Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted mi történne a...

Szerinted mi történne a világgal, ha másnap reggel mindenki arra ébredne fel, hogy nem tud hazudni?

Figyelt kérdés
Mint a Hantaboy című filmben. Eljátszottam a gondolattal, hogy milyen lenne, ha senki sem tudna hazudni, csak a szilárd tényeket tudná mindenki közölni, tehát azt, amit tud, illetve amit érez.

2021. nov. 7. 20:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Plusz a gyerekek traumatizálva nőnének fel. A gyerekeknek is rengeteget hazudnak a szüleik a saját érdekükben. Vannak témák amiket inkább elintéznek gyorsan valami valótlansággal minthogy a gyerek sérüljön, vagy felvegyen egy olyan szokást ami miatt hátrányok fogják érni az életben.
2021. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%

#8

Augusztus végén befestettem a hajamat. Párom azt mondta, hogy az eredeti színnel neki jobban tetszik, ez a mostani neki nem jön be.

Máskor is elmondta, hogy mi az, ami nem tetszik neki rajtam. Van egy narancssárga nyári ruhám, arra kifejezetten mondta, hogy azt nem szereti..


És? Szerinted megsértődtem ezeken? Nem. Neki ez a véleménye, kész. Tudomásul veszem és elfogadom. Nem miatta festettem be a hajamat, hanem magam miatt.


Egy hosszú távú kapcsolat őszinteségre alapul.

Hazudj csak magadnak, hogy vannak fokozatok...stb. ba.romságokkal. A te dolgod. Úgy csapod be magad, ahogy akarod.

2021. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak én nem értem, hogy az őszinteség miért eredményezne feltétlenül bunkóságot?

A tapintat a magas érzelmi intelligenciájú emberek áldásos tulajdonsága. Képesség arra, hogy szabályozd a mondandódat, ne csak kifoss mindent a szádon, ami eszedbe jut. Akiknek kevesebb jutott belőle, de egóból több, azok szeretik úgy magyarázni a dolgot, hogy az előbbiek hazugok, de ők bezzeg kimondják az igazságot. Ez két ponton is bukik: egyrészt nekik csak a negatívumok kapcsán van ilyen igazmondási kényszerük. A pozitív dolgokat, tulajdonságokat szándékosan nem veszik észre, letagadják, vagy kiforgatják. Másrészt nekik csak addig oké az őszinteség, amíg ők prédikálnak másoknak. Ha kapják a kritikát, azon halálra vannak sértődve.

2021. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Mo. kivételével egy tök jó világ alakulna ki, de Mo.-n? Ezért menne a harc egymással, mert ez a nép csak a rosszat tudná ebben is megtalálni benne:).

Főleg, ha Viktor Viktorovics Vikátorovics Viktorta de Traktorka szerintem ilyenkor is teli plakátolná az országot valamilyen "helytálló" plakáttal, akkor végképp reménytelen helyzet maradna.

2021. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

11-es egyetértek.


Ha a gyerekek mesekönyv helyett azt látnák, ami valójában megy a világban... nagyon feszült és szorongó gyermekkoruk lenne. Vannak olyan dolgok, amikről már kb. tinédzserkorban hallottam, láttam felvételeket, de még úgy is túl sok volt.

2021. nov. 8. 05:45
 16/20 anonim ***** válasza:

Egyébként azt határozzuk meg, hogy a "nem-hazudás"=kendőzetlen, tahó őszinteség vagy = olyan állításokat mondunk, amik mindenképp és szükségszerűen igazak.

Tehát a hajfestős példánál azt mondjuk, hogy "Az előző jobban tetszett", akkor az egy igaz állítás és a második perspektívának teljesen megfelel. Az elsőnek viszont nem, mert úgymond elhallgatjuk, hogy mennyire rossz is az új.

2021. nov. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Igen, ebbe nem akartam belemenni, de tényleg így van, hogy először azt lett volna célszerű definiálnom, hogy mit értek igazság alatt?


Teljesen ismeretlen tudományterületen próbálok mozogni, így a saját szavaimmal csak annyit mondanék, hogy szubjektív és objektív igazság.


A szubjektív az a fajta igazság, amit mindenki magáénak érez, ez egyénenként eltérő. Pl. amikor azt mondom valakinek, hogy "szerintem egy életképtelen gyökér vagy, mert a szemetet is csak a kuka mellé tudod dobni." Na ez egy szubjektív igazság, mert ezt csak Én gondolom így.


De ott van az objektív igazság, amikor megkérdezek valakit az USA kormányánál, hogy mégis mi történt az 51-es körzetben Roswellben (most semmilyen konteóra nem gondoltam), akkor elmondja a tényeket, hogy ez és ez és ez.


Valami ilyesmire gondoltam, de kicsit belegondolva egyik sem kivitelezhető, hiszen azonnal egymásnak esne a világ összes nemzete, ha mindenki őszinte lenne a másikkal.

2021. nov. 8. 09:06
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kipusztulnánk, azonnal bekövetkezne a harmadik világháború.

Hülyén hangzik, de a hazugság kell az egyensúly fenntartásához.

2021. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ez egy, mondhatni fejlett szociális magatartása az embernek, hogy hajlandó hazudni azért egy fajtársának, hogy együtt tudjon vele működni a túlélés érdekében.


Akkor ez a ne hazudj, vagy nem illik hazudni jellegű erkölcsi iránymutatás nem biztos, hogy így sarkosan működik. Valamikor muszáj hazudni, mert az vezeti a dolgokat előre.

2021. nov. 8. 11:23
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a hazugságnak millió fajtája, oka és célja van.

Az ember gyerekkorában megtanulja a szüleitől hogy mi a rossz hazugság és a jó hazugság.

Elég ha arra gondolunk, amikor azt mondja az anyuka az ötéves gyerekének hogy "el ne mondd apunak hogy szülinapi bulit rendezünk neki, nem tudhatja meg, hadd legyen meglepetés". És ha az apuka rákérdez hogy mit csináltak ma amíg ő munkában volt, a gyerek nem mondja el hogy voltak egy cukrászdában tortát rendelni, hanem azt mondja hogy társasoztak, vagy lementek a játszótérre. Ha úgy nézzük, bizonyos szinten hazugság, ha az igazság visszatartását annak vesszük.

Az emberek többsége beismeri hogy szokott hazudni, még ha kegyesen is, valaki érdekében. A maradék meg letagadja emberi mivoltát és azt fújja hogy márpedig a hazugság bűn és ő soha nem tenne ilyet, mert ő erkölcsileg a többség felett áll.

Mindenki hazudik. Van aki piciket, kegyeseket, és van aki durvákat, gonoszakat, pl megcsalja a párját és hazugságban él.

Lehet és kell is különbséget tenni hazugság és hazugság között, de mindenki csinálja.

2021. nov. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!