Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha a munkahelyemen...

Mit tegyek, ha a munkahelyemen arrogánsnak tartanak, pedig nem vagyok az?

Figyelt kérdés
Alapvetően csendes, visszafogott lány vagyok, a munkahelyemen se beszélgetek sokat, csak ha más kezdeményezi, de igyekszem mindenkivel kedves lenni. Kedvelem a kollégáim, senkivel se vagyok rosszban, és azt hittem ez kölcsönös, de kiderült, hogy a hátam mögött sokan arrogánsnak tartanak. (Egy jó barátnőm mesélte el, aki szintén a cégnél dolgozik.) Azt terjesztik túl jónak tartom magam hozzájuk, olyan nagyra vagyok magammal. Mit lehet egy ilyen helyzetben csinálni?
2017. febr. 3. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg többet beszélgetni, esetleg szünetekbe kimenni együtt cigizni vagy kávézni velük.
2017. febr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talán mégis az vagy. Az arrogancia nem azzal van összefüggésben, hogy mennyit beszélsz, vagy mennyire vagy visszahúzódó. Inkább arról szól, hogy amikor mégis beszélsz, akkor hogyan. Ezen kéne csiszolni.
2017. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 schamuelson ***** válasza:

Én inkább fogalomzavarra gyanakszom. Az arrogáns kicsit mást jelent, mint amit leírtál, hogy miket pletykálnak rólad. Azt inkább nagyképűségnek, rátartiságnak nevezném. Viszont jó eséllyel a visszafogottságod, zárkózottságod miatt tévesen gondolják ezt rólad.

Mit lehet tenni? Hagyj időt nekik, hogy megismerjenek! Akik pletykák alapján ítélnek, azokkal meg ne foglalkozz!

2017. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Munkahelyre dolgozni jár az ember, nem intrikázni. Ki nem sz*rja le minek tartanak?
2017. febr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Félrediagnosztizálják a helyzetet. Talán a csendességed miatt azt hiszik, hogy túl jónak hiszed magad, és ezért nem vagy hajlandó beszélni velük. Akinek egész nap jár a szája, az el se tudja képzelni, hogy van olyan ember, aki nem szeret egész nap beszélni, vagy olyan, aki éppen úgy próbál kedves lenni, hogy nem beszél sokat, és nem tolakodó. A beszédes, harsány emberek valakiben tolakodó, erőszakos magatartást vélnek felfedezni, és ez sok esetben igaz is, de sokan álszentséget látnak olyanokban is, aki nem így viselkedik. "Biztos ő is utálja XY-t, csak azért nem beszél róla csúnyán, mert nem akar velünk beszélni.." Ezt hiszik. Pedig egyszerűen csak nem akarsz a háta mögött kibeszélni senkit. Aki ezt teszi, és ez az alap eleme, aki halálra unja magát, ha nem a kibeszélés a téma, az nem is tudja elképzelni, hogy van olyan ember, aki nem olyan, mint ő. Gondolkozik, gondolkozik, hogy más miért nem olyan mint ő, és időbe telik, amíg rájön, hogy nem azért nem beszél annyit, mert utálja őt, hanem mert ő ilyen. Ez függ a családi háttértől is. Akinek a szülei folyton szitkozódtak, és sok volt a családi probléma, akkor a gyerekük is olyan lesz, sokat fog háborogni, szitkozódni. És aki nem így tesz, azt álszentnek hiszi. Az persze meg sem fordul a fejében, hogy szintén álszentség úgy kibeszélni valakit, hogy neki meg jópofizunk. Sajnos idővel az ilyeneknek a lételeme lesz a rosszindulat, és már a későbbiekben is rosszindulatúnak fognak titulálni mindenkit, aki valamiért "gyanús" neki, ha azért mert nem beszél annyit mint ő, akkor azért. Persze az ilyenekben van annyira rafináltság és rosszindulat, hogy ő mindenkivel jóban van.
2017. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó az utolsó mondatom kicsit félreérthető. Nyilván aki mindenkivel jóban van az nem rosszindulatú. De remélhetőleg értitek mire akartam kilyukadni.


Tedd azt kérdező, hogy köszönd meg a barátnődnek, hogy elmondta ezt neked, és hogy mindenképp fogsz beszélni a többiekkel ezzel kapcsolatban, persze úgy, hogy nem említed meg, hogy ő (a barátnőd) tájékoztatott. Akár írásban, akár szóban megbeszélheted vele. Ha félsz, hogy utána átalakítják a történeted, és felhasználják ellened, akkor akár fel is veheted a telefonoddal a beszélgetéseteket. Bár egy rosszindulatú barátnőnek valószínű jobban fognak hinni mint egy hangfelvételnek, úgyhogy tök mindegy...

2017. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 papics ***** válasza:
#4 azért nem..... lehet hogy dolgozni megy, de iskolába is mondják hogy a gyereknek az iskola a munkahelye, és nem barátkozni jár oda. Én nem is vagyok ilyen közkedvelt ember, akiért oda vannak a többiek, nem tudod mekkora végtelenségnek számít az ilyen embernek az a 10perc szünet +tanári késés amíg a többiek örülnek egymásnak, csak neked nem.
2017. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!