Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi számodra a Covid-járvány...

Mi számodra a Covid-járvány legfontosabb tanulsága? Milyen konklúziókat vonsz le a járványból és az akörüli dolgokból?

Figyelt kérdés
ki mit gondol?

2021. okt. 18. 17:16
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
70%
Hogy ez egy influenza. Csak valakik anyagilag piszkosul jól jártak vele.
2021. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%
Az, hogy érdemes a mezőgazdaságban dolgoznom, mert az sosem áll le.
2021. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%
Hogy szabadulni kell az alkalmazotti munkahelytől amint lehet, mivel a járványra hivatkozva minden béren felüli juttatást szép lassan megvonnak. mondván rosszul megy a cégnek. Ettől függetlenül annyi meló van hogy belefulladunk, és kevesen is vagyunk, de embert nem akarnak felvenni.
2021. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
83%
Az emberi hisztéria és pénzvágy haszontalan.
2021. okt. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%
* határtalan
2021. okt. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
81%
Az hogy a gyógyszeripari lobby milyen szinten uralja világot, és milyen könnyen lehet manipulálni az embereket tömegesen a média által.
2021. okt. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
98%

Hogy csak saját magamra számíthatok (és a közvetlen családomra). Ne bízzak se más emberekben járványügyi szempontból, se az állami szerepvállalásban járvány idején. 100%-ig mindent magunknak kellett megoldani.

És azt, hogy az ember kollektíven soha semmiből nem tanul. Egyénileg igen, de nagy tömegben nem. A bezárkózás lehetőséget teremtett volna arra, hogy ne ugyanazt a környezetszennyező, pazarló életmódot folytassuk, amit a vírus előtt éltünk, hanem átgondoljuk az életünket és az értékrendünket. Nem tettük meg. Ugyanott folytatjuk az életünket, ahol abbahagytuk.

(Tök pesszimista ez a válasz, pedig nem vagyok pesszimista. :) Nem elkeseredésemben és az emberekből való kiábrándulásom okán írtam ezt, csak tényszerű, semleges tapasztalatként.)

2021. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
79%

#2-es

Ez igaz, csak a mezőgazdaságnak nagyon nagy az időjáráshoz való kitettsége. Egy aszályos év és oda a termés. Egy végig esős nyár és szintén oda az éves munka.

2021. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
97%

1. Iskolába járni jó

2. Fontosak az emberi kapcsolatok

3. Ha csesztem a tárgyakra szorgalmi időszakban, még akkor is képes vagyok megtanulni mindent egy hét alatt (tárgyanként), de nem kellemes.

4. Képes vagyok hízni

5. Fontosabb számomra a sport, mint hittem (nem a súlyom miatt, hanem a kedvem miatt)

6. Az érettségire felkészülni pofonegyszerű, nem tudom miért az a nagy felhajtás.

7. A családom képes együtt élni hosszabb időn keresztül összezárva komoly konfliktus és rossz közérzet nélkül.

8. Bármi lehetséges, élj a mának!

9. Etikai kérdés: mennyire vagyok felelős másokért?

10. Mindig legyen B terv, ami alapján nem küldhetnek haza a koliból.

11. Szociálisabb vagyok, mint gondoltam.

12. Szeretem azt, amit tanulok. (Hiába rombolta le a motivációmat és kedvemet február végére az online oktatás, nem éreztem kevésbé a szeretetet a szakom iránt)

13. Megtanultam aktívabban kapcsolatot fenntartani és létrehozni.


A járványnak nem közvetlenül, de talán következménye, hogy jelenleg homeoffice-ban dolgozom.


Az elmúlt 1,5 év alatt sokminden változott, de számomra amúgy is változásra lehetett számítani, mert érettségi, egyetem, új város stb. Ekkora változás még sosem volt az életemben, de covid nélkül is ez lenne az eddigi legnagyobb változás.

2021. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
77%
Hogy tudatosabban kell megvédenünk a szabadságjogainkat, mert szép lassan semmi sem marad belőlük.
2021. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!