Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyakori a férfiaknál a...

Miért gyakori a férfiaknál a nárcisztikus személyiségzavar?

Figyelt kérdés
Mi okoz egy embernél személyiségzavart?
2021. nov. 5. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Csak egy tipp, de lehet azért, mert ők vannak arra nevelve, hogy mindig és minden körülmények között IS erősnek kell mutatkozni.
2021. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy nagyon összetett téma, nagyon könnyű összekeverni a simán nagyképű embert a nárcisztikussal. Statisztikát ezért nem is lehet mondani, leginkább az veszi észre az ilyen személyeket, aki már élt ilyennel. Például nekem volt egy csajom aki az volt, elképesztő nagyképű volt, de annál ügyetlenebb-butább volt. És sokszor kiderült hogy nagyon törékeny teremtés...mármint lelkileg.
2021. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindentől függ.

Leginkább a családi élet 0-6 éves kor között, nevelés, szeretethiány, de az általános és középiskola se sétagalopp(a gyerekek nagyon szemetek tudnak lenni).

Egyéb tapasztalatok, traumák.

Ezek mind kozrejatszhatnak egy személyiségzavar kialakulásához.

2021. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Maga a személyiségzavar az más dolog azért. Azért alakul ki, mert vagy túlóvók voltak a szülők, túl nagy elvárással, vagy le se szarták a gyereket. Ez nem csak férfiaknál jellemző, nőknél is ugyanúgy. Nárcisztikusként, meg mindenki tud viselkedni, ugyanúgy a nők is, mint a férfiak, ez teljesen hétköznapi dolog.

[link]

Itt egy link, ahol utána nézhetsz a témának, mert manapság nagyon elcsépelt ez a dolog, mindenkire ráaggatnak, valami személyiségzavart. Ugyanúgy tudsz te is nárcisztikusként viselkedni, mint bárki más. A személyiségzavar egy külön kategória, amit nem lehet nemekre felosztani.

2021. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem a nárcisztikus személyiségzavar bőven 1% alatti. Nem hiszem, hogy sok ilyen van. Egyetlen ilyennel találkoztam eddig, pedig láttam már elég sok embert.
2021. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Patriarchy
2021. nov. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Csak egy tipp, de lehet azért, mert ők vannak arra nevelve, hogy mindig és minden körülmények között IS erősnek kell mutatkozni."


Ez is lehet egy ok,vagy szeretethiányosan nőtt fel az illető(lehet nő is)és ezért túlságosan maga felé fordult,aminek egyik következménye,hogy ő maga is igen nehezen tud szeretetet adni másoknak,inkább csak eljátssza a társadalmi beilleszkedés miatt.

2021. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én exem príma anyagi körülmények között élt kiskora óta, az anyukája törődő, gondoskodó, önfeláldozó típus volt, az apja munkamániás és távolságtartó, de soha nem bántotta a gyerekeit. Van még három tesója, abból egy lány borderline, ő pedig nárcisztikus. Szerintem elkényeztették őket és ez a személyiségzavaruk legfőbb oka. Nem látok semmi egyebet visszatekintve, ami a családjukban bántalmazó lett volna, pedig elég sok időt töltöttünk együtt. A lány televarratta tetkókkal a testét, keddről szerdára szadistának vallotta magát, különböző underground klubbokba járt el füvezni a kétes pasijaival, akik bántalmazták őt, majd leszbikus lett. Szép lány volt egyébként, de úgy tűnik, hogy most a leszbikus identitását éli, mert levágatta a gyönyörű hosszú haját, férfias ruhákat kezdett el viselni (de inkább hasonlít egy hajléktalanra) és emlékszem, hogy a nőjével való kapcsolata mindig viharos volt. A nárcisztikus exemet csak a pénz és a szükségletei érdekelték, zéró önbizalma volt, így az egész személye az én pozitív visszajelzéseimtől függött. Utólag azt gondolom, hogy még a szex sem érdekelte annyira, mint az, hogy állandóan, szüntelenül dicsérjem és szépeket mondjak róla. Még egy bogárnak is több empátiája volt, mint neki. Emlékszem, hogy a megvásárolt dolgokat rendszeresen eldugta, mert csak magának akarta, pl. kajavásárlásnál is ez volt, nem szerette, amikor hozzányúlok a hűtőben valamihez, mert attól félt, hogy megeszem azt, ami az övé. Olyan volt, mint egy nagy gyerek, aki az anyja nevelésére szorul, és nem tanulta meg, hogy a többi ember nem arra való, hogy őt kényeztessék. Otthon elképesztően csúnyán beszélt az anyjával, a trágár szavakat sem kímélte meg, mégis mindent eltűrtek neki.

Ha mindent megengednek egy gyereknek, akkor belenőhet abba, hogy mindent megtehet, és a többi emberek kizárólag azért léteznek, hogy őfelségüket kiszolgálják.

2021. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez utóbbit el tudom képzelni. Ez az én esetem is ilyen volt. Nem voltunk közeli kapcsolatban, nem párkapcsolat volt, csak munka. Ő volt megrendelő. Hihetetlen hisztit csapott mindenen, amit szerintem random választott ki. Ezért abbahagytam vele az együttműködést, mert nem akartam magamnak és a kollégáimnak felesleges érzelmi bajokat. Simán el tudom képzelni, hogy őt is elkapatták a végletekig.
2021. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Persze, ha valami nem azonnal az ő elképzelésük szerint működik, akkor ott megb*szta a kutya a macskát. Soha nem találkoztam még ennyire alacsony tűréshatárral bíró emberrel, mint a nárcisztikus exemmel, és felteszem, ebben mindegyik nárci egyforma.
2021. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!