Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismeritek azt az érzést,...

Ismeritek azt az érzést, amikor arról sincs fogalmatok, hogy mit tudhatnátok?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit hülyén hangzik, de én pl. most álláskereséssel vagyok így. Valamilyen gyakornoki állásra szeretnék jelentkezni, de azt sem tudom, hol keresgéljek és egyáltalán hol kezdjem az egészet (lehetőségek). Vagy ami könnyebben elképzelhető példa: valami van az eszedben, rákeresnél a google-n, de még azt sem tudod, hogy hogyan keress rá, mert nem tudod mihez társítani. És többször is fordult már elő velem az életben (tulajdonképpen a karrier/meggazdagodás is ilyen), hogy az sem tudod, hogy a hasznos "kiskapukról" hogyan szerezhetnél információt, amivel előrébb léphetnél. Utolsó példa: facebook-n vannak különböző csoportok, amelyek nagyon hasznosak lennének számomra (pl. egyetemi csoport, ahol hasznos dolgokat írnak), de még azt sem tudom, hogy találhatnék rájuk a keresőben. Ti nem szoktatok ilyen dolgokkal szembesülni? Hogyan lehetne minden dologról időben, hiánymentesen értesülni? Tudom kicsit absztrakt kérdés, de érdekelne a véleményeitek.

2017. júl. 27. 23:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen ismerem ezt az érzést, és szerintem normális. Sokszor jártam így. Az a baj, hogy ha kevés a konkrét adat/infó, amivel már el lehet kezdeni a keresést, akkor először azt kell kinyomozni, hogy mit kell kinyomozni. Saját konkrét példa, pont ma történt. 15 éve dobolok, és fejleszteni akarom a saját cuccomat. Van egy ritka, nem ismert speciális tartozék, ami után kutatni akartam. Csakhogy! Nem tudom sem a magyar, sem az angol nevét, csak azt, hogy hogyan néz ki. Namost nem írhattam be a keresőbe, hogy ilyen kis krómozott-rugós bizbasz. Beírtam, hogy tartozék. Mindent kiadott, csak azt nem. Mindenhogy próbálkoztam, de nem sikerült. Szóval van ilyen.
2017. júl. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!