Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha távoli országban nyaralsz,...

Ha távoli országban nyaralsz, és valahol magyarul beszélgetnek számodra ismeretlenek, te odamész hozzájuk, hogy te is magyar vagy?

Figyelt kérdés
2021. nov. 3. 20:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy, inkább menekülök, mert a külföldben pont azt szeretem, hogy semmi se emlékeztet a hétköznapokra, a magyar társalgás meg kizökkent ebből.
2021. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%

Mindig ezt csinálom.

Valami dél-ázsiai dzsungel túrára mentünk, esőerdő mélyén kis őslakos falu, kocsma a falu közepén, majd hallom ám, magyarul na megjött a következő turnus, biztos ezek is mennek koktélozni, mint a sok amerikai turista.

Szóltam nekik, hogy cask hazai pálinkát iszok.

Na itt kezdődött a kaland, estére úgy beálltunk a helyi piától, hogy a szállodába is magatehetetlenül vittek vissza minket.

2021. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Ha szimpik, akkor esetleg rájuk köszönök magyarul, amikor elmegyek mellettük. De ennél több "bandázásra" nincs igényem pusztán amiatt, hogy ugyanaz az anyanyelvünk.
2021. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Isten ments. Úgyis hallani a tengerparton ahogy 2 napozóággyal odébb ordítanak a gyerekekkel hogy "HA HAZAÉRÜNK ELVEREM A PI--ÁD". Ilyenkor szégyellem is, hogy beszélem és értem ezt a nyelvet.
2021. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Miért mennék oda? Ennyi erővel itthon is oda mehetnék idegenekhez, mert magyarul beszélnek!
2021. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy, minek mennék oda? Inkább elkerülöm őket.


Külföldön élek, volt, hogy egy magyar kiszúrt, mert hallotta, hogy magyarul beszélek, és rögtön elkezdett piszkálni, hogy fordítsak neki ezt meg ezt, segítsek ebben és abban, miből élek idekint, segítsek kiköltözni és minden nyűgjét rám zúdította. Hát nem. Nyaralásnál meg a helyi kultúra, a helyi emberek érdekelnek, minek foglalkoznék pont a magyarokkal?

2021. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%

2-es szimpi vagy!

Mi is ezt csináljuk az asszonnyal, ha valahova messzire utazunk, ha hallunk magyar szót, azért pár szót dumálunk velük.Ha szimpatikusak, akkor este mocskos nagy piálás lesz.

Nekünk legnagyobb élmény, Jamaikán volt, ott elég sok alkoholtól eltérő tudatmódosító legális.

Már délután éreztük a tengerparton hogy sok lesz a sok e-cigi,felállni sem tudtunk a napozóágyból.

estére így elmentünk egy ottani diszkóba.

Háát azt nem írom le ott mi volt, de a Másnaposok film kutya füle ahhoz képest.

2021. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Helyszíntől és helyzettől függ. Volt, hogy inkább direkt kerültem őket, mert olyan tahó társaság voltak. Vagy ha valamelyik földközi tengeri üdülőhelyre megy az ember, ott általában jónéhány magyar család lesz rajta kívül, most mindhez menjek oda? Ott én is legfeljebb rájuk köszönök, ha épp az utamba kerülnek.

Viszont mikor Amerikában jártam, ott direkt jól esett, ha itt-ott magyar szót hallottam, olyankor legalább pár szót váltottam is az illetőkkel.

2021. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer Rómában beszélgettünk magyarul a metrón, és a szemben ülő csávó leszálláskor mondta hogy sziasztok, szép napot.
2021. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legdurvább ilyen élményem az volt, mikor Olaszországban úszkáltam a tengerben, mellettem pár méterre egy koromfekete néger faszi, és egyszer csak megszólalt magyarul!
2021. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!