy a cárizmus működőképes. Mert a diktatúrában megmondták az embereknek hogy mit csináljanak és csak azt csinálhatták. Míg a jelenlegi demokráciában megszűnt az hogy gondolkodik helyettük valaki, meg hogy megmondja nekik mi a helyes, ezért az emberek a saját elszabadult eszük szerint cselekszenek. De ez a szabadjára engedett agy nem mindenkinél normális. Mert tetkóval firkáltatja tele saját bőrét, M20-as rugós alátéttel rakja tele köldökét, bánt másokat (elszaporodott az iskolai agresszió is, de munkahelyeken is), céltalanul kutyát vonszol a köztereken mint egy zombi, vagy olyanra is van példa hogy valakinek az elszabadult agya arra ösztönzi hogy telehordja a lakását szeméttel. Vagy drogozik, iszik, állatokat kínoz, egyéb kártékonykodást végez önmagára vagy a társadalomra nézve. Vagy álbróker cégeket alapít, gázt és vizet lop, vagy közpénzből gazdagodik, stb.

Tényleg olyan az emberi társadalom mint egy kalózhajó legénysége? Hogy ha van egy szadista kapitány aki még azt is megmondja mit gondolhat a legénysége, akkor rend és fegyelem uralkodik. De ha netán meghal a kapitány akkor meg a legénység egymást kezdi marni és talán még feleségül is veszi a másik azonos neműt ha kutyához nem jut hozzá.


2017. aug. 29. 09:59
 1/7 A kérdező kommentje:

Aki élt a szocializmusban, emlékezzen csak vissza. A lányoknak szinte mindegyike olyan elegáns és szemre való volt mint Katalin hercegnő. A tetkó csak sitteseken volt és megbélyegzésnek számított. Testékszernek nevezett autóalkatrészek sem zörögtek az emberek bőrébe szúrva. A drogról csak az amerikai filmekben lehetett hallani. Például a lakótelepünkön egy kutyát sem lehetett látni és akárhol napozni is lehetett a fűben mert nem volt kutyaürülék.

Vagy az emberek felelősséget éreztek például a társasházaik iránt amiben éltek. Ma ez is megszűnt és nem vigyáznak állagára.

2017. aug. 29. 10:08
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Azért amiket írsz, elég nagy általánosítás, de sajnos igaz, hogy sok dolog jellemző összességében a magyar társadalomra.


Először is, a példák, amiket írtál:

- Az, hogy valaki "tetkóval firkáltatja tele a saját bőrét", az Ő dolga, ilyen dolgokon ne húzd fel magad, mert felesleges, és csak magadnak ártasz. Mindenki maga dönti el, hogy akar kinézni, neked nem árt vele, legfeljebb magának, az meg az Ő baja.

- A közpénzből gazdagodás a diktatúrában még könnyebben menne, mert a demokráciában azért vannak, akik felhívják rá a figyelmet, bár tény, hogy a többség letojja.

- Az agresszió növekedése - nem hiszem, hogy ez a demokráciával lenne összefüggésben. Régebben is voltak agresszív emberek, késelések, lövöldözések, erőszak elkövetések, talán csak jobban eltusolták ezeket a dolgokat, illetve nem volt internet, nem terjedt el pillanatok alatt minden a közösségi hálón. Ha most bántanak egy állatot, vagy baleset történik az úton pillanatok alatt egy csomó oldalon megjelenik neten, bemondja a tv stb.


A fő kérdésedre visszatérve viszont, igen, sokszor tapasztalom azt, hogy úgy gondolják az emberek, hogy kellene valaki, aki megmondja, mit csináljanak. Nem egy embertől hallottam már, hogy igazából király kellene Magyarországnak, aki eldöntené, mit hogyan kell csinálnunk. Valamiért nagyon sokan félnek dönteni, félnek a következményektől, félnek "szabadságban élni", és ez szörnyű, szerintem ez az egyik fő oka, hogy így élünk, mert velünk tényleg mindent megcsinálhat a vezető réteg, úgyis csak tűrünk. Ennek több oka lehet, leginkább valószínűleg történelmi, megtanultuk, hogy a nagyhatalmak játékszerei vagyunk, viszont a saját országunk esetében nem kellene annak lenni.


