Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia? Tapasztalatok...

Skizofrénia? Tapasztalatok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval, van egy ismerősöm aki vagy bipoláris vagy skizofrén. Több személyisége is van, egy kisgyerek és egy idősebb lány, ő maga egy 19 éves lány. Eleve depressziós, öngyilkos hajlamai voltak, kb hétszer próbált öngyilkos lenni, de ez szerintem figyelem felkeltés volt, mivel erősen hajlamos arra, hogy ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, véget vet annak, vagy az ő életének próbál, szerencsére erről leállt. Szóval erről a skizofrén/bipoláris dologról kb öten tudtunk, a barátja, a legjobb barátnője, és még két közeli barátja velem együtt. A barátjának és a legjobb barátnőjének "bemutatta" Őket, ők sajnos ezt menőnek tartják.. Az egyik közeli barátja rajtam kívül leszarja, mert évek óta orvoshoz akarja vinni, de nem hagyja neki, én pedig erősen aggódom érte, volt hogy már kb 20 percre átvette az egyik személyisége az irányítást elmondása szerint.

2020. nov. 8. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Én elküldeném napszámba kukoricát kapálni vagy fóliába palántázni, kiváncsi vagyok, volna-e kedve "bipoláris vagy skizofrén" álproblémákkal keseríteni a környezetét.
2020. nov. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ezzel kapcsolatban annyit fűznék hozzá, hogy az fix, hogy mindene megvan, mindent megkap.. Szóval ez lehet jót tenne neki.. De nem tudom, aggódok érte, ez egyszer az agyára megy úgy is, akkor is keresi a problémát ha éppen nincs..
2020. nov. 8. 23:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A skizofrénia nagyon tömören a gondolatok és a valóságérzet felborulását jelenti, de nem tünete a többszörös személyiség.

A bipoláris diagnózis felállításához megint orvos kell, attól még nem lesz senki bipoláris, mert a neten olvasott a tünetekről, ami alapján magára ismer.

Amit ti kerestek, az a disszociatív személyiségzavar, de az egy rendkívül ritka betegség.

A leírásod alapján én egy dologban vagyok biztos, a szeretethiányban, egyrészt mert szinte "dicsekszik" a betegségével ("csak" öten tudnak róla, stb.), így szeretne magának figyelmet és visszaigazolást (és sajnos a barátaid ebben még partnerek is). Sajnos ugyanígy elképzelhető, hogy a szeretethiányban az alany kitalál magának plusz "személyiségeket", de ez még messze nem disszociatív személyiségzavar. Az általa kitalált "kisgyerek" személyisége ugyanígy ő maga, akit elhanyagoltak a szülei, a másik az idősebb, akitől gondoskodást remél. De hangsúlyozom, ez még nem disszociatív személyiségzavar. A 7 "öngyilkossági kísérlet" is erre utal, ha komolyabb szándékai lettek volna a figyelemfelkeltésen túl, mostanra minimum egy maradandó fogyatékossága lenne.

Az ő érdekében mindenképpen orvos segítsége kell, mert ez hosszabb távon nem játék.

2020. nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondja hogy bipoláris vagy skizofrén? A skizofréniáról nem akarok nyilatkozni, de a bipolaris depressziónak egyáltalán nem tünete az hogy két személyisége van. Extrém hangulat ingadozás igen, de a kettős személyiség nem. Ne senki ne dobálózol ilyen diagnózisokkal.
2020. nov. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én csak felvetettem, nem mondtam azt hogy biztosan az vagy hogy csáje skizofrén vagy, menjél azt kezeld házilag, ezért akarjuk hogy orvoshoz menjen.
2020. nov. 9. 15:28
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként elvileg négy személyisége van
2020. nov. 9. 15:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi értelme diagnosztizálgatni egy ismerősödet, ezt bízd a szakemberekre Inkább arra próbáld rábeszélni, hogy keressen is fel pszichiátert vagy pszichológust, mert a viselkedése miatt előbb-utóbb mindenki el fog fordulni tőle és könnyen lehet, hogy halállal végződik majd egy öngyilkossági-figyelemfelhívó kísérlete A "mindene megvan" dumától meg a falra mászok, mi az a "minden"? Ami nekem fontos, az másnak lehet, hogy egyáltalán nem
2020. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Minden alatt ezt értem: megfelelő környezet, szerető anya, apa, barát, egészség, mindenből a legminőségibb cucc, telefonról kezdve minden amit el tudsz képzelni. Négy éve próbáljuk orvoshoz juttatni..
2020. nov. 9. 17:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem inkább egyfajta nárcisztikus viselkedésnek tűnik ez, mindig neki kell a középpontban lennie. Az öngyilkossági kísérletekkor nem vitték korházba? Nem kapott diagnózist?
2020. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Skizofréneknek, bipoloknak nincs több személyisége.


Disszoc/multiplex zavarban van több személyisége a betegnek, de ez a betegség nagyon nagyon ritka.

2021. nov. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!