Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A budapestieknek miért ilyen...

A budapestieknek miért ilyen nehéz kifáradni az agglomerációba?

Figyelt kérdés

Persze nem általánosítani akarok, de annyiszor találkoztam ezzel a jelenséggel hogy már nagyon kezd zavarni és nem igazán a rációt mögötte. Azért nem, mert teszem azt ha valaki Óbudán lakik az hamarabb kint van Solymáron, vagy Pest északi részéről sokkal hamarabb ki lehet érni Dunakeszire mintha Kispestre, Budafokra, Lőrincre, Cinkotára vagy akárhova kéne menniük a környéken. Mégis utóbbi helyekre simán ugranak, mert az Budapest.

Éveken át nem tudtam kényelmesen vendégeket fogadni, mert szobát béreltem. Végre lett egy házam, tök jó helyen Bp. mellett, 5 percre a vasútállomástól, fél óra alatt simán a belvárosban a vagyok, és senki nem lehet kirángatni mert úristen ez nem Budapest, akkor már messze van... :D

Esetleg nyáron kijönnek haverok kerti partizni mert azt a panelrengetegben nem lehet, de ennyi. Amúgy meg ha esik, ha fúj én menjek Bp.-re. És akkor ezek a haverok. Tindert meg ezeket inkább hagyjuk is, mert ott is csak akkor volt eddig valami ha kivételesen a másiknak volt helye és bementem Bp.-re. Amúgy meg ha a nyugatitól 5 percre lakik sem jön ki senki, mert hiába jövünk be egymásnak, dumálunk tök jót, kb. ha már welness kiszolgálást ajánlok fel sem jönne ki senki, mert nem Bp. akkor már messze van, érte tudok-e menni kocsival...? :D Kocsi nélkül járok be minden nap, és ugyanakkor indulok mint a pesti munkatársaim.

Ez valami pszichológiai dolog? Lassan mintha már senki nem jönne át ha nem a szomszéd házban laksz.



2021. okt. 31. 15:41
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
82%

Én Pesten lakom és ha meghallom hogy át kell menni Budára, már húzom a számat. Inkább kimegyek Cinkotára, bár az lehet hogy időben több, de tényleg van valami a komfortzónával, az mégiscsak az innenső oldalon van.

A vidéki barátokkal az a helyzet, hogy lehet, hogy agglomerációban laknak, de a vonat, busz mondjuk félóranként jár leggyakrabban, kell venni kiegészítőjegyet, úgy efyaltalán fel kell készülni az egészre, tervezni kell, nekem ez olyan hogy gyakorlatban rámegy egy nap. Nem megy az ember munka után Solymárra bulizni, hanem hetekkel előre fölkészül, vesz egy nagy levegőt és úgy tervezi hogy x szombaton a Béláéknal lesz sütögetés a világ végén. Kb mint egy kirandulást, úgy kell megtervezni.

2021. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!