Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki egészségügyben dolgozik...

Aki egészségügyben dolgozik annak elég 1 oltást beadatni? Vagy a védettségit is csak 2 után adják meg?

Figyelt kérdés
2021. nov. 2. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy, ha az Jenssen
2021. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Kettő kell mert akkor lesz hatásos. Nem hiszem, hogy bárkit érdekel hol dolgozol. Kapsz egy védettségit elvileg az első oltás után is, de ha egy időn belül nem adod be a 2.-at, akkor érvénytelen lesz. Persze ahol csak ránéznek ott gondolom elfogadják mert mit tudják ők.
2021. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Most mennék egészségügybe dolgozni azért kérdezem hogy elég beadatni 1-et és utána nem kell megismételni? Mert ha állandóan ismételni kell, nekem annyit nem ér meg ez az egész akkor ban más munkahely is
2021. nov. 2. 15:53
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Kettő kell, hogy érvényes legyen az oltás. Utána is lehet még harmadikat meg negyediket kérni, de azok nem kötelezőek.

A lényeg, hogy az védettség két oltás után lesz aktív.

Úgy érzem jobb ha más munkahelyet keresel.

2021. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De akkor is csak 360 napig érvényes ha kettőt beadatok
2021. nov. 2. 15:59
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még nem tudni.
2021. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy 360 napig érvényes?
2021. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Bocsánat ha ez sértő de szerintem ilyen hozzáállással ne az egészségügyben keress munkát.

Ha tényleg az lenne a célod, hogy embereket gyógyíts meg segíts nekik felépülni vagy bármit is tegyél értük akkor nem rettentene el az oltás hiszen az is a páciensek érdeke, hogy ne legyenek covid-fertőzöttek és ez nem állítana meg abban, hogy azt csináld ami tényleg a hivatásod. Neked ez gyanítom, hogy nem egy hivatás lenne, csak egy munka.


Egy egészségügyi dolgozónak illik tisztában lenni a covid-oltás fontosságával. Az nem megoldás, hogy hagyjuk a vírust éveken át szabadon száguldozni. Valamit muszáj tenni ellene. Épp elegen haltak meg már eddig és épp elég sokan veszítették el a szeretteiket. Még az is nagyon rossz ha valaki nem hal meg, "csak" hetekig kórházban van.


Kérhetnél Janssent ami 1 adagos de én azt javaslom, másik munkát keress.

Aki úgy akar az egészségügyben dolgozni, hogy "ha ez nem jön be akkor mást keresek" az nem elég elhivatott.

2021. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A kormányrendeletben csak annyi van, hogy az egykomponensű (a Jannsen csak ilyen) oltásból egy, a kétkomponensű oltásokból (az összes többi) pedig mind a két oltást be kell adatni az állami szférában dolgozóknak. Arra egyelőre nem tér ki, hogy az oltásokat bizonyos időközönként ismételni kell-e, bár ha engem kérdezel, valószínű az lesz a következő lépés, hogy az évi egy ismételő oltást is kötelezővé teszik majd, hiszen annak nem sok értelme lenne, ha most mindenki beoltatná magát, de aztán utána soha többé nem, hiszen tudjuk, hogy nem ad élethosszig tartó védelmet az oltás.
2021. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#8 elsősorban a saját érdekemet nézem, azért is nem érdekel az oltás, másik meg hogy nem félek a vírustól, hogy azért adassam be. Ha elkapom, elkapom. Lehet már el is kaptam mert sokat vagyok emberek között, a maszkot is mindig az orrom alatt hordtam ahol muszáj volt. De az elmúlt 2 évben még náthás se voltam.
2021. nov. 2. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!