Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudhatnám meg, ki vagyok?

Hogyan tudhatnám meg, ki vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Biztosan mindenkinek ismerősen cseng a "légy és add önmagad" mottó, hiszen úton-útfélen szembe találjuk magunkat vele. Viszont mi van akkor, ha 30 éves felnőtt ember létemre nekem fogalmam sincs arról, hogy ki vagyok? Nincsenek életcéljaim, nem tudom mihez kezdenék szívesen és emiatt nagyon rosszul érzem magam. Olyan, mintha nem lenne egyéniségem. Naponta változnak az ötleteim, vágyaim és úgy érzem, teljes káosz uralkodik a fejemben.

Tudnátok tanácsot adni, hogy mi a teendő ebben a helyzetben?



2021. nov. 14. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Bal felső sarokban nézd meg a felhasználóneved! :D
2021. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szépen kezd el felbontani az életed. Figyeld, hogy mit szeretnél, aztán próbáld azt kideríteni, hogy azt miért. Amikor kb tudod ez miért van, akkor léphetsz a következő dologra. Ne csodálkozz semmin, amikor az okokat keresed, csak keressed. Másik dolog, hogy gyakran tedd fel a kérdést, hogy ki vagy te? Ez baromságnak tűnik, de amíg kezdetben semmi értelmes nem jut eszedbe, előbb-utóbb elkezd valami kirajzolódni, ami mentén elindulhatsz. Sose ijedjél meg attól amit gondolsz, csak haladj szépen a szeretett dolgok mentén és fejtegesd fel az okait. Aztán majd jön segítség is. Ez több éves folyamat, de kijöhet belőle jó is a végén.
2021. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs egy ilyen önmgad, aki ott áll a függöny mögött. Hanem így te rakod össze menet közben.


Szerintem kerülj bele helyzetekbe és majd ott kialakul. Vállalj kockázatokat.


(ez a naponta változó ötletek célok, káosz lehet ilyen adhd féle dolog is amúgy, de kicsit rá az esély, de azért tudj róla, hogy van ilyen is)

2021. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés jó. Az emberek túlnyomó része 70 évesen sem tudja, hogy ki ő, ez nem korfüggő. Tedd fel a kérdést magadnak: ki vagyok én? Egy biztos. Nem a vágyaid vagy, nem az ötleteid, és nem is a tested, vagy a gondolataid. Ezek mind változnak, megjelennek, eltűnnek. Találd meg azt, ami mindig ugyanaz benned, ami sosem változik.
2021. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Van stabil dolog, amit magadban látsz?
2021. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden nap mást akarsz csinálni, akkor csinálj mást- aztán vesd össze, hogy mi volt a legszórakoztatóbb. Az is tökéletes hosszútávú cél, hogy jól érezd magad. Lehetnek különböző sportok, kézműves hobbik, művészetek, főzés, sütés, fotózás, ami eszedbe jut. Próbálj ki több dolgot. Csináld azokat a dolgokat, amik neked természetesen jönnek, és figyeld meg őket (szívesebben nevetteted-e meg az embereket, vagy komolyabb vagy, mennyit beszélsz, stb). Gondold végig, hogy bizonyos helyzetekre hogy reagálsz, milyen emlékek fontosak neked, hogy viselkedsz a szeretteiddel,stb. Nagyjából ezek a dolgok teszik ki hogy "ki vagy", csak a filmekben túl van tolva az egész :D
2021. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy azt csináld, amit szeretsz azért fontos, hogy lásd, hogy amit önfeledten tudsz gyakorolni, azt mi hajtja. Ha a saját motivációdat ismered, akkor könnyebben fogod tudni magad a jóérzés felé hajtani.


Másik fontos gyakorlat, amit én évtizedek óta végzek az az, hogy megpróbálom kitalálni mit akar a másik. Ott tartok, hogy sokszor előbb tudom mit fog valaki csinálni, mint ő maga:) Nagyon hatékony gyakorlat és segíti az önismeretet is.

2021. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
advaita védanta who i am
2021. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez olyan közhely filmduma mint a minden fejben dől el . Aki ezt mondja tippje sincs mit jelent és mi az eredete , mikent működünk és milyen módszerekkel lehet kutakodni .Az ember tudata elméje teli parancsokkal megvezetésekkel tevhitekkel rettegessel elvárasokkal ... Vannak tesztek amik a személyiséged felterkepezik , keresni kell a jót . Vannak útbaigazitó treningek megközelítések , de nem óhindu meg bigott vagy modern keresztenyi vonalak .
2021. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!