Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A skizofrénianak vannak külső...

A skizofrénianak vannak külső jegyei? Most ezalatt nem a száj ràngast értem; hanem gondolok ; arra; H valakiről ránézésből megmondja egy jó ember ismerő/ tapasztalt pszhiàter H az illető skizofrén?

Figyelt kérdés

2021. nov. 12. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:
96%
Nincsenek. Munkámból adódóan több skizofrénnel beszélgettem már, teljesen hétköznapi, akár teljesen kellemes megjelenés. Volt, akivel teljesen jól eltársalogtam, és csak időnként a mondandójából derült ki, hogy vannak gondok.
2021. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Első ránézésre nem nagyon vannak jelek,azért ahhoz csinálnia kell több dolgot,hogy gyanús legyen.Munkahelyen(Eü.) volt egy ilyen nő,mint beteg volt bent többször,hajléktalan kinézetű,mindig hangosan beszélt magában,angolul szidta a kormányt,és bár nekem nincs szakirányú végzettségem,de rögtön erre gondoltam,hogy skizofrén lehet,annyira lehetett látni rajta a mentális szétesést.Nagyon rossz érzésem volt mikor másodpercekig bámult a szemembe.Megkérdeztem egy ápolót,hogy skizofrén-e a nő,mondta,hogy igen.

De van személyes ismerősöm is,akit gyerekkorom óta ismerek,kicsit mindig furcsa srác volt,de el lehetett vele lenni.Aztán felnőttként elkezdett agresszívan viselkedni,paranoiás téveszméi voltak,éjszaka közepén felhívott mindenféle zagyva dumákkal,szóval nagyon ijesztő volt,nem is kerestem többet.Összetalálkoztam vele az utcán,elég nyugodt volt,mondta,hogy skizofrén,és pszichiátrián kezelik.Azóta nem tudom mi van vele.

2021. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!