Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Védettségi igazoláshoz kötött...

Védettségi igazoláshoz kötött engedmények terén mi lesz azokkal, akik egészségügyi okból nem kaphatnak oltást?

Figyelt kérdés

Életkor, allergia, valami betegség miatt vannak, akik orvosi javallatra nem olthatók.


Velük mi lesz az enyhítések tekintetében? Most pl. úgy néz ki, focimeccsre majd az mehet, aki be lett oltva.

Aki önhibáján kívül nem lehet beoltva, azokat önhibájukon kívül fogják diszkriminálni? Pl. egy család csak gyerekek nélkül mehet majd ki a meccsre? Vagy ha egy házaspár egyik tagja allergiás, akkor a másik csak nélküle mehet el pl. évfordulójuk alkalmából étterembe? Vagy külföldre nyaralni?


Van erre valami terv, hogy mi fog történni ezekkel az emberekkel? Hogy fog ez kinézni?


2021. ápr. 9. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos szerintem annak együtt kell élnie a korlátozásokkal, noha nem ő a hibás, de az ő védelme érdekében. Egyébként az allergiásokat is oltják, csak azokat nem, akiknek oltóanyagra vagy ismeretlen gyógyszerre volt súlyos allergiás reakciójuk. Gondolj bele, hogy pl. vízi vidámparkban vannak olyan csúszdák, ahová csak 140 cm feletti testmagassággal lehet felmenni. Van két egykorú gyerek, az egyik eléri ezt a magasságot, a másik nem. Az egyik lecsúszhat, a másik nem, pedig nem tehet róla, de ez egy biztonsági előírás, ami őt védi. Vannak olyan korlátozások, amik a biztonságot szolgálják, ez van.
2021. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyre több vakcina lesz elérhető az országban. Biztos hogy lesz olyan amivel oltható lesz az allergiás is, a krónikus beteg is stb.

Mivel regisztráltál az oltásra és önhibán kívül történt hogy nem kaphatod meg az oltóanyagot (velem is ez történt) várni kell pár napot amíg lesz újabb adag nekem ezt mondta a háziorvos és azonnal hívnak hogy mehetek de maximum 1 hét.

Szóval ha beakarod magad oltatni, nem lesz az hogy nem fogod tudni mivel ne aggódj.

2021. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Én már megkaptam az oltást, de tudok olyan személyről aki nem kaphatja egyiket se, és nincs kilátásban se olyan jövőbeli oltóanyag, amit biztonsággal kaphat. Nem szeretném ebbe az irányba elvinni a kérdést, tényleg vannak ilyen személyek. Ezért érdeklődöm.

2021. ápr. 9. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem biztos hogy lesz olyan vakcina vagy gyógyszer mivel erről is szó volt.

Kétlem hogy hagynának ekkora foltokat. Sőt folyamatosan fejlesztenek újabb vakcinákat. Biztosítani fogják mindenki számára a megfelelőt.

Ez vész madárkodás inkább de Mind1...

2021. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Írtam, hogy nincs, és nem is várható hogy lesz.

Mint írtam, nem ez lenne a lényeg, ha ez érdekelne akkor nyilván erről írtam volna ki a kérdést. Maradjunk a témánál, a későbbiekben azokra a válaszokra fogok csak reagálni, köszönöm. :)

2021. ápr. 9. 11:23
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem van olyan ismerősöm, aki ugyan oltható, de kórházban kellett tartózkodnia miatta egy darabig és nem is biztos, hogy védett lesz utána. Védettségi kártyát lehet, hogy fog kapni, hiszen beoltották, de a saját józan belátása miatt nem fog focimeccsre menni.


Egyébként meg lehetne úgy oldani, hogy a székek nagyját az oltotaknak tartják fenn, és kijelölnek egymástól távol helyeket az oltatlanoknak. Így nem kritikus a fertőzésveszély. Igazából általában is így működik a nyájimmunitás: mindig van pár ember, aki nem oltható vagy nem működött nála az oltás, de ha elég sokan immunisak, akkor nem jut el hozzájuk a betegség.

2021. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy ebből akkora társadalmi konfliktusok lesznek, mint ide Nagykáta. Márpedig innen, ahol én lakom, kissé messze van.
2021. ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Jó kérdés, de szerintem ezt még nem tudják. Elképzelhetőnek tartom, hogy egyes országok nem engednek be nem védetteket majd, vagy csak karanténszállóba megfigyelésig, saját pénzen persze.


Az országon belül nézve viszont elvileg a nyájimmunitás miatt ez nem fog akkora gondot okozni. Szóval inkább az lesz szerintem, hogy majd lehet mindenkinek menni sok helyre, bolt, étterem stb.. , de pl: kórházba látogatni nem és hosszabb karanténra számíthat, ha elkapja.


Ami viszont nekik gondot okozhat, hogy mivel a többiek be lesznek oltva és szabadon mozognak majd és maszk nélkül, ők így jobban ki lesznek téve a fertőzés veszélyének.

2021. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!