Én hiszek a demokráciában (még ha tudom is, hogy sok negatívuma van, úgy gondolom, a legjobb lehetőség), de nem tudom elképzelni, mikor fog az ország nagy része is úgy gondolkodni, hogy ez a mi életünk, a mi döntéseink kell, hogy meghatározza azt.

2017. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Megláttam ezt a kérdést és az eggyel későbbit és akaratlanul elvigyorodtam. A fenti kérdés arról szól, hogy milyen hátránya van annak, ha valaki mindig gyerek szinten marad. A tiéd meg arról szól, amikor egy egész nagy embercsoport, pl. egy ország nem akar, nem képes felnőni.

Aki agyilag gyerek marad, annak mindig kell valaki, aki megmondja neki, hogy mit csináljon, akihez szaladhat, ha valami hasfájása van, akinek a képzelt szárnyai alá futhat és akit számon kérhet, akire áttolhatja a felelősséget.

Na, itt tart az a társadalom, akinek diktátorokra meg vezérekre van szüksége.

2017. aug. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit utána a kommentedben írtál az önző hülyeség. Nekem se tetszenek ezek. Soha nem akarnák piercinget, tetoválást meg pláne nem. De eltiltani mást tőle csak azért mert én nem szeretném elég nagy taplóság.

És alapvetően más elképzelésünk van a rendről. Neked az hogy meg van mondva ki mit csinál, és semmi lehetőséged nincs másra. És annyit kapsz cserébe hogy meg tudj élni. Én nekem meg az hogy aki szorgalmas és teszi a dolgát attól nem veszünk el semmit, aki pedig hülye, lusta és ez megfelel neki azt is hagyjuk békén a dolgára és lesz ami lesz. Ha nem változtat akkor hagyjuk akár éhen halni is inkább mint élősködni.

Magyarországot ma is a szabályozás húzza le. Pontosabban az hogy csak papíron van szabadság és szabad piac. A valóságban a kormány mindent szabályoz az adókkal. 27%-os áfakulcs, és majdnem a jövedelmed fele folyik be a munkaadótól az államhoz, hogy ebből ő fenntartson értékeket mint például az egészségügy, rendfenntartás vagy oktatás.

A probléma ott van hogy az egészségügynél és az oktatásnál így az állam egy saját monopóliumot alakít ki, ezzel kizárva a piaci versenyt. Más szóval belesz*arhat az egészbe, mert úgyis kifizeted. Az alternatíva azaz a magán rendelők meg ezáltal megfizethetetlenek. Ha az állam lemondana erről, és a korházak magánkézbe kerülnének akkor a biztosítókkal együtt versenyezniük kéne az ügyfelekért mint a többi szolgáltatásnak a piacon. A verseny meg az árakat leviszi, a minőséget meg feltornázza. Annyi hogy ezentúl nem adó formájában hanem önszorgalomból kéne megkeresned azt a biztosítót amelyik szimpatikus, és szerződést kötnöd vele, sokkal olcsóbban mint amit most fizetsz. Persze ez azt jelentené hogy a TB járulékot többet nem lehet bezsebelni és veszít a mindenkori kormány a befolyásából. Így ezt kétlem hogy bármikor is összejönne.

Oktatás ugyan ez. Az iskolákat is magánkézbe adnám, és fizetőssé tenném. Lehet hogy évi 200e Ft-ot jelentene egy gyerek iskolába járása, de mivel ezzel megint jelentős adót lehetne csökkenteni, így a szülőknek se 150e Ft-os fizetése lenne hanem 250e Ft-os egy hónapban. Abból meg kijönne. És szintén a szülőt érdekelné hova jár a gyerek ha már látszik hogy konkrétan fizet érte. És az oktatási intézményeknek pedig versenyezniük kéne a pénzért. Versenyezni azaz fejlődni, amit a piaci árakból meg is tudnának tenni.

És ez a szabad piac majdnem mindenre jó lenne. Egy kivétel, a rendfenntartó erőket. Ugyanis ha azt a piac kezébe adjuk akkor magánhadseregek háborúznának az utcán. Azt a kormány kezében kell tartani, és annyi adót szedni amennyiből azt fenn is lehet tartani. Nem többet és nem kevesebbet. De azt meg megregulázni, mert ami most megy az egy vicc.


A szabad piac azért jó mert az okosat és szorgalmasat jutalmazza, a butát és lustát meg bünteti. És ezt a kettőt teljesen automatikusan csinálja, tudatos emberi beavatkozás nélkül.

