Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nagyobb a valószín...

Szerintetek nagyobb a valószínűsége hogy a homofób szülőknek meleg (de legalábbis bi) gyermeke lesz felnőttkorára mint ugyanolyan gondolkodású vagyis homofób?

Figyelt kérdés

Nem légből kapott ez a gondolat, mert ezt figyeltem meg az ismerősi körömben (és itthon is) és kíváncsi vagyok hogy ti hogy vagytok ezzel.

Az egyik volt osztálytársnőm leszbi, a szülei legszívesebben tűzzel-vassal üldöznék a melegeket, ahogy a bátyja is. A csajszi próbálkozott fiúkkal de nem ment neki, sokat szenvedett végül színt vallott. Hát nagy balhé kerekedett belőle, a tesója még össze is verte.

Nekem van egy barátnőm tini korom óta, nagyon bensőséges a kapcsolatunk. Anyám azt hiszi róla hogy leszbi és utálja már a kezdetektől. Az elején még próbáltam győzködni de már leszoktam róla. Retteg hogy leszbi leszek egyszercsak -.-" Addig addig mondogatta anyám hogy a végén naiv kis 18 évesként felkeltette az érdeklődésem hogy mit lehet ebben utálni (vagyis a meleg kapcsolatokban). Nem csináltam semmit, nem jöttem össze lánnyal, viszont azóta sokkal toleránsabb lettem, és nyitott is. Egy kicsi bi-ség lehet bennem, mert nem utasítanék vissza egy kalandot. Viszont ezt azért el kell titkolnom itthon nehogy kinyírjanak :D

Ilyen előfordult nálatok is, vagy a környezetetekben hogy a szülők viselkedése ellenállást váltott ki nálatok és kíváncsiságot szült? És ha esetleg van itt meleg/bi fórumozó, akkor érdekelne hogy a szüleitek mielőtt bevallottátok hogy álltak ehhez a témához?


2013. szept. 3. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy ha az embert ezz a kérdést egy picit is átgondolja akkor rájöhet, hogy milyen baromi nagy öngól ez a melegeknek....
2013. szept. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk detto ugyanez volt. És én is kipróbáltam lánnyal meg tetszenek a csajok . De amúgy én arra gondolok hogy bennük is benne van a saját nem utáni vágy csak elnyomják magukban és ezzel palástolják. Sőt azért mondják ennyire a szövegeiket hogy benned is elnyomják mert félnek hogy ha bennük van ez te is örökölted. Mert anyám a vén k...a nekem azt is mondta hogy ha megtudná hogy voltam nővel szétrugná a fejem kitagadna. Stb mindezt azért mert azt mondtam egy lányra 13 évesen hogy milyn szép milyen jó neki.
2013. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Tudományosan bizonyított tény, és teljesen nyilvánvaló is, hogy a homofóbok 98%-a maga is meleg. És ugyebár ez lesz ha tovább örökítik a dolgot. Nem túl bonyolult a dolog.
2013. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

nem tudok erröl statisztikát, de a melegségröl sok kutatás van, valaki rákereshetne. Mindenesetre, mint minden ami "emberi szociális magatartással" foglalkozik nehéz téma mert emberekkel nem lehet csak ugy kisérletezni, meg esetleg nincs kedvük pár dolgot bevallani.


Annyi mindenesetre világos, hogy az egész szexualitás dolog a fenti problémák nélkül is bonyolultabb mint a legtöbb ember gondolja:

[link]

2013. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez nincs így. Az én apám is nagyon homofób, de én nem lettem leszbi, sőt valamilyen szinten taszít, de nem foglalkozom vele.
2013. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Én toleráns elfogadó családban nőttem fel, én is toleráns elfogadó vagyok. Voltam szerelmes nőbe, de nem szexuálisan, hanem a személyébe. Szexuális téren viszont nem vonzanak a nők.
2013. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez hülyeség.

