Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel szoktad lefoglalni...

Mivel szoktad lefoglalni magad ha egyedül vagy ?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok,a legtöbb barátaim,már szülők 2-3 gyerekkel, mindenkinek megvan a saját élete, gondja,baja....nem érnek rá bandázni mint rég


Sajnos nincsenek haverjaim, barátaim,akikkel együtt tudnék lógni,egy szem barátnőm van az is kint él külföldön,heti 2x szoktunk beszélni.

Szakemberhez is jártam,aki adott pár ötletet,hogy hol tudnék könnyeben haverokra szert tenni.

Ajánlotta az edzőterem,hogy ott összebandázni valakikkel,

azt az érdeklődési kört ami engem is érdekel és keresni Facebok egy csoportot... szóval elég sok mindent kipróbáltam már,nem sikerült.


Van párom,neki sincs semmilyen baráti társasága,boldog vagyok vele,jó vele lenni,de

2 hetente látjuk egymást,mert én 2 műszakban járok dolgozni,délelőtt és délután. A délutános műszakot abból a szempontból utálom,hogy egész reggel délelőtt egyedül vagyok 8 órán keresztül, és a teljes csend és magány vesz körül,nem szól hozzám senki, próbálok csinálni valamit,hogy addig se érezzem magam egyedül magányosan.

Reggel felkelek takarítók,nézem a reggelit és a mokka műsort,hozzá is szólok bizonyos témákhoz szólni ami érdekes és érdekel,olyan mintha én is részese lennék a műsornak,tudom nem vagyok normális,hogy otthon a négy fal között a tévéhez dumálok....9 után vége a műsornak, főzök, pihenek, tiktokozok,netlix, elég sokszor felnézek ide is a gyakorira,sokszor adok választ mindenre,ezzel is úgy érzem mintha egy közösségben lennék.

Általában ezek a dolgok 2 napig működnek,aztán szerdán már kezdek bekattanni rámtör a szorongás, depresszió,hogy egyedül vagyok,és nem érzem jól magam, kezdek bekattanni,már csak azt érzem,hogy ismétlem magam és beleörülök,akkor szoktam eljárni a pepcoba, Tescoba,mert muszáj kimozdulnom és emberek között lennem.


Egyedül eljárni programokra nem szeretek,mert nem úgy érzem magam,mint amikor a barátommal megyünk el közösen


Ti mivel szoktátok lefoglalni magatokat ?

Valaki van hasonló helyzetben,hogy egyszerűen szeretne szociális életét élni,de túl idős már hozzá és egyszerűen nem talál olyanokat akikkel el tudna menni bandázni ? És egyedül van a négy fal között ?

Valaki segítsen.



2021. nov. 14. 07:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Olvasás, netezés, képzés, jövőtervezés.
2021. nov. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem Pesten élek, mert már jött egy olyan üzenet,ahol konkretan nekem estek,hogy lehet unatkozni a fővárosban...

Veszprém megyében élek...

2021. nov. 14. 08:05
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Olvasni szoktam, meg filmeket, sorozatokat nézni, nyelvet és mindenféle mást tanulni. PenPals-on angolul szoktam beszélni emberekkel a világ minden tájáról, van, akivel már egy hónapja minden nap beszélünk.
2021. nov. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Olvasni szoktam leggyakrabban. Felnőtt színezőt néha vagy most épp a legújabb szórakozás az a gyémánt kirakó. Van egy kutyám aki igényli hogy vele legyek, hozzá sokat beszélek. Nem érzem magányosnak magamat ha egyedül vagyok otthon. Sokkal inkább ha a párom otthon van mert ő meg nem nagyon beszélget velem az utóbbi időben. Rosszabb az a magány amikor úgy érzed magad egyedül amikor valaki ott van melletted.
2021. nov. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Egyedül élek, nem szoktam unatkozni. A sport csodákra képes, de gyakran elmegyek csak úgy sétálni is valamerre. Vagy felülök a buszra-vonatra, és irány valami másik város, ami épp eszembe jut. Ha nincs kedvem kimozdulni, akkor olvasok, nyelvet tanulok, filmet nézek. Vagy, amit beked is javaslok: valami kreatív, alkotó jellegű hobbi. Nemtől függően a horgolástól, gyöngyfűzéstől a rajzolásig és a barkácsolásig bármi.

Amúgy háziállatot sosem akartál? Aranyosak, szeretetreméltóak, szórakoztatóak, és nem éreznéd magad annyira egyedül.

2021. nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Meditáció.
2021. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
Én olvasgatok asztrológiát meg zenét hallgatok
2021. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Ha társasági ember vagy, akkor nehéz ügy ez egy olyan világban, ahol jelen van az emberi kapcsolatok túlnyomó hányad személytelenné tevő internet. -Régebben nem volt egyszerű felépíteni egy kapcsolatrendszert az embernek, de az embereket érdeklő kapcsolatok ápolására az emberek nem sajnálták az időt és energiát. (Ma, ha rossz hangulatodban talál egy kérdés vagy válasz, egyszerűen "likvidálhatod" az életedből az érintettet - és ennyi! Ha nincs igényed emberi társaságra, akkor kiválthatod a magányosság érzetét néhány hobbival, - amiket előttem felsoroltak, - de megtoldhatod kertészkedéssel, barkácshobbival, rádióamatőrködéssel, - ilyesmikkel.
2021. nov. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

"jelen van az emberi kapcsolatok túlnyomó hányad személytelenné tevő internet"


Kicsit túl van tolva ez a "személytelen internet" téma. Aki régen megtalálta a társaságot az ma is megtalálja, ma is ugyanúgy szerveznek az emberek programokat, csinálnak dolgokat mint internet előtt.


Én legalábbis azt látom, hogy leginkább azok emlegetik az internetet, akik internet nélkül is pont ugyanúgy kapcsolatok nélkül lennének.


Sőt, ha van valami értelmes hobbi, érdeklődési kör, akkor az internet által talál az ember rengeteg csoportot, közösséget, mindenki megtalálhatja a magának valót.


Csak saját példámon nézve, felnőttként vettem pár LEGO-t. Nagyobb Technic szetteket, mert fiatalon sosem engedhettem meg magamnak. Mindig vágytam rá, de soha nem volt "közösségem" hozzá. Sőt, egyenesen szégyelltem volna LEGO-zni mert hát mindenki gyerekesnek és értktelennek tartja, mert az csak gyerekjáték.


Aztán vettem egyet, és elkezdtem ez irányba érdeklődni. Találtam egy csomó Youtube csatornát, Facebook csoportot ahol ezzel foglalkoznak. Onnantól volt egy elérhető közösség.


Bár nálam alapvetően inkább a túrázás, teljesítménytúrázás adja a közösséget, és onnan ismerek embereket.

2021. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon keveset vagyok egyedül. Kedvfüggő, kicsit takarítok esetleg, rendbeszedek pár dolgot otthon, netezek, tv-t nézek, próbálok kikapcsolni. A regeneráló semmittevés leginkább
2021. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!