Ami most megy az meg pont fordítva van. Mindenki aki szorgalmasan dolgozik a hatalmas adók formájában a pénze egy jelentős részét elveszti. Majd miután minél többet leloptak belőle felső körökben, a maradékot segély, családi és megannyi címen újra elosszák nem feltétlen annak aki annyit termel hogy megérdemelje.

Azt kell eldönteni hogy inkább éljünk fejlődőképes "Aki hülye haljon meg vagy oldja meg" mentalitást, vagy hagyjuk hogy addig élősködjenek rajtunk míg belehalunk vagy idővel mi is belesz*arunk és inkább mi se dolgozunk. Hisz úgyis jön a segély...

2017. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
# 4: Nem vagyok én sem a diktatúra pártján, utáltam a régi rendszer diktatúra oldalát. A szabadság híve vagyok és egyetértek azzal amiket írtál, például hogy valódi piaci verseny legyen. Viszont az is igaz sajnos hogy sok ember nem képes tisztességesen vagy normálisan élni egy szabad rendszerben. Nem szükséges példákat mondani, van elég. Ahhoz hogy szabad világ legyen, ahhoz az is kellene hogy az emberek képesek legyenek tisztességesek és normálisak maradni. Például miközben e sorokat írom, közben valahol az emeleti lakások egyikében olyan keservesen vonyít egy kutya mint ami az utolját rúgja. Mert a gazdája annyira primitív hogy panelban kutyát tart úgy hogy amíg nincs otthon egész nap, bezárja a beton kriptába. Persze éjjel is vonyít neki, és nem érdekli hogy önmaga is a tartós kialvatlanság tüneteitől fog miatta szenvedni. Egy számjegyű IQ-val nem képes rá. Nos az ilyeneknek tényleg diktatúra az ideális. A normális embereknek meg a szabadság. A régi rendszer egyik hibája az volt hogy a normálisakkal és tisztességesekkel is kicseszett. Például pont a becsületes és szorgos parasztsággal.
2017. aug. 29. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok igazságot, értéket véltem felfedezni a 4. hozzászólást író ember véleményében. A jelek arra utalnak, hogy az itt élők nem tudnak élni a lehetőségekkel, sokkal inkább keresik azokat a lehetőségeket, ahol inkább visszaélni lehet(ne). Az ilyen embereknek tényleg egy "hatalmas Lenin szobor" kell, - ami előtt hajlonghatnak a perzsa szőnyegen kelet felé leborulva és az ima végeztével el tudnák mondani egymásnak az aktuális panaszaikat a Városliget frissen kiirtott gyepén... Ez az igényük, ennyit tudnak - mások ócsárolásán kívül... A piacgazdaságnak is vannak azért figyelemreméltó gyöngyszemei, - kezdve ott, hogy akik regulázni próbálják az euró milliárdokat adózó állatpolgárokat, azok vannak kivétel nélkül felmentve "az élet alól is", - rájuk érdemben semmi nem vonatkozik, törvény húzza ki őket minden felelősség alól, - sem "online, sem offline" nem érinthetőek, nem vonhatóak semmiért felelősségre. De itt vannak a hétköznapok is a betegség szintjén átitatva a kéretlen szeméttel, amit bizonyos körök "reklámnak" hívnak - és keményen fizettetik a hétköznapi állatpolgárral a vonzatait, ha akarja ha nem. De megemlíthetném a "magántulajdon" intézményét is, ahol "fentről" úgy állítják be, hogy a TIED valami, - miközben orrba-szájba megadóztatják, számtalan bőrt húznak le a "tulajdonosokról" a legkülönfélébb "jogcímekkel"... Ott van sok embernek a "SAJÁT" lakása, amire lényegében albétletet fizet, - annyi a különbség, hogy most éppen "közös költség" a titulusa a költségnek, amit ha akar a tulaj, ha nem, kifizettetnek vele. Gépjármű... Telek... Nyaraló... Számla... Örökség... És így tovább, és így tovább! Mi is volt a kérdés?!
2017. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már azt hittem egy értelmes kérdés lesz, de sikerült kilyukadni megint a tetoválásra, meg a kutyákra. Ember tedd már túl magad a szaros kutyákon, hány kérdést akarsz még kitenni erröl?
2017. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!