Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél?......

Mit tennél?......

Figyelt kérdés

A kérdés teoretikus.

Kórházba kerülsz, majd kijössz a kórházból összetörten, kiszolgáltatottan, de újra együtt lehetsz a feleségeddel és a kisgyerekeddel. Viszont elég gyorsan kiderül, hogy amíg a kórházban voltál, addig a feleséged összejött egy palival. A lebukás után otthagy téged betegen és a gyerekedet is viszi.

Mikor felhívod, hogy szeretnéd látni a gyerekedet a palija veszi fel a telefont és közli, hogy neked már nincsen közöd hozzájuk, a nő az övé, és most már ő a gyereked apja és tűnj el az életükből.


A kérdést az ihlette, hogy az évek során 2 ismerősöm és egy családtagom is élte ezt át pont ezt az életben.

Az ő megoldásukat később írom le.

És érdekel, hogy te vajon mit lépnél?


2021. nov. 16. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen gerinctelen anyának nincs joga megszabni, hogy mikor láthatom és mikor nem láthatom a gyerekem. Az új pasijának meg aztán főleg. Ismerek egyébként ilyen embert, aki idegenként azt állítja a semmiből, hogy most már ő a gyerek apja mert az anyjával van együtt. Nyilván szeretném magamhoz venni a gyereket. Én sajnos elég lobbanékony vagyok, szóval lehet nem állnám meg, hogy ne próbáljam leverni az új pasit. Szereznék egy jó drága ügyvédet, ha nincs rá pénzem akkor akár egy hitelt felvennék rá. Szerintem az ilyen hátbaszúrást komolyan venné a bíróság, főleg hogy azt mondod hogy "feleség" és nem csak barátnő vagy élettárs. A gyerekemért elmennék a világ végére is, nem állíthatna meg egy "új pasi".
2021. nov. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jó érzed a dilemmát szerintem 1es.

Mert ha a szívedre hallgatsz és igazságot teszel, akkor a bíróság előtt agresszor leszel és elveszíted a gyerekedet.

Míg ha átmész kígyóba és hideg logika mentén kezeled, akár győzhetsz is.


Abban viszont tévedsz, hogy a bíróságot ilyesmi érdekli.

A 3 eset ismeretében azt kell mondjam, hogy magasról le szarják.

2021. nov. 17. 00:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Először harcra kész állapotba hoznám magam. Aztán büntetőfeljelentést tennék. Ez után válóper, a gyermekemet visszaszerezném, anyukára meg gyerektartási kötelezettséget kérnék a bíróságtól, esetleg távoltartási végzést (sulyosan erkölcstelen életvitel, stb)
2021. nov. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De az anya nem prostituált, nem drogfüggő, nem alkesz, bejelentett munkahelye van, vagyis a magyar bírósági rendszer szerint ő az alkalmas szülő, akármilyen bűnt is tett a családja és a gyermeke ellen.
2021. nov. 17. 00:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Az új önjelölt apuka nem formálhat jogot a gyerek felett önkéntes alapon gondolom, és a feleség sem hatalmazhatja fel ilyennel ha jól gondolom.

Az apának eredeti, elidegeníthetetlen jogai vannak a gyereke felett, amit a bírósági láthatásban határoznak meg.

De ha az apa él... Az új férfi nem veheti a gyereket hivatalosan a nevére nem?

2021. nov. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Törvényileg láthatja a gyerekeit, joga van hozzá. Ennyi. Innentől kezdve intézkedni kell.
2021. nov. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szóval az egyik eset ami 8 éves ott így sikerült megoldani a dolgot.

Miután eljutott odáig az ellentét, hogy az apa beszélt a gyerekével, majd az új apuka kitépte a kisgyerek kezéből a telefont és beleüvöltötte, hogy a kú rva anyádat nem kopsz már le...az ismerősöm olyan szinten verette agyon az embert, hogy 2 hónapra kórházba került az új pali arc, kéz és lábtöréssel.

De ez nemhogy nem győzte meg őket, hanem olaj volt a tűzre, és még tovább tiltották sőt már rejtegették a gyereket.

Ezért a tiltások kitervelésében főkolompos anyóst és a srác anyát is megverette.

És akkor ezek után fogták fel, hogy ezt nagyon komolyan gondolja.

Az anyuka is komoly bajba keverte magát, mert felbujtóként feljelentette a srácot, viszont a rendőrök megszorongatták anyukát, hogy miért tett volna ilyet az apa, mi oka volt erre?

És kijött belőle, hogy azért mert eltiltották a gyerektől...és innentől a rendőrök lezárták az ügyet, felderítetlennek.

A végén anyuka belement az osztott felügyeletbe és pár év után a gyerek saját magától az apjához költözött végleg.

2021. nov. 17. 23:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Fasza
2021. nov. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Basszus,ez nagyon gáz,ha már megveretésre kerül sor,ez a legalja mindennek...Mondjuk az a pali egy szrházi,ha ilyet mond,hogy onnantól ő a gyerek apja,ilyen nincs."Akkor mondja azt,hogy figyelj,a nőd már nem kíváncsi rád,velem van,a gyereked marad a tiéd" nem pedig ilyen arrogánsan fellépni.
2022. márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen 9.

Szerintem, és mindenki szerint az a logikus amit írsz....

Mégis.

A tapasztalat azt mutatja, hogy ez pedig nincs így.

A cserben hagyott Apát minden esetben így kezeli az új szerető.

Fenyítés, fenyegetés, majd tettlegesség...

miközben az édesapa a gyerekével szeretne lenni, nem pedig a hűtlen tehén erkölcstelen nője érdekli.

Én azért kérdeztem ezt az egészet mert nem értem...kajakra.

Én is voltam együtt sok csajjal, kisgyerekes anyával is.

De ez full beteg, hogy a nő ráveszi arra az új paliját, hogy fenyítsük együtt a kisgyermekem apját...miközben a kisgyermek szereti az édesapját, aki törődött vele, szerette/szereti őt.

És értelem szerűen felfogható, hogy ez milyen szintű erkölcstelen tett.

És milyen szinten káros ez egy kisgyerekre, hogy ilyen torz, gonosz emberek befolyása alá kerül.

Az érdekes ebben az egészben, hogy a gyermekvédelmet, a bíróságot semmilyen szinten ezek miért nem érdeklik ezek a körülmények?

Őket annyi érdekli, hogy-

1. anyuka alkesz, drogfüggő, prostituált?

nem? akkor logikus, hogy ő az alkalmas szülő...

2022. márc. 18. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!