Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolkodnak megkésve...

Miért gondolkodnak megkésve az emberek (nagy része legalábbis)?

Figyelt kérdés
Tüzépes ismerős meséli, hogy van 1-2 ember aki már tavasszal, 10-15 aki nyáron, kb ugyan ennyi aki ösz elején megveszi a téli tüzelőjét, de a java embernek (állítása szerint 100+ lazán) akkor lesz nagyon sürgős, amikor bejön a hideg, és akkor azonnal kell, mindenkinek, és ha nincs olyan szene, amilyen tavaly volt (mivel ebből is hiány van), akkor fellátnak, "mert miért nincs"

2021. nov. 17. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Most téged mi a fene zavar? Azért veszik télen mert akkor kell. És ha rá is kérdeznek hogy miért nincs, az még nem lázadás.
2021. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos sokan nem tervezik az életüket, hanem ad-hoc alapon, carpe diem módon élnek..

Aztán meg nekiállnak hőbörögni, hogy miért olyan drága az X, Y, Z termék...

Ha megvette volna tavassszal, akkor olcsóbb lett volna. De ezt egy ilyen embernek hiába mondod...


A hab a tortán, mikor az ilyenek nekiállnak mindenkit hibáztatni (politikát, szomszédot, rokonságot) a saját hülyeségükért...


Nem kell velük foglalkozni!

2021. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar (legalábbis nem annyira mint a tüzépest), csak érdekesnek találom.
2021. nov. 17. 11:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

3: engem csak akkor zavar, mikor a média felfújja és sajnáltatja az ilyen nemtörődöm embereket...


Mikor pl. szeptemberben elkezdik, hogy jajj, mennyibe kerül az iskolakezdés...


kb. 100 éve szeptemberben kezdődik az iskola, nem meglepetésszerű dolog, hogy a gyerek(ek)nek meg kell venni az írószereket, egyéb iskolai cuccokat. Ráadásul nyáron tényleg hatalmas engedménnyel kínálják a hipermarketek ezeket....

2021. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor minden forintnak helye van, akkor egyszerűen nem teheted meg, hogy téli tüzelőt veszel tavasszal, ilyen egyszerű. Az általad leírt arányok egész hűen tükrözik az ország lakosságának anyagi szint szerinti megoszlását.
2021. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megélhetésre kell évközben a pénz és összekuporgatják tél közepére. Miközben te azt hiszed hogy ők csak tücsök mód egész évben csak hegedültek.
2021. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

4 Az egy dolog...De már a fogantatáskor tudták, hogy a gyerek iskolás is lesz.Akinek gondot okoznak az alapvető tanszerek, annak lehet inkább hörcsögöt kellett volna venni gyerekvállalás helyett.

Én mindig kiakadok azon is, mikor az iskolakezdésbe beleszámolják a gyerek komplett új ruhatárát növekedés miatt, bútorokat, mint íróasztal és szék...WTF? Ezt soha nem értettem.Jó, hogy már a babakori pelenkát nem számolják bele az iskolakezdésbe.

2021. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#5, #6 Igen, ezt megértem, hogyha nem olyan az anyagi helyzet. De most nem is róluk volt szó. Legalábbis nem állt szándékomban öket idekeverni, azokra gondoltam, akik habár megtehetnék, mégsem gondolkodnak időben, és utána sápítoznak.
2021. nov. 17. 11:53
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
6: de tudja előre, hogy ki KELL fizetni, meg KELL venni X időpontban.... Szeptemberben jobban ki tudja gazdálkodni _egy összegben_, mint hogy januártól szeptemberig félretegyen rá havonta egy pici összeget...???
2021. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

#7: ja-ja, a szenzációhajhász "tízmillió mélyszegény van Mo-on" típusú baromságoknál ez is mindig előjön..


Röhej.

2021. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!