Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki színészkedik,az tulajdonké...

Aki színészkedik,az tulajdonképpen csak önmagát adja?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet. Extrovertált,de ugyanakkor szorongó ember vagyok,ezért bár imádok a társaság középpontjában lenni,ritkán sikerül azzá válni. Sokan mondták már a környezetemben,hogy változtatnom kellene magamon,legyek lazább stb. A következőképpen kezelem a számomra szorongató szituációkat. Még régebben megfigyeltem magamon valamit: elég jó a beleérző készségem és sok helyzetben,ha sok ember közé kell mennem vagy hasonló,a szorongást úgy kezelem,hogy elképzelem,hogy egy magabiztos ember vagyok,például James Bond és ez nagyon jól működik! Olyannyira,hogy szinte teljesen azzá az emberré válok. Tényleg magabiztos emberré válok és ez a kisugárzásomon is meglátszik. A Holt költők társasága(Charlie és Nuwanda) mintájára különféle alteregókat is alkottam magamnak,amelyek bár inkább fun kategóriák nálam,azonban sokszor kimentenek egy egy ilyen helyzetből. Régebben,amikor a hétköznapi értelemben véve önmagamat adtam,nagyon bénán ment a csajozás,sokszor órákig téptem a számat és semmi eredmény sem volt,mivel messziről ordított rólam az önbizalomhiány... Egyszer azonban nemrég egy házibuli alkalmával(tizenvalahány ember) beszélgettem egy ismerős csajjal és előhoztam a magabiztos,laza,cukkolós(de nem bunkó) énemet és úgy társalogtam a lánnyal. Egyáltalán nem próbáltam lenyűgözni vagy ilyesmi,csak beszélgettünk,de a csaj egyszer csak elkezdett máshogy viselkedni:nyájas lett, puhatolódzott,hogy van e barátnőm(neki van barátja),megpróbált leitatni,még a saját sörét is ideadta,amit magának hozott és folyamatosan megpróbált szóval tartani. Haverjaim ott voltak és ők is mondták,hogy eléggé rám volt hangolódva a csaj...A lényeg,ez az egész dolog kissé elgondolkodtatott azzal kapcsolatban,hogy tulajdonképpen mit is jelent önmagunknak lenni. Sokan azt mondják,hogy az a valódi éned,aki a hétköznapokban vagy azonban rengeteg olyan szituáció van,amikor nem úgy viselkedsz,mint a hétköznapokban(például ideges vagy és kiabálsz)de ettől te még ugyanaz az ember vagy. Amikor egy hivatásos színész egy karakterbe bújik,akkor azt a karaktert a saját emlékeiből,tapasztalataiból,érzéseiből építi fel,tehát voltaképpen csak önmagát adja,nem? Csak azért kérdem,mert megfigyeltem magamon,hogy sokkal jobban érzem magam,amikor különféle karakterekbe bújok,sokkal szórakoztatóbb vagyok és így érzem elememben magam,de tudni szeretném,hogy ez mennyire egészséges dolog...Szerintetek helytálló az elméletem?

2021. nov. 18. 05:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
amikor már nem színészkedésnek érzed, akkor leszel jól.
2021. nov. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
74%

Ne a szerepeket; a színészt jatszd el. Van minden szerephez jelmezed; maszkod; S olykor egy pici hollywoodi sminked? Az még dob is rajta. De csak módjával.

El ne foj.

Ha a lámpa lázat is sikerült leküzdeni. Fél siker.

Vigyázz a maszkokkal.

Tudod...

Jó ember ne járjon maszkba

Mert a végére nem lesz arca.


Nehogy rajta maradj egy szerepen..

2021. nov. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor vagyok az a személy, aki legbelül szeretnék lenni, ha kissé berúgok. Nem hányásig iszom magam, csak annyira, hogy eltűnjenek a gátlásaim!

Olyankor a lányoknál is sikerem van! A társaságokban is én vagyok a középpont!

Ha mindig ilyen lennék, az életben is többre vittem volna!

A való életben egy senki vagyok! Szinte rá se merek nézni egy lányra... Meg szorongok egy társaságban...

De, tudom, hogy az alkohol csak tönkreteszi az emberek életét...

2021. nov. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Kedves kérdező. Az utóbbi idők egyik legjobb kérdése; egy nagyon jól magyarázó; jellem àbrával kiegészítve. Kb. Válaszoltál is magadnak. Minden más csak okoskodás. Én egy kicsit "túl toltam" a szineszkedeset. Én is így kezdtem ahogy te. Kb 8 ével ezelőtt. AKKOR még nem tudtam színész vagyok. Igen;Színész; de nem a vásznon; ha nem az életben. Valami Shakespeare mondott valami ilyet -jó 500 éve- Színház az egész világ. És színész minden nő és férfi aki fellép benne...

Valamit nagyot mondott. Valamiért ez a mondat fenn maradt. Talán õ se értette annyira; mint én...


Én most egy kiégett borderlinos drogos színészt játszok.


Legutóbb azt játszotam; hogy este lefeküdtem; reggel pedig Azt JÁTSZOTAM H felkeltem.


Hogy mi van a maszk mögött?

A kulisszatitkok ?... Azokat elég ha én tudom.


Maszkba; sminkbe; jelmezbe; forgatásON; meg ugye a kxrva statiszták...



MOST reggll

2021. nov. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez addig nem baj, amíg ismered magad.

Ez akkor lesz baj, ha a sok játék után nem tudsz magadra találni.

2021. nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A személyiségünk nagyrészt tanult, innen-onnan felszedett - családtól, barátoktól, de akár színészektől is tanulhatunk dolgokat, vehetünk át jellemvonásokat. Teljesen normális, ha neked tetszik valamilyen viselkedés, és azt megpróbálod utánozni. Minden ember csinálja ezt, maximum nem tudatosan. Önmagadnak lenni nem ettől függ. Ha azonosulni tudsz egy szereppel, akkor tulajdonképpen az az éned létre is jött benned azzal a pillanattal. Te döntöd el, hogy megtartod-e, vagy sem. Akkor van baj, ha nem tudsz vele azonosulni, vagy hazugságnak gondolod. Nem arra gondolok, hogy eddig sosem voltál ilyen, és ez azért hazugság, hanem arra, hogyha teljesen mást érzel belül, mint amit kifelé mutatsz. Pl. kedvesnek adod elő magad, de közben a hátad közepére kívánod a másikat.

(A színészek ilyen szempontból "hazugok", ők teljes mértékben eljátszák a szerepet, mert máshogy éreznek belül, és nem szándékuk beépíteni a személyiségükbe a viselkedést)

De ha jól érzed magad a szerepben, ha ez tulajdonképpen egy "jobbik" éned, akkor nyugodt szívvel alkalmazhatod, és minél gyakrabban teszel így, annál inkább a magadénak tudhatod. Csak arra figyelj oda, hogy ne a szerep döntsön helyetted, amikor nem érzed azt helyesnek. Vagyis alakítsd aszerint a személyiséged, amit te jónak gondolsz, amilyenné szeretnél válni.

2022. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább mondjuk úgy, önmagából azt a részt adja amit ad.


Színészkedni kicsit olyan mint kondizni, ha túlságosan csinálod, erőlködni fogsz és fejlődni nem nagyon, de ha megtalálod azt a kihívási szintet amit még meg tudsz csinálni anélkül, hogy erőlködnél abban érdemes sokáig mozognod és akkor tudsz fejlődni, abban az irányban amiben "mozogsz"

2022. aug. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!