Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a legszokatlanabb dolog...

Mi a legszokatlanabb dolog amitől féltek/féltetek?

Figyelt kérdés

Mi volt a kiváltó oka a félelemnek? Ha közönséges félelmeitek vannak, pl. egértől, rovaroktól stb. azt is nyugodtan leírhatjátok, de elsősorban szokatlan félelmekre lennék kíváncsi.

Én pl. a bojlerektől féltem egészen 9-10 éves koromig. A sajátunktól nem, de másétól igen. Ha valahol vendégségben voltunk és vécéznem kellett, a vécé pedig egyben volt a fürdőszobával, képes voltam órákig is visszatartani, csak hogy ne kelljen bemennem. :D Kicsi koromban ha nagymamám vigyázott rám, mindig az udvarra jártam pislantani, szintén a bojlertől való félelem miatt. Az okára máig nem sikerült rájönnöm, nem emlékszek rá hogy bármilyen bojlerrel kapcsolatos trauma ért volna, de ahogyan jött, úgy el is tűnt kb. 10 éves koromra.



2021. nov. 4. 23:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A halott állatoktól. Mindegy hogy mi, a halott légytől kezdve akár egy elefántig. Képeken se birom, de élőben hát ne is beszéljünk róla, annyira kikészít pl egy döglött macska látványa, hogy taknyom-nyálam egybe van úgy sírok, meg remegek mint a kocsonya. De gyanítom, hogy ez mitől van, láttam apukámat meghalni, azóta tart ez.
2021. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Kiskoromban féltem a részeg emberektől, mert apám alkoholista volt és agresszívvá vált az italtól. Ez alapján pedig félelemnel védekeztem az ilyen állapotú emberektől.

Manapság már én is szoktam részeg lenni, de tudom a mértéket és nem rendszerességgel teszem.


21/L

2021. nov. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Folyadékok amiken nem látok át.

Manapság főleg csak tavaktól/folyóktól ráz a hideg, de kiskoromban még a nagyobb edény levesek sem voltak szimpatikusak, hiszen ki tudja, mi úszik az alján.

(bár ez valszeg azért is volt, mert nagyanyám egyszer mesélte, hogy kint bográcsoztak, és beleugrott a gulyásba a béka, amit csak akkor vettek észre, amikor már kimerték a gulyás felét.😅)

2021. nov. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban, talán, mert otthon nem tartályosat szoktam meg, a wc tartalyba es -ból zúduló víztől. A hangtól, féltem, hogy kitör.

De szerintem sok eleg bena is volt, es hangos ahhiz képest is.


Alsos koromban az iskola illemhelyisegei is ijesztőek votak. Csak sotet lyukak voltak, ablak nélkül...hulye helyre lettek építve.



A hangyaktól is, mert egyszer egy belemaszott a fejemen az egyik nyílásba....


Most a csattanástól.

Pl elborul valami, aminek háttal vagyok.

2021. nov. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az üres utcáktól. A mai napig is rossz érzés, ha nem látok magam körül járókelőket, pedig már jócskán felnőtt vagyok.

A kiváltó okot csak tippelni tudom. Szerintem túl korán, érzelmileg éretlen gyerekként láttam olyan filmeket, amikben egyedül a főhős maradt életben, és ha nem látszott a képben senki rajta kívül, akkor lehetett tudni, hogy mindenki más halott. (Jóval idősebb bátyám van, sok dolgot korábban láttam/hallottam, mint szerettem volna.)

2021. nov. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem a hidak lábától a hideg ráz pláne ami vízben van. Meg persze a rovaroktól is irtózok amik nagyobbak. Pl légytől nem, de már egy sáskától igen. Meg ilyen nagy régi vastagfalú épületekben sem éreztem magam jól. Pl mikor először jártam a Debreceni Egyetem főépületében borsózott a hátam pedig szép. De ez manapság már nincs. De elhagyatott épületbe mai napig nem mennék be.
2021. nov. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A penésztől. Gyerekként ha találtam valamit ami a hűtőben lett felejtve és elindultak rajta a kis szőrös penészgombák, azon nyomban dobtam el a cuccot és rohantam ki a konyhából. Olyan érzés volt, mintha szó szerint a gerincemen futkosna a hideg, a végtagjaimból "kifutott a vér". A mai napig gyűlölöm amúgy ha néhanapján ilyennel kell valamit kezdenem.
2021. nov. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül szokatlan, de a mély víztől, óceánoktól és az ott élő hatalmas állatoktól félek. Ha meglátnék hajókázás közben egy bálnát, magzatpózba esve várnám ki a halálomat. Cápákkal nincs problémám, viszont már az orkáktól is összecsuklanék, mint egy zacskós tej. Mikor néha látok neten videót, ahogy az embereket meglepik a bálnák, kiugrik a szívem és még a képernyőt is eltakarom. :D
2021. nov. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha állatokról van szó, én tök jól elvagyok a kígyóval, békával, pókkal, de a lepkéktől kiráz a hideg. Nem bírom őket elviselni se külső megjelenésüket tekintve, se a részeg, kóválygó repkedésüket. Ha véletlenül bejut egy lepke a lakásba, abszolút frászt tudok kapni.
2021. nov. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A sötétben világító piros pontoktól.

Pl. régi telefonomat este ha töltőre tettem, egy piros pont világított rajta, míg fel nem töltődött. Ilyenkor mindig letakartam egy papírral vagy zsepivel, csak hogy ne lássam. De nyáron a léghűtőn is van egy ilyen piros pont, azt is utálom nézni.

Ez kb. ovis koromig vezethető vissza, apukám régen sokat nézte a Rejtélyes Igazságokat, amiben volt egy olyan rész, ahol egy piros szempár világított a család konyhájában, amit csak a sötétben lehetett látni.

Ugyanígy egy másik Rejtélyes Igazságok rész miatt kicsiként féltem a wc-ben lévő kiskukától, mert féltem, hogy magától elkezd majd mozogni.

Illetve a mai napig nem szeretek este/éjszaka kimenni a kazánházunkba. Onnan nyílik létra a padlásra is, régi kopott ajtaja van, és tisztára horrorfilmes hatást kelt.

2021. nov. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!