Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy győzzem le az irigységet...

Hogy győzzem le az irigységet és a féltékenységet?

Figyelt kérdés

Eddig mindig mindenben (ami számít nekem) én voltam az első. Legkiemelkedőbb a tanulásban, a legjobb lány sportoló az osztályban, legjobb a szakmámban, a csoportos munkában is én vagyok a "főnök" és az általam kedvelt egyik közösségben nem csak a legidősebb vagyok, de rajzolásban is én jeleskedem a leginkább. És én vagyok az, aki a nálam tapasztalatlanabb ismerőseimet/osztálytársaimat segíti, ellátja tanácsokkal, "tanítja".


Óriási versenyszellem van bennem, és mindezt eleinte kitartással és rengeteg munkával, önfejlesztéssel, majd később a vetélytársak hiányával sikerült felépítenem. Most úgy érzem, hogy ez kezd összeomlani, ugyanis belépett az életemben egy olyasvalaki, aki annak ellenére, hogy nálam fiatalabb, jobb nálam rajzolásban, ami bennem irigységet és féltékenységet vált ki, mert ez a legfontosabb dolog az életemben. A magas életkorkülönbség miatt megszégyenítve érzem magam, amiért én nem vagyok annyira jó, mint ő. És mindezt elég ocsmány módon kezelem. Bármit, amit publikál, én annak utánajárok, és ha kiderül, hogy valamelyik rajzát igazából csak másolta, gondolkodás nélkül a közösség tudtára adom, hogy a rajzot nem fejből csinálta, hanem csak másolta. Mindezt persze álszent módon, mintha továbbra is én lennék a "legkedvesebb, legnaivabb, legártatlanabb" ember a földön. Idegesít, hogy annak ellenére, hogy az igazi, jó rajzai csak másolatok, mindenki őt imádja, és engem faképnél hagyva már ő tőle kér mindenki segítséget és nem tőlem. A társaság persze nem rekeszt ki engem, nem hanyagolnak el, csak én növesztek a bolhából elefántot, amiért többé már nem tőlem kérnek segítséget.



Tudom, hogy undorító, amit csinálok, az álszentségem meg főleg, de egyszerűen bekattanok, és kontrollálatlanul cselekszem. Nem bírom leállítani magamat, elég, ha csak elolvasom a nevét, és ölni tudnék a haragtól.

És ettől az érzéstől szeretnék megszabadulni. Mivel, ha becsavarodok, képtelen vagyok uralkodni magamon, úgy érzem, hogy az lehetne a megoldás, ha a versenyszellememtől és a féltékenykedéstől szabadulnék meg. Mit lehetne tenni?



2015. jún. 16. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, undorító a viselkedésed, ezt kiválóan látod. Nem szoktál hozzá a vereséghez. Lehet, hogy durva kimondani, de szerintem nem tudsz veszíteni.

Hogy mit lehet tenni? Leállítani magadat. Ez már túlmegy minden határon, majdhogynem beteges. Nem tudom, hogyan csináld, mert nem vagyok orvos, sem szakértő, de minél hamarabb kéne.

2015. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 acelsziv ***** válasza:
100%
van egy olyan sanszom, hogy az önbizalmad valahol mélyen a béka popója alatt helyezkedik el. Ezt próbálod palástolni ezzel az "én vagyok a legjobb" dologgal. De mivel belépett az aki még nálad is jobb erre reagálsz ezen a leírhatatlan módon. Tehát nézd meg először azt, hogy az önbizalmadat és főleg az önbecsülésedet milyen módon tudod megnövelni.
2015. jún. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, az hogy zavar hogy nem te vagy a legjobb és esetleg még féltékeny is vagy az nem gond. Sőt szerintem ez egy nagyon jó emberi tulajdonság hogy másoknál jobb akarsz lenni. Csak normális ember ezt úgy próbálja meg elérni hogy magát fejleszti ahelyett hogy a másiknak próbál meg keresztbe tenni. Ez nagyon undorító amit csinálsz. Én a helyedben leülnék és megpróbálnák saját erőből túltenni rajta ahelyett hogy megpróbálod megalázni.
2015. jún. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyiket pozitívan értékeltem.


Első, nem tudnék letagadni semmit sem abból, amit írtál. Igazad van. De leállítani nem bírom magamat. Már próbáltam mindenfélét, mikor éreztem, hogy megy föl a pumpa: kedvesen csitítgattam magamat, durván leszidtam magam, mielőtt még bármit is csináltam volna, régebben fizikai önbántalmazás, de semmi sem vált be.


Második, ha lehetne kétszer kattintani a zöld kézre, akkor még egyszer megtenném. Köszönöm! Sohasem gondoltam abba bele, hogy ez a viselkedés kapcsolatban állhat az önbizalommal, ezért hálás vagyok, amiért rámutattál erre. Valószínűleg ebben lesz a hiba.


Harmadik, neked is köszönöm! Ez is egy nagyon jó ötlet. Azt hiszem, képesek leszek ezt alkalmazni, amíg az önbecsülésemet sikerül fölfejlesztenem annyira, hogy ne legyen rá szükségem.


Még egyszer köszönöm!

2015. jún. 20. 09:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ha látod a hibáidat, az már félsiker. Ne félj segítséget kérni, ha szükséged van rá. Sok sikert kívánok.

2015. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!