Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor/mitől tartasz valakit...

Mikor/mitől tartasz valakit arrogánsnak?

Figyelt kérdés

Tudom mit jelent, ezért nem a definícióra vagyok kíváncsi, hanem példákat kérek. Milyen esetben mondanád azt, hogy valaki arrogáns? Mi jut legelőször eszedbe?

Kíváncsi vagyok, mennyire lesznek hasonlóak...


2021. nov. 9. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen rokonom. Hiába kedvesek és udvariasak vele az emberek, mindenre csak kaffog meg bunkózik, szarkasztikusan válaszol. Ha valaki nem egy véleményen van vele, már lehülyézi, lenézi. Az arrogáns szóról egyből ő jut eszembe.
2021. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Lenéző, mindent mindig jobban tud, sosem téved, sosem hibás
2021. nov. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Eddig egy emberre használtam ezt a jelzőt.

Míg szorosabb kapcsolatban voltunk, addig azt tapasztaltam vele kapcsolatban, hogy ha valaki más véleményen volt, mint ő, legyen akármiről szó, akkor azt figyelmen kívül hagyta. Nem vitatkozott, nem próbált győzködni, egész egyszerűen el se jutott az agyáig a más vélemény. Ezzel párhuzamosan, ha kiderült, hogy a másiknak volt "igaza", akkor azt sem így ismerte el, hogy a jóskapista mondta, és lám, hanem erre a dologra Ő maga jött rá, senkitől még csak hasonlót sem hallott.

Ha mégis győzködni akart, akkor azt sosem érvekkel, hanem erővel, kiabálással, csúnya beszéddel tette.

A stílusa szörnyen bántó, már-már bunkó volt.

2021. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen kedvesen szólsz hozzá, olyan mintha fel lenne háborodva. Mindig bunkón szól mindenkihez, mindent is jobban tud, csak az a jó, amit ő mond.
2021. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akit már 1 mondata után állba vernék.
2021. nov. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt egy idősebb férfi családtagom, mindig ő jut eszembe. Imádott társaságban lenni, de állandóan elnyomta a társaságot a saját személyével, történeteivel, mindenhogyan. Elvárta, hogy mindenki rajongva hallgassa, de soha meg nem kérdezte például, hogy hogy vagy, mi van veled? Mindig magára terelte a szót, csak magával volt elfoglalva. Csak azért segített, hogy le legyél közelezve neki. Sokszor üvöltött, ha nem volt igaza, dühöngött. Mindenkit kiosztott, semmi sem volt jó neki, nagyon erőszakos, farasztó ember volt.
2021. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha olyan, mint én.
2022. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Honnan tudod, hogy olyan-e mint te?

2022. máj. 17. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!