Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki alkoholista, de megis jo...

Aki alkoholista, de megis jo ember, az miert iszik?

Figyelt kérdés
Volt egy nagybatyam, aki allitolag alkoholista volt es majzsugorban vagy majdaganatban halt meg, mar nem tudom mert kicsi voltam, kb 5-7 eves. Volt neki ket szep lanya az unokatestvereim. Felesege es sajat hazuk. Sosem lattam kiabalni, jatszott velunk, a cellovoldeben lott nekunk ajandekokat, stb.. Az en emlekeimben o jo emberkent el, de igy nekem ez osszeegyeztethetetlen hogy o ivott. En egy alkoholistat otromba kiabalos embernek kepzelek el aki maga ala hugyozik es az arokban alszik.
2021. nov. 6. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában a depresszió elől menekülnek, amit a szégyen okoz, a lelkük halála h elpocsékolták saját magukat, ez abból jön h kételkedett egész életében h nem elég jó megélni azt ami ő. A drogosok sem különbek. Vágynak önmaguk lenni de nem merik megtenni, ezért a drog okozta örömérzetet helyettesitik a siker okozta örömmel. A sikerre azért lássuk be jobb ráfüggni mint az etil alkoholra vagy diacetil-morfinra. Dehát kinek mihez van ereje.
2021. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert amikor azzal ébredsz, hogy szàmolod, mikor ihatsz akkor vagy alkesz.

Ennek semmi köze a jó-embeséghez, vagy az àrokhoz.


Nagyon szar dolog volt benne részem.

2021. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem hibátlan ezt sokan elfelejtik !

Lehrt valaki épp alkoholt nem iszik de józan emberként is bolondabb gonoszabb mint más aki teszem fel megiszik napi két pohár bort. Tudnék ilyet mondani ….

2021. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy az alkoholisták többsége valóban rosszul viselkedik amikor iszik, de ez nem azt jelenti, hogy belül mélyen ők rossz emberek lennének. Sajnos az alkoholizmus nem válogat, egészen értelmes, okos, jószívű emberek életét is tönkre teheti az ivás.
2021. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Benned sztereotípia él az alkoholistákról, nem mindegyik ilyen. Van, akin nem is látszik, hogy délelőtt 10-kor már túl van pár felesen, mert ők akkor tudnak normálisan funkcionálni, ha van bennük szesz. Ez egy betegség, nem feltétlenül árt másnak, aki alkoholista.
2021. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na persze végül ártanak akkor is, ha nem aggresszívak, mert a családjuknak rossz ezt végignézni, meg balesetveszélyesek, meg hasonló.
2021. nov. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!