Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan osszam be az időmet?

Hogyan osszam be az időmet?

Figyelt kérdés
Van egy hagyományos, 8 órás munkám, napi 2 óra az út. Fel kellene frissítenem (meg kiegészítenem, kibővítenem) az angol és német tudásomat, amik alaposan megkoptak az utóbbi 6 évben, mióta nem nagyon használtam őket. Most viszont a munkához nagyon-nagyon kellenének. December elején lesz egy OKJ-vizsgám, ez ugyancsak a munkámhoz kell. Családom, gyerekem van, teljesen elúsztam. Addig eljutottam, hogy a munkába menet és hazafelé a nyelvvel foglalkozom. Már amikor összejön, mert a munkatársaim is ugyanakkor közlekednek és odajönnek beszélgetni, ami nagyon kedves, de a tanulást ellehetetleníti. Voltatok így, hogy egyszerre kellett volna több területen teljesíteni? Hogyan oldottátok meg, mi a jó stratégia szerintetek? Köszi!

2021. nov. 7. 11:27
 1/1 anonim ***** válasza:

"Addig eljutottam, hogy a munkába menet és hazafelé a nyelvvel foglalkozom. Már amikor összejön, mert a munkatársaim is ugyanakkor közlekednek és odajönnek beszélgetni, ami nagyon kedves, de a tanulást ellehetetleníti."


Ahogy olvastam, nekem is ez jutott először eszembe, jó volt olvasni, hogy ez neked is. Fontos szerintem a hatékony, jó őszinte kommunikáció: nagyon szívesen beszélgetnék veled, de sajnos muszáj az angolt gyakorolnom, és máskor nincs időm. Viszont jól esett, hogy beszélgetnél velem. Ha látja, hogy fejhallgató van rajtad, esetleg egy angol nyelvkönyv a kezedben, stb. akkor még kevésbé zargatnak, és tényleg tudsz tanulni. Van olyan mobilapp, ami remekül segít bővíteni a szókincset, ill. nézhetsz filmet angolul, stb.


A gyerekek mennyi idősek? Vannak munkák, amiket kioszthatsz nekik. Meg lehet velül is sok dolgot beszélni az ő szintjükön. Fontos, hogy összefogásra buzdítsd őket, és hogy tudják, ez nekik is fontos, illetve hogy értékeled őket.


Azt írtad, hogy vannak gyerekek, de hogy mi van a gyerekek apjával, illetve mi van a nagyszüleikkel, tudnak-e segíteni valamit, azt nem.


Esetleg - akár privátban is - írd meg a napi beosztásodat, milyen feladatok vannak, mennyi időt fordítasz rá, és milyen erőforrások vannak erre.

2021. nov. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!