Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le ezt a...

Hogyan győzzem le ezt a féltékenységet?

Figyelt kérdés

Pár hete egy témát illetően feljött a barátnőm egyik régi exe és teljesen ártatlanul mesélt róla pár dolgot. Azóta egyszerűen minden apró dolognál csak arra tudok gondolni, hogy vajon azzal a pasival is ugyanúgy bánt, mint velem? Ugyanúgy csókolta meg? Ugyanúgy simogatta? Stb.


Nem tudom hova tenni ezt az érzést, soha nem voltam még féltékeny a múltamban lévő nők exeire, soha nem érdekelt, hogy mit hogyan csináltak, csak az számított, hogy most mi van.... azonban most egyszerűen nem tudok uralkodni az érzéseimen és szinte minden apró közeledésénél elutasító vagyok és dühös...

Pontosan tudom, hogy semmi közöm a múltjához, azt is, hogy nekem is voltak ilyen dolgok a múltamban, de mégis kezd hatalmába keríteni ez a gyilkos érzés, ami miatt minden apró kedvesség átfordul egy rémálommá



Mit tegyek? Utálom ezt az érzés és szeretem őt... sajnos hiába próbálok nem ezekre gondolni... nem megy...



2021. nov. 9. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ezzel tonkre teheted a kapcsolatodat az a mult engedd el neked is volt exed es tapasztalatbol mondom es ezek utan nem fog meg osztani veled ilyen temat meert igy reagalsz ra
2021. nov. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a viselkedeseddel garantaltan tonkreteszed a kapcsolatodat.
2021. nov. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Ezzel nagyon gyorsan kezdj valamit, mert ez egyrészt tényleg tönkreteszi a kapcsolatot és melletted saját magadat is.

Igen amúgy, mondta neki, hogy szeretlek, csókolóztak, szexeltek, nagyon élvezték, aztán megromlott a viszony és most te vagy a kedvezményezett. Ez egy normális dolog az életben, ha nagyon nem megy, kérd szakember segítségét.

2021. nov. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Mit tegyek?" Menj el pszichológushoz.
2021. nov. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sőt, ugyanúgy sz.pta.

Bár lehet még jobban is.

2021. nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, tisztában vagyok vele, hogy ez rossz... pontosan ezért írtam ki ide a kérdést, inkább ötletekre lettem volna kíváncsi vagy olyan tanácsokra, amik előrébb visznek a probléma megoldásában olyan személyektől, akik közvetlenül vagy közvetve már találkoztak ezzel a szituációval.


Nagy valószínűséggel tényleg felkeresek titokban egy pszichológust.

2021. nov. 10. 18:17
 7/7 A kérdező kommentje:

Netalán ha valaki ide találna, akkor időközben szakítottam vele. Nem bírtam el az érzést, minden percet megkeserített és a végén már jobban szenvedtem, mint a döntés meghozatalakor.

Azóta van új barátnőm, aki mellett nem érzek semmi negatívat és ez felemelő.

2022. jan. 6. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!