Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hanghallással (halu) kapcsolat...

Hanghallással (halu) kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek. Mennyire zavaró? Kezelik gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

2021. okt. 22. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Igen, gyógyszerezésre szorul, mert a skizofrének szinte mind isteni vagy ördögi hangként fogják fel, esetleg titkosszolgálatoknak ellenük bevetett eszközeként.
2021. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem skizofréniát kizárták. Nem hittem sem ördögi, sem isteni hangnak. Titkosszolgálatinak sem.

Gyógyszert erre nekem kb 7 éve már nem adnak. Se a régi, se a mostani orvosom.

2021. okt. 22. 13:58
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Akkor ez valami agyi mellékműködés, de ami nem jár tudatzavarral.
2021. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán nálad is az történt, ami a szinesztéziásoknál, akik a legtöbb eseményhez az agyukban színeket társítanak. Náluk magzati korban valami kémiai probléma miatt agykárosodás lépett fel, de a magzati agy még kiválóan regenerálja önmagát, és a hibás agyi pályák helyett újakat épít. Ha az új pálya a látókéreg közelében alakul ki, jön a színes érzékelés, ha a hallókéreg közelében, talán akkor lesz hallási halu, mint nálad. Ha egész életedben volt, akkor ez lehetett. Ha csak az utóbbi években alakult ki, akkor is valami agyi hiba léphetett fel, de egyéb tünet híján az agyad rendbe hozhatta magát, csak ez lett a mellékhatás...
2021. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Fiatal felnőttként alakult ki. Skitofréniának hitték. Évekig kezelték. Majd elvették a diagnózist. Nem múlt el teljesen.
2021. okt. 22. 14:33
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha nincs se üldözési mániád, se egyéb skizofrén tüneteid a hanghalláson túl, az egy áldás.
2021. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

4/6


Ilyenről nem is hallottam.


Téveszmém volt, de gyógyszertől elmúlt és gyógyszermentesen sem tért vissza kb 7 év alatt.

Hanghallásra nem hatott max adagban sem (többfélét próbáltam), ezért 2 gyógyszer kombinációját próbálták. Az sem csökkentette.

Gyógyszer leépítés alatt spontán lett egyre kevesebb.

2021. okt. 23. 17:37
 8/13 A kérdező kommentje:
Leginkább olyan emberek tapasztalata érdekel, akiknek volt vagy most is van ilyen tünete, akár gyógyszer mellett, akár anélkül.
2021. okt. 23. 17:38
 9/13 A kérdező kommentje:
Borderline zavar, skizoaffektív zavar és más is okozhat hanghallást vagy más típusú hallucinációt.
2021. okt. 23. 17:40
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem a téveszmés időszakban sem volt nagy gondom vele, amikor még nem kezeltek. 2 év után kezdték kezelni.
2021. okt. 23. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!