Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett divat manapság...

Miért lett divat manapság folyton ironikusan beszélni?

Figyelt kérdés
Amikor az ellenkezőjét mondja annak, amit gondol, és ezt érezteti a hangsúllyal, vagy a szavak sorrendjével. Szerintem azért zavaró, mert ez csak egy olcsó elhárítási kísérlet, hogy ne kelljen érvelni egy vitában vagy leplezze a hiányos tudását, ráadásul nem is vicces. Egyébként az igazi humort szeretem, azzal lehet érdekes megvilágításba helyezni dolgokat, de ez az állandó ironizálási kényszer nekem egy nagyon felszínes kommunikációs reakciónak tűnik. Nagyon idegesít, ha valaki folyton ezt csinálja.

2021. okt. 31. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Attól még, hogy te nem érted még nem h.lyeség és nem más a tudatlan. Sok olvasással és tanulással tudod fejleszteni magad
2021. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ezt, de fordítva tényleg zavaró pláne ha nem ismered a másikat, vagy szarul hangsúlyoz, komoly témákba nem szoktam én se, meg azért nem ilyen szinten, aztán én hozzáteszem az igazat is az egyértelműségért.
2021. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, azt is értem, miért mondják, mire akarnak vele utalni, de attól még idegesítő, meddő, nem vicces.
2021. okt. 31. 16:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, miért nem mondják el csak simán a véleményüket az emberek? Ha tudják, viccesen, ha nem, akkor komolyan. Mért kell ez a csűrés-csavarás, ami nem vicces, és egyértelmű mindenkinek, tehát nem is elgondolkodtató.
2021. okt. 31. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ez szívállapot(jellem)kérdése, nem divat.
2021. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#1:


Pont azt veszem észre, hogy aki ezzel él, azt hiszi, okosabb, mint a körülötte lévők, pedig ők is értik, miről beszél, néhány nagyon ritka kivételtől eltekintve. Azok előtt meg minek kell játszani az intellektuálisan felsőbbrendűt?

2021. okt. 31. 16:59
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Van egy ismerősöm, aki kb. 0-24-ben ezt a stílust nyomja. Érteni értem amikor ironizál vagy amikor szarkazmusról van szó, de úgy gondolom, hogy amikor valaki állandóan ezt nyomja az már unalmas és erőltetett. Sokkal ütősebbek ezek ha jól időzített pillanatban süti el ezeket.
2021. okt. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!