Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális dolog attól rettegni,...

Normális dolog attól rettegni, hogy más emberek olvasni tudnak a gondolataimban?

Figyelt kérdés
25/N vagyok. Pár évvel ezelőtt észleltem magamon először, de az elmúlt hónapokban intenzívebb lett a félelmem. Általában sokat agyalok, gondolkodok valós vagy jövőbeli dolgokról. Álmodozni, képzelegni is szeretek. Sokszor elkalandoznak a gondolataim nem csak otthon, hanem a munkahelyemen, buszon és bárhol, ahol emberek vannak körülettem. Néha azon kapom magam, hogy egyre durvább dolgokon agyalok (milyen lenne bűncselekményt elkövetni, erotikus fantáziák stb.) és olyankor egyszer csak kapcsolok, hogy "basszus, ezek olyan intenzitású gondolatok, hogy mások is láthatják". Olyan is van, hogy gondolkodom valamin, és a következő percben valaki rákérdez pont arra a dologra. A buszon próbálkozom zenehallgatással és olvasással, de még így is elsodor a sok gondolat és rettegek, hogy tudják, mi jár a fejemben. Más is van így ezzel? Mit lehetne tenni ellene?

2021. okt. 26. 11:41
 1/7 Thispain ***** válasza:
Letesztelni.
2021. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan úgy, ahogy te sem fordítasz különösebb figyelmet a körülötted lévőkre, úgy ők sem figyelnek oda rád, gondolatokat pedig, mint azt nyilván te is tudod, senki nem tud olvasni.

Én is elég gyakran szoktam hasonlóan mélyen gondolkodni, fantáziálni, nincs ebben semmi furcsa, jó dolog szárnyalni egy kicsit a képzeletünkben :)

2021. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
keress rá a paranoia szóra. Amúgy a skizofrénia egyik tünete, hogy az illető úgy véli, mások is látják a gondolatait.
2021. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet infp vagy en pl. sokszor tudom, hogy a másik mit gondol. Van, hogy ki is mondom es amikor megkerdezik, hogy honnan tudom azt mondom onnan hogy érzem.

Intuició meg introvertalt erzes ha erdekel olvasgass a kognitiv funkciokrol.

2021. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes egészében ezt élem meg én is, a korunk és nemünk is megegyezik. Éppen ezért úgy vélem a kérdés rólam szól. Én is kiírhattam volna. Ha mégsem rólam szólna akkor szívesen beszélgetnék veled erről. Én is össze vagyok zavarodva, megfejthetnénk együtt mi zajlik bennünk.
2021. okt. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ugyan ez volt kamaszkoromban,diagnózisom neve:Rögeszmés-kényszeres személyiségzavar.
2021. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van valami jele annak, hogy valóban hallják a gondolataidat? Miért érzed így? Én azt javaslom neked, ne is gondolj erre. Ezzel csak magadnak ártasz, tudom, mert én is tapasztaltam őrjítő ez a gondolat és ez tesz beteggé. Nincs olyan, hogy gondolatolvasás, ne aggódj, ha nem reagálnak nem tudják mire gondolsz. Gondolj inkább arra, hogy minden rendben nem tudják mások, mire gondolsz éppen. Ha hallanák is a legtöbb ember nem törődik ilyenekkel, nem figyelnek egymásra, mindenkinek meg van a maga baja. Fogadd el magad, tedd a dolgod és nem fog zavarni.

Nem normális te is tudod, hogy ez felmerült benned, mentális betegségre utal, fordulj szakemberhez ő tud segíteni. Nálam paranoiát diagnosztizáltak.

2021. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!