Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az antiszociális személyiségza...

Az antiszociális személyiségzavarnak a nevét, miért változtatták disszociális személyiségzavarrá a pszichológiában?

Figyelt kérdés
Van valami köze a disszociációhoz, vagy a dissszociatív személyiségzavarhoz? Ha jól tudom az a skizofrénia egy alfaja.

2021. nov. 16. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Mindegyik állítás helytelen a kérdésben.

a) Ezek külön betegségek.

b) A skizofrénia hangok hallásával és hallucinációkkal járhat, a disszociatív személyiségzavar a tudat meghasadásával, mikor az egyénnek 2(+) személyisége váltja egymást. Utóbbi nem skizofrénia.

2021. nov. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a skizofréniához a disszociatív személyiségnek, csak a laikusok folyamatosan skizofrénnek nevezik a disszociatív személyesiségzavarost meg a tudathasadásost is... A skizofréniában hallucinációk okozzák azt, ami hasonló tünet, mint a disszociatív személyiségzavarban szenvedő viselkedése. Ez sem igaz minden skizofrénre, mert ez például egy úgynevezett pozitív tünet. Vannak negatívak is, például az apátia. De annak ellenére, hogy nézhet ki hasonlónak, mögötte teljesen más áll.


Ami pedig az elnevezést illeti, én úgy tudom, nem nevezték át. A DSM-V jelenleg is ezt a megnevezést használja, az ICD meg disszociális személyiségzavart (dissociative personality disorder)(!). Ha átneveznek valamit, az egyébként azért szokott lenni, mert jobban lefedi a teljes kórképet valószínűleg. Így került a homoszexualitás is ki a DSM-ből és került be helyette a sexual disfunction kategória, ami egy sokkal szűkebb kategória, mert a melegség nem felel meg a mentális betegség diagnosztikai fogalmának (ezért nincs is annak kezelve, csak a szexuális magatartás bizonyos formái).

2021. nov. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dissocial personality disorder * Bocsi, én is elírtam.
2021. nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg a lényeg, bár hasonló a két fogalom egymáshoz és azért nem értetted elsőre, a disszociáció az asszociáció tagadása, vagyis a személyiség szétesésére vonatkozó jelentése van, míg a disszociatív (dissocial), az a szociálishoz köthető, annak egy tagadó verziója és azért hívhatják így is az antiszociális személyiségzavart, mert az a probléma a szociális viselkedéssel, érzékenységgel áll kapcsolatban.
2021. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eddig szerettem az Erste Bankot, de már nem egy kicsit kevesebb szimpátiát mutatok felé.
2021. nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Így érthetőbb most hogy írod, én is kevertem őket.
2021. nov. 16. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Disszociális (dissocial) bocsánat, nem szabad bíznom a szójavaslatokban ilyen témában első ránézésre :"DD
2021. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!