Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért drogozik?

Szerintetek miért drogozik?

Figyelt kérdés
Oke.. tudom, ezt senki nem fogja tudni, én tényleg csak a véleményeteket kérdezzem, hogy (szerintetek, miért) tehát van egy fiú huszonéves, és drogozik, (Még sose beszeltem vele, csak tudom hogy ki) illetve pár dolgot még tudok róla, a mostani kapcsolatai, csak úgy vannak, tehát egyikse kell neki igazán, csak úgy van velük. Tudom róla azt is, hogy depressziós, magának való, lelki sérült, visszahuzodo,a társaságot se nagyon szereti. Allig mer beszélgetni, a hangja is olyan fura, rekedt, visszont ami engem érdekel, ami felkeltette a figyelmemet, hogy miért CSINÁLHATJA? Gondoltam arra, hogy valami gyerek kori trauma, pl elváltak a szulei stb, gondoltam arra is, hogy volt egy szerelme.. aztán megtudtam annyit a szüleirol, hogy az anyját szereti nagyon is, visszont az apja az nincs velük, de hogy miért arról nem tudtam semmit megtudni.. annyit még tudok, hogy nem kell neki rendes kapcsolat, a mostani "kapcsolatai" is csak ugy vannak, meg az ilyen féle lányokkal jonn ossze hogy, "gyorsan jovok, gyorsan megyek" vagyishát az a lényege az egesznek, hogy nem gondolja senkivel komolyan, és nem is kell neki komoly. Én arra tippelek amúgy, hogy volt valami nagy szerelme, aki megcsalta, vagy isten tudja .. a lenyeg hogy szakitotak, aztán azóta lett ilyen depressziós, meg azèrt drogozik, illetve azert nem kell neki komoly kapcsolat. (szerintem) szerintetek?
2021. nov. 10. 11:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell, hogy oka legyen.
2021. nov. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Miss Endzsi ***** válasza:
82%
Mit használ? Ez fontos tényező.
2021. nov. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Miért ne tenné? Itt is lecsúszik minden héten bolondos Jacky, henessey, grey goose, mellé berobbantjuk a haze-t meg a kusht azt jóidő! Egyszer élünk mit izéljak itt.
2021. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
Ha mindenki drogozna akit ilyen pitiáner "traumák" érnek fiatalkorában akkor csúnya világ lenne itt. Azért drogozik mert gyenge az akaratereje, lelkileg gyenge
2021. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

A "drogozik" elég tág fogalom.

En pl füvezek, már sacc 20 éve, és nem azért mert depis öngyijelölt lennék, hanem mert imádom.

Fű, hasis szinte a mindennapjaim része, születésnapjaimon lsd-vel szoktunk ünnepelni haverokkal, esetleg varázsgombával.

Én imádom a belső utazásokat, az önvalóm megismerésére, a megvilágosodás keresésére használom az anyagokat.

2021. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért drogozik, amiért a gyerek cukrot eszik. Ugyanazért. Jólesik neki, nem kell trauma hozzá. Akiket ismerek, és súlyos trauma érte őket, azok érdekes módon se nem isznak, se nem drogoznak. Nem véletlenül mondja a közmondás, hogy "jó dolgában már nem tudja, mit csináljon."
2021. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De neki tuti hogy van valami problémája,(szerintem) mivel hozzá írtam azt hogy depresszios.
2021. nov. 10. 12:22
 8/21 A kérdező kommentje:
+ azt elfelejtetem, hogy egyik ismerősöm beszelgetet ezzel a fiúval egy pár szót, így ilyesmikrol, es mondta az ismerősöm, hogy szóba hozta a fiú azt, hogy azert csinálja mert "gondjai vannak" igaz ezt elfelejtettem leírni.
2021. nov. 10. 12:24
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Nem igaz. A drogos azért drogozik, mert függő. Ennyi, nem kell tovább ragozni, minden más csak kifogás.

Pontosan tudja ő is, hogy a drogtól nem lesz jobb, sőt, rosszabb. De függő, nem tudja, nem akarja abbahagyni.

Persze vannak függésre hajlamosító tényezők az életben, de rengeteg ember van, akinek minden hajlamosító tényező megvan (problémák az életben, könnyű hozzáférés a drogokhoz, a családjában is van függő ember...), mégsem lesznek drogosok.

2021. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szerek olyan mértékű boldogságot okoznak, amit az átlag ember elképzelni sem bír.

Nem mindenkinek kell ok... Van aki csak kipróbálja, és rájön hogy van ilyen boldogság érzés, akármikor, pár ezerért. Így újra, és újra csinálja, aztán egy idő után lehet függő lesz.

Persze mindenkinek vannak problémái. Van aki azért kezdi el, hogy arra az időre számára megszűnjenek a problémák. A végeredmény így, egy gyorsabban kialakuló függőség.

Van pl olyan is aki használ szereket, de nem lesz tőlük függő (ők a kisebbség).

Nagyon sok szer van, és nagyon sokféle szerhasználó. Általánosan nem lehet erre az egészre egy sablont húzni.

Ha a tutit akarod tudni, akkor az marad hogy megkérdezed...

2021. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!