Az én véleményem az, hogy valaki annak születik, nem pedig annak nevelnek, vagy azzá változtatnak. Ezt saját tapasztalatból mondom, hogy amikor felfedeztem magamon a jeleket nem nagyon örültem neki. És nem én választottam, nem divatból lettem meleg, illetve nem egy meleg tett azzá, aki ma vagyok. Egyébiránt pl. kiskoromtól kezdve mondogatták a szüleim, hogy bármi is lesz velem kezdve a kis semmiségtől egészen a melegségen át akár a gyilkosságig az ő fiúk maradok, szóval...



Egyébiránt én a legnagyobb problémát abban látom, hogy nem kellene más magánéletével, főleg szexualitásával foglalkozni legyen az akár heteroszexuális, akár homoszexuális. Én az a fajta ember vagyok, aki szerint ez a négy fal közé tartozik. Engem például az irritál, hogy ha elég huzamosabb ideig vagyok egy helyen (iskola, munkahely, vagy más emberi társaság),akkor előbb-utóbb feltűnik, hogy nem vagyok átlagos. Vagy észrevesznek valamit a viselkedésemben, vagy pedig feltűnik, hogy nem csajozok, s akkor máris kezdődik a pletyka, s próbálnak a magánéletemben vájkálni, s kideríteni, hogy valóban igaz-e, amit gondolkodnak. Na, én ettől vagyok rosszul.

2013. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Röviden válaszolva a kérdésedre ez nem így van! Sok mindent kipróbál az ember amit a szülei elleneznek,de a szexet azonos neművel csak akkor ha eredetileg a hajlamot hordozza a génjeiben!

Mindenesetre a kamaszkor egyik legnagyobb hátránya a befolyásolhatóság! Naná persze,hogy nem a szülők hatnak a gyerekre!:)Nekem soha eszembe nem jutott volna egy csajra úgy nézni,sőt kicsit túl sokat is pasiztam! Aztán felnőtt fejjel megkisértett egy nő részegen,de nem volt nehéz ellenállnom! Nem mondom,hogy elfordultam,ha kétcsajos filmet láttam és igenis szépnek tudok találni egy női testet,de egy szőrös pasit azért szívesebben nézegetek!:)

Nekem kell az erős,biztonságot sugárzó,védelmező pasi és az a kb.18 centi plussz!:)Ja és a szüleim bár már nem élnek,igazán nem is tudom,hogy vélekedtek anno a melegségről!

2013. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Olvastam a témában egy kísérletről, amikor is magukat homofóbnak és nem homofóboknak vallott embereknek homoerotikus filmet vetítettek, természetesen saját nemének megfelelő szereplőkkel. Azt ugyebár sokkal könnyebben bevallja az ember ha homofób, mintha meleg.

Na már most a szexuális izgalom jelei férfiaknál és nőknél is egyértelműen mérhető. A filmjelenetek lejátszása közben mérték az alanynál jelentkező szexuális izgalom mértékét, és csodák csodájára azt találták, hogy aki a kísérlet előtt homofóbnak vallotta magát, azok izgultak a legjobban a homofilmre. Hm...

2013. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Azert a kiserletek erdekesek, de nem kell tulinterpretalni oket. Sok hibat lehet veteni. Pl. ha a nem-homofobok olyan eletkorbol voltak, ahol megvolt a napi szex es igy kevesbe gerjedtek?(pelda)


Az, hogy tisztara a genetika hatarozza meg, nem (mindenkinel) igaz, talan inkabb hajlam lehet, erosebb v gyengebb. Az eredmenyekbol annyit le mernek szurni, hogy genetikai es kornyezeti elemek is szerepet jatszanak. Pl. Feltetelezem, hogy egy irani faluban nagyon extrem esetben mer az ember belemenni a homoszexualitasba, legfeljebb frusztralt lesz...de itt mar a definicio problemaja is bejon a kepbe.

Mindenesetre engem erdekelnek a jofej kollegaim maganugyei, ha homokosok, ha pont nem azok:)

2013. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!